Elektroniczne gadżety dla biegaczy

Trening biegacza to nie tylko strój i wygodne buty. Na rynku dostępnych jest coraz więcej gadżetów, które nie tylko poprawiają komfort podczas biegu, ale i poprawiają wydajność ćwiczeń

Trening biegacza to nie tylko strój i wygodne buty. Na rynku dostępnych jest coraz więcej gadżetów, które nie tylko poprawiają komfort podczas biegu, ale i poprawiają wydajność ćwiczeń – krokomierz, który komunikuje się ze smartfonem czy tabletem, naramienna opaska na smartfona, pulsometr, zegarek wskazujący pokonany dystans oraz słuchawki, które nie wypadną z uszu nawet podczas szybkiego biegu.   gadzety-dla-biegaczy Biegaj i sprawdzaj, ile przebiegłeś

prestigio-inteligentny-krokomierz-phcped.1972508.2

Zapewne nieraz zdarzyło ci się opracowywać trasę biegu na przykład za pomocą Google Maps albo sprawdzać po treningu, ile przebiegłeś. Jednak szacunkowe pomiary (zwłaszcza, jeśli wybierasz niestandardowe trasy), mogą odbiegać od rzeczywistości. Jeśli zależy ci na dokładnej informacji o długości obranej przez Ciebie trasy i informacji, ile kalorii udało Ci się spalić, poszukaj kompatybilnego krokomierza (np. Prestigio Inteligentny krokomierz, cena w Agito.pl ok. 167 zł), który przez bluetooth skomunikuje się z twoim smartfonem czy tabletem

Telefon na ramieniu

belkin-Slim-fit-F8W299VFC00

Telefon – utrapienie biegaczy. Wyjść bez niego? Niewielu się na to decyduje. Biegać z nim w kieszeni albo w dłoni? Opcja prosta, ale niewygodna. Producenci sportowych sprzętów przychodzą tu z pomocą. Jeśli uprawiasz jogging regularnie, warto zainwestować w naramienną opaskę (np. Pokrowiec Belkin Slim Fit Armband iPhone 5, cena w Agito.pl ok. 65 zł), która zabezpieczy telefon i pozwoli ci się skupić na samym sporcie.

Muzyka podczas biegu

sluchawki

Lubisz biegać bez towarzystwa drugiej osoby, słuchając ulubionych relaksujących lub pobudzających piosenek? Pewnie niejednokrotnie zdarzyło ci się walczyć z wypadającymi z ucha słuchawkami i narzekać na jakość dźwięku. Pomyśl o sportowych słuchawkach (np. Słuchawki  Genius GHP-205 X Sport niebieskie, cena w Agito.pl ok. 32 zł). Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów słuchawek, ale jeśli chcesz z nimi biegać, wybierz douszne. Zapewnią ci największą czystość dźwięku. Natomiast zawieszka douszna to rozwiązanie, które utrzyma słuchawki w stabilnej pozycji.  

Osobisty trener

beurer-pulsometr-pm-62.272550.2

Podstawową funkcją pulsometru jest pomiar naszego aktualnego tętna. Nowoczesne urządzenia potrafią na tej podstawie ocenić także poziom naszej wydolności i zasygnalizować ewentualny spadek formy.(np. Beurer Pulsometr PM62, cena w Agito.pl ok. 259 zł). Korzystanie z pulsometru,  uczyni nasze bieganie prostszym i bezpiecznym dla naszego zdrowia. Inwestując w pulsometr w każdym momencie treningu możesz sprawdzić pracę serca, na przykład liczbę jego uderzeń na minutę, średnią, czy maksymalną liczbę uderzeń.  

A po treningu?

ihealth-monitor-aktywnosciPo zakończonym treningu wciąż warto kontrolować swoją aktywność, nawet podczas snu. W tym pomoże ci zegarek (np. iHealth Monitor aktywności fizycznej i snu iOS cena w Agito.pl ok. 219 zł), który nie tylko wskaże ci godzinę, ale poda informację o ilości wykonanych kroków, pokonanym dystansie czy efektywności twojego snu. Te z pozoru mało istotne informacje mogą pomóc ci się zmotywować, by nie spędzić kolejnej godziny przed telewizorem lub komputerem.

ihealth-wireless-automatyc.Bez względu na to, czy biegasz dla odstresowania się, zgubienia zbędnych kilogramów czy ogólnej poprawy kondycji, warto kupić wagę, która poda ci informacje o twojej aktualnej wadze. Zdarza się, że ilość kilogramów nie ma przełożenia na  wygląd, na przykład ludzie z dużą ilością tkanki mięśniowej mogą ważyć więcej od osób z jej mniejszą ilością, choć pozornie może się wydawać, że ta osoba waży mniej. Dlatego inwestycja w dobrą wagę (np. iHealth Wireless Automatyczny analizator składu ciała iOS/Android, cena w Agito.pl ok. 388 zł)  to podstawa przy aktywnym trybie życia. Dzięki niej uzyskasz informacje o swoim obecnym wskaźniku BMI oraz zawartości tkanki tłuszczowej, masie mięśniowej, masie kostnej czy zawartości wody w organizmie. W nowoczesnych wagach dane wysyłane są do aplikacji, które pozwolą na odpowiednie dostosowanie ćwiczeń do naszych potrzeb.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  29 kwietnia 2014 12:42

  Fajne gadżety. A te słuchawki nie tylko dla biegaczy się przydadzą 🙂

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  29 kwietnia 2014 14:02

  Fajne pomysły na prezent.

  Odpowiedz
 3. as_sa  29 kwietnia 2014 15:11

  Fajne gadżety. Może sama któryś wypróbuję

  Odpowiedz
 4. marttoolla6  29 kwietnia 2014 17:51

  żeby tylko Ci co je kupuja wiedzieli po co je maja i potrafili wyciągnąć wnioski z danych 🙂 bo posiadanie dla samego posiadania mija sie z celem

  Odpowiedz
 5. bbo  29 kwietnia 2014 21:41

  Niektórym wystarczy po prostu bieg przed siebie, inni muszą otoczyć się z tej okazji „zabawkami”. Nie krytykuję, po prostu zazdroszczę, jednym i drugim. Ja ze względu na kręgosłup nie mogę biegać.

  Odpowiedz
 6. efffciaa  17 marca 2016 15:31

  W dzisiejszych czasach bez gadżetów się nie obejdzie , chociaż ja ich nie potrzebuję , w domu mam bieżnię i to mi wystarcza , ale najbardziej kocham biegać o poranku po plaży .

  Odpowiedz
 7. joanna252  11 kwietnia 2016 14:49

  Ja właśnie zaczynam biegać i chętnie wypróbuję jakiś gadżet może krokomierz 🙂

  Odpowiedz
 8. sweet850  18 maja 2016 15:38

  ciekawe akcesoria

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany