Etiopia – informacje. Kiedy jechać, co zwiedzać?

Etiopia jest jednym z niesamowitych miejsc, które każdy miłośnik egzotycznych podróży, odmiennych kultur oraz fotograf musi zobaczyć. Nie tylko zachwyca okazałą przyrodą, ale także bogactwem kultury, piękną architekturą oraz niezwykłą historią. Lasy eukaliptusowe, wysokie szczyty, jaskinie, wygasłe wulkany, endemiczne gatunki zwierząt, urokliwe miasteczka oraz enigmatyczne plemiona zrobią wrażenie na każdym. Etiopia leży we wschodniej części Afryki. Jest bardzo różnorodna. Na północy znajdują się góry, dzięki czemu w tej części państwa jest chłodnej, na wschodzie dominuje krajobraz pustynny, a południe jest wilgotne oraz gorące. Stolicą jest Addis Abeba, która zachwyca turystów swym fantastycznym, typowo afrykańskim klimatem. Etiopia charakteryzuje się dużą gościnnością wśród mieszkańców.

Jak zorganizować wycieczkę do Etiopii?

Chcąc zwiedzić ten malowniczy kraj najlepiej organizację pozostawić w rękach biura podróży. Dla osób nieznających zwyczajów i kultury Afryki wycieczka bez opieki doświadczonego przewodnika może być niebezpieczny ze względu na różne nieporozumienia. Poza bezpieczeństwem biuro podróży gwarantuje także wspaniale zagospodarowany czas, możliwość zdobycia wiedzy, dzięki wynajęciu profesjonalnych przewodników, sprawdzone dania, pożywienie oraz transport. Najdogodniejszym terminem na wycieczkę jest ten od końca sierpnia do maja ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Rekomendowanym biurem podróży, cieszącym się bardzo dobrą opinią wśród klientów jest Logos Tour. Etiopia – informacje o wycieczkach są dostępne na stronie biura. Logos Tour jest gwarancją bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy.

Wycieczka- podstawowe informacje

Dostępne terminy wycieczki po Etiopii w Logos Tour są od końca sierpnia do końca listopada, dzięki czemu turyści nie muszą martwić się o niekorzystne warunki pogodowe. Wycieczka trwa siedemnaście dni. Noclegi są w hotelach najwyższej jakości. Turyści podróżują statkiem, samolotem, bądź autokarem. Na trasie wycieczki jest aż czternaście różnych miejsc do zobaczenia, w tym oczywiście stolica, miasto Gonder oraz góry Simien. Jako walutę na wycieczkę najlepiej zabrać ze sobą dolary. Do podstawowego kosztu wycieczki warto wziąć ze sobą pieniądze na bilety wstępu na niektóre dodatkowe atrakcje, ponadprogramowy prowiant, pamiątki oraz na mile widziane przez obsługę napiwki.

Plan wycieczki i atrakcje

Wycieczkowicze spotykają się na lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie wylatują do malowniczej stolicy Etiopii- Addis Abeba. W stolicy turyści mają okazji zobaczyć między innymi Muzeum Narodowe słynące z repliki szkieletu znanej „Lucy”, katedrę świętej Trójcy, katedrę świętego Jerzego, gdzie odbywały się koronacje, górę Entoto oraz pałac cesarza Menelika. Następnego dnia wczasowiczów czeka rejs po jeziorze Tana, które jest największe w Etiopii. W planie tego dnia również występuje zwiedzanie klasztoru Ura Kidane Mehret, wioski Tis Isat, podziwianie wodospadów. Trzeciego dnia turyści zwiedzają miasto Gonder, gdzie znajduje się niesamowity kompleks pałacowo-świątynny o łącznej powierzchni około siedemdziesięciu metrów kwadratowych oraz kościół Debre Birhan Selassie. W górach Simian wycieczkowiczów czeka spotkanie z endemicznym stadem dżelad brunatnych- z małpami, które mocno mają rozwinięte zachowania społeczne oraz aparat mowy. W programie wycieczki jest także zwiedzanie świątyń wykutych w skale, Perk Stel, kościoła świętej Marii, gdzie według mieszkańców Etiopii znajduje się Arka Przymierza, pozostałości pałacu królowej Saby, grobu króla Kelaba, Muzeum Etnograficznego, wioski Chencha, Sodo oraz Parku Narodowego Mago. Poza standardowym zwiedzaniem wczasowicze mają kontakt z plemionami odwiedzanych wiosek, mogą poznać ich zwyczaje, obserwować życie codzienne, a również mogą zrobić zakupy na tradycyjnych targach kolorowych koszyków i ryb, obserwować przyrodę, uczestniczyć w ortodoksyjnych mszach świętych, a także spróbować lokalnych dań.

O czym należy pamiętać?

Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w wizę, skonsultować się z lekarzem oraz zaszczepić się profilaktycznie na choroby popularne w Etiopii takie jak: tężec, dur brzuszny, cholera, czy żółta febra. Podczas wycieczki nie powinno się pić niebutelkowanej wody ze względu na odmienną florę bakteryjną.  Warto zabrać ze sobą środki owadobójcze, wszelakie leki, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, wilgotne chusteczki oraz właściwą walutę, czyli dolary. Kobiety niestety w tym kraju nie są wpuszczanie do wszystkich świątyń kościołów. Zaskakiwać może brak toalet w wielu miejscach, a z mieszkańcami nie należy rozmawiać na temat homoseksualizmu. Etiopia niestety jest obszarem pandemii AIDS.

 

Reasumując Etiopia pod profesjonalnym oraz doświadczonym okiem biura podróży jest idealnym celem podróży. Bogaty program wycieczkowy, piękno Etiopii, lokalna kultura, wspaniali, profesjonalni przewodnicy, dobra logistyka, organizacja, komfortowe noclegi i sprawy, wygodny transport to gwarancja udanego urlopu.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany