Elektroniczny dziennik szkolny naszego dziecka – jak z niego korzystać

Skończyły się wakacje i z początkiem roku szkolnego przybyło obowiązków nie tylko uczniom, ale także ich rodzicom. Jeśli chcą, mogą oni śledzić postępy swoich dzieci w nauce dzięki elektronicznemu dziennikowi.  Jest to duża wygoda i pomoc. Jak duża? Przeczytajcie!

Elektroniczny dziennik szkolny

 

Nowoczesna szkoła z korzyścią dla wszystkich

Wprowadzenie elektronicznych dzienników do szkół miało na celu usprawnienie pracy dyrekcji i nauczycieli oraz pomoc w utrzymaniu bieżącego kontaktu z rodzicami uczniów. Jednak sam elektroniczny dziennik z czasem przestał być wystarczający. Stworzono więc cały system do kompleksowego zarządzania placówkami oświatowymi. Jest to rozwiązanie dedykowane tak dla szkół, jak i rodzin. Dzięki niemu nie tylko dyrektorzy i nauczyciele usprawniają swoją pracę, ale także rodzice uczniów na bieżąco wiedzą co dzieje się u ich dzieci. Dodatkowo ich kontakt z nauczycielem nie ogranicza się jedynie do obecności na wywiadówkach, ale możliwy jest w zasadzie codziennie. Oznacza to koniec z niewiedzą oraz zaskoczeniem na wywiadówkach wynikającym z nie przekazania ważnych informacji przez dziecko.

Przygotowując taki system, chodzi o stworzenie kompleksowego narzędzia, które polepszy funkcjonowanie placówek oświatowych, zapewniając nie tylko sprawniejszą pracę dyrekcji i nauczycieli, łatwiejszy kontakt z rodzicami, ale również jeszcze wyższy poziom edukacji uczniów ? mówi Jarosław Grabka, PrezesPerfektus System ? firmy, która stworzyła system do zarządzania placówką oświatową Wirtualna Szkoła.

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

Najlepsze strony do nauki języka angielskiego online – ranking

Wpisz hasło “angielski online” w Googlu, a wyskoczy milion różnych stron. Którą z nich wybrać? Które z nich to najlepsze strony do nauki języka angielskiego online? Która z nich naprawdę nauczy nas mówić? Postanowiliśmy sprawdzić!

Rodzicu, już nie musisz się martwić

 

Narzędzia te zostały stworzone tak, aby działać mobilnie. Dzięki czemu wyjazd służbowy nie oznacza już niedoinformowania w ważnych kwestiach z życia szkoły, klasy czy też samego ucznia. Teraz zalogujesz się w profilu dziecka z każdego miejsca i komputera z dostępem do Internetu i przeczytasz wszystkie najważniejsze informacje, sprawdzisz oceny i średnie oraz nieobecności. Będziesz cały czas na bieżąco. Co więcej możesz być w stałym kontakcie z nauczycielami: korespondować za pomocą wiadomości e-mail czy ustalić indywidualny termin spotkania. Poza tym na forum dyskusyjnym porozmawiasz z innymi rodzicami, podzielisz się radą lub będziesz mógł otrzymać pomoc w swoich ewentualnych kłopotach z dzieckiem. A jak wiadomo problemy najczęściej rodzą się z niewiedzy.

 

Systemy typu Wirtualna Szkoła to także narzędzia służące uczniom. Dzięki nim już nigdy nie będą musieli się martwić, że podczas nieobecności ominą ich ważne wiadomości i informacje czy też nie będą mogli nadrobić zaległości z powodu nieprzepisania bieżących lekcji.  Nauczyciel z łatwością zamieści w profilu ucznia niezbędne materiały, które pozwolą mu na bieżąco nadrabiać zaległości. Plusem jest także możliwość pobrania dodatkowych materiałów do nauki, które może zamieszczać w ich profilu nauczyciel. Tym samym znika konieczność kupowania i noszenia dodatkowych książek.

 

Eszkoła to szkoła na miarę XXI

 

Wprowadzenie ustawy o możliwości prowadzenia dzienników w formie elektronicznej to rozwiązanie, które wprowadza szkoły w XXI wiek. Warto więc zwrócić uwagę, czy w szkole Twojego dziecka jest już taki system. Jeśli nie, porozmawiaj o tym z innymi rodzicami i razem zaproponujcie takie rozwiązanie. A zalety i korzyści z jego używania w krótkim czasie zauważy każdy.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,01 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany