Estetyka uśmiechu dzięki implantom i licówkom

Każda z nas marzy o tym, aby mieć maksymalnie estetyczne zęby. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego, czyż nie? Zdrowe i zadbane uzębienie to nie tylko jasny sygnał, że dbamy o własny wygląd, ale także zdrowie! Nie można także zapomnieć o tym, jak wpływa to na pewność siebie. Co ciekawe, mimo tego, że tak naprawdę każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest estetyka zębów… nic z tym nie robimy. Dziś pokażemy wam, jak stomatologia estetyczna może pomóc w osiągnięciu pożądanego wyglądu.

Błędne myślenie

Kiedy myślimy o wizycie u dentysty, na myśl przychodzi nam raczej konieczność naprawienia poszczególnych elementów, które zostały zniszczone przez obecność próchnicy czy paradontozy. Czasami jednak zapominamy, że prawie każda klinika stomatologiczna zajmuje się także rozwiązaniami estetycznymi. Oczywiście istnieją pewne najpopularniejsze rozwiązania, które od lat znajdują uznanie w gronie pacjentów!

Implanty – dla poważnych przypadków

Pierwsze z nich z pozoru wydaje się niezwykle poważne, jednak zdziwicie się, jak często jest ono stosowane. Mowa tutaj oczywiście o wprowadzaniu do łuku zębowego implantów. Same implanty zębów to nic innego jak tytanowe śruby, które w domyśle mają zastępować korzenie brakujących elementów (https://titaniumdental.pl/implanty/). Ale chwila… czy uzupełnianie takich ubytków (zwłaszcza takich, których nie widać) jest konieczne? Odpowiedź jest prosta — oczywiście, że tak! Brak zęba to nie tylko problem związany z dyskomfortem, lecz także poważne ryzyko wystąpienia powikłań zdrowotnych. Kluczowe jest tutaj słowo resorpcja, czyli zanik kości. Utrata nawet jednego zęba i brak jego zastąpienia może doprowadzić do nieodwracalnych zmian!

Licówki – na drobne korekty

Oczywistą sprawą jest to, że implanty nie są jednym rozwiązaniem z zakresu stomatologii, które może uratować wygląd zębów pacjentki odwiedzającej gabinet. Warto także wspomnieć o licówkach, mogących naprawdę odmienić prezencję uzębienia. Jeżeli nie wiecie, czym są licówki, to jest to nic innego, jak niezwykle cienkie płatki o grubości od 0,2 milimetrów aż do 1 milimetra, które są świetnym sposobem na osiągnięcie pożądanego wyglądu zęba. Dzięki tym płatkom można go nieco przedłużyć, poszerzyć czy nawet zredukować wpływ na zgryz zrotowanego zęba! Bezsprzecznie najbardziej popularnym wyborem wśród pacjentów są licówki porcelanowe, które do złudzenia przypominają naturalną powierzchnię szkliwa. Efekt, jaki można osiągnąć przy ich pomocy, zadowoli nawet najbardziej wymagające z Was! To bez wątpienia dobra inwestycja w wygląd uzębienia, więc dlaczego nie zrobić tego dla swojego zdrowia oraz pięknego wyglądu? Odpowiedź pozostawiamy Wam!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (104 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. as_sa  5 marca 2019 19:53

    Ciekawy temat

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany