Ekstrakt z owoców liczi przeciw niebezpiecznej otyłości trzewnej

Wiedzieliście, że ekstrakt z owoców liczi ma zbawienny wpływ na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w naszym organizmie? To działanie ma nie tylko wpływ na poprawę naszego wyglądu, ale przede wszystkim naszego stanu zdrowia i uniknięcia poważnych chorób. O tym czym jest otyłość otrzewna, jakie ryzyko się z nią wiąże i jak z nią walczyć opowiadamy wspólnie z naszym ekspertem, dr n. med. Norbertem Szalusiem. 

Zobacz także: Czy wiesz jaki zdrowy jest dziki bez?

Otyłość trzewna jest główną przyczyną rozwijającego się w jej następstwie zespołu metabolicznego. Zwiększenie ilości trzewnej tkanki tłuszczowej (Visceral Adipose Tissue – VAT) ma większy wpływ na zdrowie niż tkanka tłuszczowa podskórna. A jej nadmierna ilość ma wpływ na szereg procesów metabolicznych i pracę narządów.

Tkanka tłuszczowa trzewna (VAT – Visceral Adipose Tissue) składa się głównie z tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w sieci i krezce (blaszce otrzewnej zawierającej naczynia krwionośne, utrzymującej narządy jamy brzusznej: jelita, żołądek, jajniki, jajowody). Uważa się, że nadmierna jej ilość ma wpływ na szereg procesów metabolicznych i pracę narządów. W czasie wzrostu objętości VAT wzrasta ilość wydzielanych „złych związków”, takich jak: TNF- α, PAI-1, MCP-1. Przypuszcza się, że białka te wpływają m.in. na rozwój objawów takich jak hiperglikemia i zakrzepica naczyń krwionośnych.

oligo-elite liczi

Badania kliniczne wskazują, że nadmiar tkanki tłuszczowej wewnętrznej jest związany z takimi chorobami, jak: choroby układu sercowo-naczyniowego, nie-tłuszczowe  stłuszczenie wątroby, jak również ze zwiększoną całkowitą śmiertelnością (nawet 5 – krotną). W ostatnich latach stwierdzono silną korelacje VAT z powstawaniem nowotworów, głównie przewodu pokarmowego. Badania epidemiologiczne wykazały korelacje VAT ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego, przełyku, trzustki i wątroby. Baddly i wsp. wykazali ze VAT ma wpływ na progresję przełyku Barreta do gruczolakoraka przełyku. Stwierdzono również, mierzona w CT (tomografii komputerowej) tkanka tłuszczowa wewnętrzna (niezależnie od BMI) u chorych z gruczolakorakiem żołądka i u chorych z rakiem płaskonabłonkowych przełyku, miała większą powierzchnię w prownaniu z grupą kontrolną. Badania epidemiologiczne pokazują, że zwiększenie VAT o każde 10 cm2, mierzone w CT zwiększa ryzyko zachorowania na przełyk Barreta (stan przednowotworowy) o 9%.

Polecamy również: Naturalny Młody Jęczmień – HIT ostatnich miesięcy

Badania wykazały także korelację VAT ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego, przełyku, trzustki i wątroby. W badaniu przeprowadzonym w Japonii stwierdzono, że ekstrakt z owoców liczi zawarty w Oligo-Elite powoduje znaczącą redukcję masy ciała, obwodu brzucha, tkanki tłuszczowej trzewnej oraz zmniejszenie insulinooporności (czynnik predysponujący do rozwoju cukrzycy).

Oligo-EliteOligo-Elite, 150 zł/30 kaps.


Nasz ekspert: dr n. med. Norbert Szaluś – specjalista w zakresie medycyny nuklearnej i terapii izotopowej. Główne zainteresowania zawodowe obejmują celowaną receptorową diagnostykę i terapię chorób onkologicznych pochodnymi peptydów znakowanych radioizotopowo, jak również zastosowanie techniki PET-CT w diagnostyce chorób onkologicznych. Od kilku lat studiuje zagadnienia związane z immunologicznym działaniem preparatów związków naturalnych w chorobach przewlekłych, jak również naukowo i praktycznie zajmuje się profilaktyką i terapią chorób cywilizacyjnych z zastosowaniem związków roślinnych (m.in. polifenoli).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  12 sierpnia 2015 07:14

  Ja nie znalam takich właściwości tego owocu.

  Odpowiedz
 2. martus2833  12 sierpnia 2015 17:56

  warto wiedzieć

  Odpowiedz
 3. Jaworka  12 sierpnia 2015 21:50

  Warto wiedzieć ale co chwila jesteśmy zaskakiwani takimi nowościami

  Odpowiedz
 4. scrabble  13 sierpnia 2015 16:30

  Tak jak czekolada przeciwzmarszczkowa 😀

  Odpowiedz
 5. Anita  24 sierpnia 2015 15:47

  ooo, takie coś by mi się przydało!

  Odpowiedz
 6. Aneta  9 lutego 2016 12:46

  Raczej się na to nie skuszę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany