Emancypacja przez wychowanie – Książka o równouprawnieniu

Czy celem wychowania jest przede wszystkim zmiana społeczna, czy raczej wspieranie rozwoju każdej jednostki? W jakiej fazie życia dokonuje się wychowanie i kto jest jego inicjatorem? Jaki wpływ mają na siebie poszczególne koncepcje wychowania, które rozwinęły się na przestrzeni lat, i czy ma to jakieś znaczenie?

Katarzyna Szumlewicz Emancypacja przez wychowanie

Autorka niniejszej książki w ciekawy sposób zestawia ze sobą dwa przenikające się procesy:wychowanie i emancypację. Opisuje czynniki, z których się zrodziły oraz warunki, w których zwłaszcza kobiety, dzieci, mniejszości etniczne i społeczne mogły obronić swoją godność, autonomię, własną wolę i prawo głosu do decydowania o swoich losach. Opierając się na faktach, odwołując się do teorii najznakomitszych myślicieli tej dziedziny i uzupełniając wszystko własną analizą, ukazuje znaczenie pojęcia nowoczesności, społecznego postępu i praw każdej jednostki.

Emancypacja przez wychowanie, czyli edukacja do wolności, równości i szczęścia

Katarzyna Szumlewicz

GWP, 2011

Cena: 34,90 z

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. stokrotkapolna  19 kwietnia 2017 04:42

    Ważny temat .Świetnie się zapowiada..Na pewno bym ją przeczytała,gdyby nie problemy z oczami. kiedyś pracowałam w bibliotece,miałam dostęp do nowości, i czytałam dniami i nocami. Dzisiaj niestety muszę z tej przyjemności rezygnować. I bardzo tego żałuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany