Era eklera – upiecz błyskawiczne ciastko z marką Delecta!

Podłużne ciasto ptysiowe pełne bitej śmietany, kremu bezowego, kremu russel lub śmietankowego. Często pokryte dodatkowo czekoladą albo toffi. Ekler, eklerek lub eklerka – niezależnie od swojej nazwy, deser ten cieszy się popularnością pod każdą szerokością geograficzną. Teraz za sprawą marki Delecta, będzie można spotkać go także w niejednym polskim domu!

Delecta

mat. pras. Delecta

Powstanie eklerki datuje się na wiek XIX, a za jej twórcę uznaje się Marie-Antoine Carême. Tego samego, któremu przypisuje się również stworzenie nazwy „majonez”, od francuskiego „manier”, czyli „mieszać”. Jak się okazuje, sama etymologia eklera jest równie interesująca. Nazwa deseru również pochodzi bowiem z języka francuskiego, gdzie „éclair” oznacza „błyskawicę”, co ma odnosić się do… błyskawicznej konsumpcji tych ciastek.

 

Moda na eklery

Ekler przeżywa obecnie swój renesans. W kawiarniach i cukierniach spotyka się go w nowej, bogatszej odsłonie. Nie tylko w wersji standardowej z kremem i polewą czekoladową, ale też z różnymi dodatkami – orzechami, kolorowymi ozdobami, a nawet z jadalnymi kwiatami.

– Śledzimy bieżące trendy konsumenckie i reagujemy na potrzeby naszych klientów. Ponieważ dostrzegliśmy modę na eklery w cukierniach, zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty marki Delecta „Chrupiący Ekler” – pierwszy na rynku zestaw do samodzielnego przygotowania tych ciastek w domu – wyjaśnia Monika Rożnowska, Starszy Kierownik Marki Delecta w Bakalland SA. 

Dzięki wprowadzeniu przez markę Delecta zestawu do samodzielnego wypieku eklerów w domu, ich przygotowanie będzie niezwykle szybkie i łatwe. Nowicjusze w zakresie cukiernictwa mogą odetchnąć z ulgą! W opakowaniu znajdziemy ciasto, które nie wymaga zaparzania oraz specjalny rękaw cukierniczy, który pozwoli nadać wypiekowi pożądany kształt. Umieszczony w opakowaniu krem na bazie kremówki, nie tylko wybornie smakuje, ale również utrzymuje idealną konsystencję podczas napełniania ciastka. Z jednego zestawu „Chrupiących Ekler” można przygotować aż 15 porcji deseru. Jest to nie tylko innowacyjna i wygodna, ale i pierwsza tego typu propozycja na rynku.

„Chrupiące  Eklery” dostępne są w sprzedaży od 25 września br. w sugerowanej cenie detalicznej ok. 7,49 zł za opakowanie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (49 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  4 października 2018 15:44

  Zjadłoby się!

  Odpowiedz
 2. ewka  4 października 2018 16:50

  coś dla mnie

  Odpowiedz
 3. luna341  4 października 2018 20:38

  O coś dla mnie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany