Ekstrawaganckie fryzury na głowie

Szaleństwo i ekstrawagancja na głowie to trend jaki od dłuższego czasu można obserwować w stylizacjach wielu światowych gwiazd. Słynie z nich chociażby Lady Gaga, a w jej ślady powoli podążają niektóre polskie gwiazdy. Moda na ekstrawagancję i szaleństwo na głowie: kolorowy przedziałek na środku głowy czy niesymetryczne cięcie to jednak nie wymysł współczesnych stylistów. Czy modne fryzury damskie – są także ekstrawaganckie? Sprawdź po linkiem!

Ekstrawaganckie fryzury na głowie

fot. mat nadesłane

Już ponad 100 lat temu niejaki Antoine Cierplikowski  pochodzący z Polski, słynny fryzjer i stylista  wymyślił wiele spośród fryzur damskich, w których także dziś prezentują się największe światowe gwiazdy. Jedną z nich była stylizacja ?a la kapelusz z włosów?, której własną interpretację zaprezentowali niedawno styliści z warszawskiego salonu Milek Design. Karnawałowe szaleństwo, także na głowie, trwa.

Przypadającą niedawno 126. rocznicę urodzin słynnego Antoine – ?króla fryzjerów i fryzjera królów? styliści z Milek Design postanowili uczcić nietypowo ? ?kapeluszem z włosów?. To m.in. od tej stylizacji zaczęła się wielka światowa kariera pochodzącego z Polski Antoniego Cierplikowskiego, vel. Antoine?a de Paris. Kapelusz był bowiem kiedyś nieodzownym elementem wizerunku każdej szanującej się paryżanki. Jedna z nich wybierając się na karnawałowe przyjęcie zapomniała jednak swojego nakrycia głowy. Przed środowiskową kompromitacją uratował ją niejaki ?Antoś z Sieradza?, młody fryzjer, który tak wystylizował jej fryzurę, że przypominała właśnie kapelusz. Pomysł spotkał się z niezwykłym uznaniem ?paryskiego salonu? i zapoczątkował rozwój światowej kariery wielkiego Antoine?a. Na przyjazd Cierplikowskiego Hollywood czekało kilka lat, a największe wówczas studia produkcyjne, za możliwość współpracy z nim, oferowały nawet kilka milionów funtów w złocie.
By uczcić pamięć o wielkim Mistrzu oraz przypomnieć, że karnawał to najlepszy czas, także na ekstrawagancję w stylizacji włosów, styliści z Milek Design zaprezentowali swoją interpretację słynnego ?kapelusza z włosów?. Fryzura wykonana została nowatorską, przywiezioną niedawno z Paryża, metodą tworzenia ?materiału z włosów?. Stylizacja wykonana została z naturalnych i doczepianych włosów modelki, a jej finalne upięcie zajęło nie więcej niż 30 minut.

fot. mat nadesłane

Wielu z nas wydaje się, że współczesna moda i stylizacja sięga granic ekstrawagancji. Zachwycamy się Lady Gagą w odważnym kostiumie scenicznym i z „kapeluszem z włosów” na głowie. Pamiętać jednak warto, że prekursorem ekstrawagancji i awangardy w stylizacji włosów, ale także w stylizacji scenicznej, był właśnie słynny Antoine – czyli ?nasz Antoś z Sieradza?. Mistrz Antoine to postać wybitna, znana i doceniana na świecie, w Polsce jednak lekko zapomniana. Stylizował największe gwiazdy światowego formatu, a jego salony rozsiane były na całym świecie.- powiedziała Katarzyna Poniatowska Miłek z Milek Design. I dodała:
Dla nas dokonania Mistrza stanowią ciągłą inspirację i motywację do tego, by wykraczać poza przyjęte schematy. Niedawna rocznica urodzin Mistrza oraz trwający karnawał to według nas najlepszy moment na to, by o szaleństwach na głowie rozmawiać i je tworzyć. Stąd też nasz kapelusz z włosów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (247 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...