Ekstremalny wymiar narciarstwa – Heliskiing

Istnieją na świecie osoby, dla których zima jest sednem życia. Przemierzają za nią kontynenty, inwestują w doskonały sprzęt narciarski, zdobywają nowe umiejętności. Jest to swojego swego rodzaju miłość albo uzależnienie, albo odwieczna potrzeba poszukiwania nowości. Milesaway Travel ? prestiżowy magazyn o podróżach i luksusie ? zaprasza na cr?me de la cr?me narciarstwa. Heliskiing to ekstremalne zjazdy ? z najwyższych szczytów, na które można dostać się jedynie helikopterem, co nadaje wyższą rangę narciarstwu.

fot. pixabay.com

Heliskiing jest dyscypliną sportową, która spełnia marzenia i oczekiwania wytrawnego narciarza. Beat Steiner, Kanadyjczyk, założył pierwszą i dotychczas jedyną firmę organizującą zjazdy narciarskie z najwyższych i niedostępnych w żaden sposób, z wyjątkiem drogi powietrznej, stoków w Dolinie Bella Coola. Heliskiing jest odpowiedzią na specyficzne warunki narciarskie panujące w tym zakątku ziemi. Tutejsze góry, w przeciwieństwie do europejskich, są gęsto porośnięte lasami, nie ma tylu dróg prowadzących na wyższe ich partie, zatem helikopter jest najszybszym, a nawet jedynym sposobem dotarcia na szczyt. Heliskiing nie bez powodu uważa się za królową narciarstwa, ponieważ zjazd odbywa się po puchu, po którym nikt wcześniej nie szusował. Ponadto, helikopter umożliwia dotarcie do najwyższych oraz niedostępnych miejsc, lądowanie odbywa się w dowolnej chwili, a uczestnikom zawsze towarzyszą wspaniałe widoki.

?Jazda po puchu to najcudowniejsze uczucie dla doświadczonego narciarza! To niczym latanie! Najdłuższe trasy narciarskie przewyższają odległość między Davos a Genewą; nie przecina je żadna szosa ani wyciąg. Trudno spotkać tam drugiego człowieka. Podczas zjazdów otacza nas bezkresna dzika przyroda. Niesamowite przeżycie!? ? mówi Beat Steiner, instruktor oraz współzałożyciel Bella Coola Heli Sports.

 

W heliskiing dużą rolę odgrywa profesjonalny sprzęt. Ponadto, uczestnik musi mieć przynajmniej minimalne doświadczenie w jeździe po puchu i być w dość dobrej kondycji fizycznej. Przed wyprawą otrzymuje szczegółowe wytyczne, jak zachować się w pobliżu helikoptera oraz w przypadku lawin, a także jak używać sprzętu antylawinowego, który uczestnicy mają na plecach podczas jazdy.

Cena za tygodniowy udział w prywatnych programach: Tweedsmuir Park Lodge od 54 880 CAD za 4 osoby (8 h lotu), Pantheon od 96 880 CAD za 8 osób (10 h lotu) oraz Big Mountain od 8 880 CAD za osobę przy 10-osobowej grupie. Każdy pakiet obejmuje lot w dwie strony z Vancouver do Bella Coola, 7 noclegów w wymienionych lodge?ach (pokoje typu double), opiekę przewodnika, pełne wyżywienie bez napojów alkoholowych, wypożyczenie sprzętu narciarskiego i antylawinowego oraz transport drogowy na terenie doliny.

Więcej informacji na www.milesawatravel.pl oraz w najnowszym wydaniu magazynu Milesaway Travel.

 

Zobacz także: Jak prawidłowo przygotować się na nadchodzący sezon narciarski?


Co każdy miłośnik nart powinien wiedzieć ? elementarz narciarza

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...