Etapy rozstania w miłości

Serce pękające na 1000 kawałków, ból tak duży, że prawie fizyczny, nie chcesz jeść, pić, nic cie nie cieszy… To wynik rozstania w związku! Tak to właśnie czujesz po rozpadzie – szczególnie jeżeli to nie ty podjąłeś tą decyzję, tylko twoja druga połówka. Każdy pociesza, mówi „co cie nie zabije to cie wzmocni”, a ty czujesz jakby właśnie to cie zabijało. Masz wrażenie, że nikt cie nie rozumie. My pomożemy ci zrozumieć, co trzeba zrobić aby żyć dalej i jak przeżyć te ciężkie chwile.

Depresyjna młoda para

fot. freepik

Rozstanie w związku – etap pierwszy

Etap 1 – zaraz po rozstaniu jest bardzo trudny, zadajemy sobie wciąż to samo pytanie, dlaczego ja? Szok, to chyba nie może być prawda? Na początku informacja o zakończeniu związku w ogóle do nas nie dociera, wydaje nami się że to sen. Ciągle łudzimy się, że to jakaś pomyłka, a partner powiedział tak do nas żeby coś zmienić. Cały czas mamy nadzieję, że coś się zmieni, albo próbujemy przekonać drugą osobę aby zmieniła zdanie. Najlepszym rozwiązaniem jest nie przeciąganie tego etapu i jak najszybsze pogodzenie się z tym faktem. Po kilku dniach od rozstania zapytaj, czy to ostateczna decyzja, jeśli nie zmienił zdania oznacza, to że jest pewien i jedyne co powinnaś teraz zrobić, to po prostu się z tym pogodzić. Uświadom sobie, że nie ma innego wyjścia, porozmawiaj o tym z kimś bliskim. Opowiadając o problemach mamie lub przyjaciółce poukładasz sobie wszystko w głowie, a one będą twoim wsparciem.

Rozstanie w związku – etap drugi

Etap 2złość, ciągle myślisz jak on mógł mi to zrobić? Kiedy już dojdzie w pełni do ciebie fakt, że ukochany cię opuścił wpadniesz we wściekłość i będziesz chciała płakać, wyć, krzyczeć, a najchętniej chciałabyś się zemścić, obojętnie za jaką cenę, byle bolało go podobnie jak ciebie. Od razu mówimy, że to nie jest najlepszy pomysł! Pamiętaj, że złość to naturalny odruch, oznaczający, że powoli rany zaczynają się goić. Wściekłość to siła, którą ciężko opanować, musisz się jakoś wyżyć, ale tak aby nikogo nie skrzywdzić. Najlepiej znajdź jakieś jego rzeczy w domu i po prostu je zniszcz, na przykład zdjęcia lub jego koszulkę. Możesz także napisać do niego list pełen żalu, ale nie wysyłaj go, podrzyj go na kawałki i strzępy a później spal.

Rozstanie w związku – etap trzeci

Etap 3 – smutek. Uważasz, że twoje życie się skończyło i nie masz po co dalej stąpać po ziemi. Już nawet nie jesteś zła, nagle uświadamiasz sobie, że nie czujesz nic, tylko pustka. Płacz ile wlezie, nie powstrzymuj się, nie mów sobie czas stanąć na nogi, bo i tak będziesz płakać. Ten proces przechodzi się powoli, ale to w nim goi się twoje złamane serce. Opiekuj się sama sobą, chodź do kina, na zakupy, ale przede wszystkim spotykaj się ze znajomymi, Odwiedzaj ich, wychodź na imprezy. Zapewnij sobie dużo przyjemności, zaczekaj aż będziesz w stanie wybrać to co dla ciebie dobre, aby stary związek nie rzucał cienia na nowy.

Rozstanie w związku – etap czwarty

Etap 4 – najprzyjemniejszy ze wszystkich. Akceptacja. W tym etapie poczujesz, że twój związek i rozstanie nie są głównym czynnikiem determinującym twoje życie. Pewnie już nie tak bardzo zaprząta twoje myśli, a pojawia się od czasu do czasu, jako wspomnienie, nie przyjemne niestety, ale pamiętaj że to tylko wspomnienie. Twoje serce w końcu się zrosło, czas pomyśleć o nowym mężczyźnie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...