Escape room coraz bardziej popularny w Polsce!

Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne by pokój opuścić. Escape room to nowa forma rozrywki ciesząca się coraz większą popularnością w Polsce.

escape_room_prezentmarzen

Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. W świecie rzeczywistym zabawa w Escape roomie polega na wydostaniu się z tajemniczego pokoju przy pomocy znalezionych w nim przedmiotów, które umożliwiają rozwiązanie skomplikowanych zagadek. Celem uczestników jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wyjść z pokoju. Każdy przedmiot w pokoju może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to by zmylić graczy. Dodatkowo ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut pozwala zbudować napięcie i atmosferę skupienia.

Zagadki w pokojach są intrygujące i wymagające, są pokoje trudniejsze dla wprawionych graczy lub bardziej rozrywkowe dostosowane do zainteresowań odbiorcy. Najważniejsza jednak jest dobra zabawa i niestandardowe spędzenie czasu z przyjaciółmi. Każdy pokój tematyczny to zupełnie inna forma rozrywki. Projektanci natrudzili się by atrakcje były ciekawe, oryginalne i trzymały w napięciu do samego końca. Opowiedziane historie są przygotowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli wczuć się w role i zapomnieć o rzeczywistym świecie.

Podczas rozgrywki w pokoju nie ma nikogo, poza uczestnikami. Zasady są proste: w grze uczestniczą 2 – 5 osobowe grupy, uczestnicy muszą wydostać się z pokoju w ciągu określonego czasu, w czasie gry należy korzystać jedynie z umysłu, fantazji i wyobraźni, w grze liczy się każdy szczegół i przedmiot znajdujący się w pokoju. Na samym początku Mistrz Gry przekazuje graczom zasady i cele gry, poza scenariuszem, który muszą poznać sami, przeszukując pokój. W każdym pokoju jest monitoring, który umożliwia Mistrzowi Gry obserwowanie grupy uczestników. Na ścianie umieszczony jest zegar odmierzający czas. Zagadki są trudne, więc nie każdemu udaje się je rozwiązać. Tylko zgrany zespół jest w stanie wyjść z pokoju przed ustalonym limitem czasowym – w pojedynkę nikt nie ma szans.

Escape room to atrakcja, która pozwala przenieść się ze świata gier online, filmów i literatury do świata rzeczywistego. To połączenie przygody i gry logicznej. Każdy pokój skrywa w sobie zupełnie inną historię i stawia przed graczami wiele, przeróżnych pytań. W przeciwieństwie do gier komputerowych emocje w Escape room są realne i prawdziwe. Zaobserwowaliśmy, że coraz częściej spędza się w takich miejscach wieczory kawalerskie i panieńskie, a także urodziny czy imprezy integracyjne. – komentuje Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com

Pomysł zrodził się w latach 80 – tych kiedy powstały tego typu gry komputerowe. Zadaniem gracza było uwolnienie się z wirtualnego pokoju. Nie ma jednomyślnej wersji, kto i kiedy po raz pierwszy stworzył prawdziwy rzeczywisty Escape room. Jedna z wersji mówi, że pierwszy Escape room „Original piece” pojawił się w Kalifornii, a następnie w Japonii i USA. W Polsce możliwość skorzystania z tej formy zabawy istnieje od 2014 roku. Dostępna jest w wielu miastach, m.in. Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Toruniu oraz Poznaniu.

Ta emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie pozwala oderwać się od życia codziennego. Gracze zyskują nowe doświadczenia, a upływający szybko czas i chęć rozwiązania zagadek powodują wzrost adrenaliny. Kiedy jesienna pogoda nie zachęca do uprawiania aktywności i mamy dosyć chodzenia do kina, pubu lub na kręgle, może to być nowa, ciekawa alternatywa na spędzenie czasu ze znajomymi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  27 października 2015 10:00

  Chciałabym się znaleźć w takim pokoju!

  Odpowiedz
 2. Żanett  27 października 2015 12:53

  Czasami nawet dorośli chcieliby oderwać się od rzeczywistości i pobawić się 😀

  Odpowiedz
 3. bbo  27 października 2015 14:30

  Coś dla mnie!

  Odpowiedz
 4. Agnieszka  27 października 2015 15:49

  Uważam, że to bardzo dobry i inteligentny pomysł

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  27 października 2015 16:10

  Fajna rozrywka. Odciągnięcie od komputera.

  Odpowiedz
 6. macierzanka  27 października 2015 17:39

  Podoba mi się ta nowa forma rozrywki.

  Odpowiedz
 7. Aneta  28 października 2015 15:33

  Słyszałam o tym wiele pochlebnych opinii, ale nie miałam jeszcze okazji uczestniczyć w tej zabawie 🙂 Muszę koniecznie nadrobić!

  Odpowiedz
 8. kobiecymokiem  28 października 2015 16:35

  Bardzo ciekawa alternatywa dla rozrywki 😉

  Odpowiedz
 9. AnnaKwasniak  28 października 2015 19:21

  Ciekawa zabawa 🙂

  Odpowiedz
 10. Anita  29 października 2015 22:42

  Byliśmy ostatnio, naprawdę świetna zabawa! Jednak w ciągu 45 minut nie udało nam się wydostać hihi 😀

  Odpowiedz
 11. Emotikonka  31 października 2015 11:29

  Kiedyś lubiłam grać w takie gry w internecie 🙂 To była świetna rozrywka 🙂

  Odpowiedz
 12. Gocha  31 października 2015 19:54

  Nie dla mnie. Chyba dostają klaustrofobicznych odruchów na samą myśl ;p

  Odpowiedz
 13. skrabi  1 listopada 2015 11:37

  Super zabawa. Miałam okazję spróbować ucieczki z więzienia 🙂 Chwilę nam zajęło odnalezienie klucza do moich kajdanek i uwolnienie mnie z samej celi, ale zabawa była świetna i zmuszała do myślenia. Polecam wszystkim fanom gier logicznych.

  Odpowiedz
 14. Patriszia  3 listopada 2015 21:43

  Słyszałam o tym, świetna sprawa 🙂

  Odpowiedz
 15. Anett13  7 października 2016 00:04

  Super sprawa, muszę kiedyś spróbować

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany