Ekspert wyjaśnia: na czym polega redukcja tkanki tłuszczowej przy użyciu fal radiowych – zabieg VANQUISH

Przygotowujemy się już do lata i są to właściwie ostatnie tygodnie, gdy możemy skutecznie zadbać o naszą sylwetkę. Na te partie ciała, na których wciąż znajduje się oporna tkanka tłuszczowa, można zastosować zabiegi umożliwiające selektywną redukcję tkanki tłuszczowej.  

Rozmawiamy z naszym ekspertem dr Maciejem Rogalą – właścicielem Gold Clinic – Kliniki Medycyny i Ginekologii Estetycznej w Warszawie na temat nowatorskiego  urządzenia BTL VANQUISH ME, które wykorzystując fale radiowe w bezpieczny sposób gwarantuje utratę tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała oraz zapewnia modelowanie sylwetki.

Urządzenie BTL VANQUISH ME  wykorzystuje wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości, co jest prawdziwą rewolucją w medycynie estetycznej. Dzięki technologii VANQUISH LAHF (Large area high-frequency field) redukcja tkanki tłuszczowej jest nieinwazyjna, bezkontaktowa i zautomatyzowana.

KM: BTL VANQUISH ME  – to „wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości”…  co oznacza to w praktyce? Prosimy o przybliżenie tego terminu naszym czytelniczkom.

Dr Maciej Rogala: To prądy wysokiej częstotliwości zahaczające swoim zakresem o fale radiową. Ale nasz rynek jest zalany sprzętami modelującymi sylwetkę z falami radiowymi. Idąc dalej tym tokiem myślenia dlaczego właściwie nie możemy przyłożyć do miejsca docelowego radioodbiornika i mówić o powodzeniu zabiegu? Pytanie na pozór trywialne, ale bardzo trafne. Każda tkanka ma inną impedancję, czyli oporność elektryczną. Urządzenie BTL VANQUISH ME  jest dostrojone do impedancji tkanki tłuszczowej. Dzięki technologii wielkoobszarowego pola wysokiej częstotliwości elektrony w komórkach tłuszczowych zaczynają oscylować w górę i w dół, w trakcie zderzenia ze sobą wytwarzają energie cieplną, rozgrzewając tym samym tkankę tłuszczową. Docelowo temperatura, którą uzyskujemy w tkance to 45/47C jest to temperatura bezpieczna, a zarazem wystarczająca aby doprowadzić adipocyty do apoptozy. Jednak musi być spełniony jeszcze jeden warunek, jest to czas przez, który komórka tłuszczowa musi być poddana ekspozycji na ww temperaturę.  Dlatego zabieg VANQUISH ME trwa 30 minut, gdzie przez pierwsze 15 minut tkanka tłuszczowa rozgrzewana jest do temperatury docelowej, a przez kolejne 15 minut utrzymywana. 

KM: Co następnie dzieje się z adipocytami poddanymi działaniu wysokiej temperatury? Przecież nie znikają?

 

Dr Maciej Rogala: Faktycznie mówienie o usuwaniu komórki „naturalnymi drogami” nie wyjaśnia nam procesów, które zachodzą w naszym organizmie. Komórka tłuszczowa, której jądro zostało poddane destrukcji powoli opróżnia się.  Trójglicerydy zawarte w komórce tłuszczowej przekształcone są w wolne kwasy tłuszczowe i glicerol – w  takiej oto formie wydostają się na zewnątrz adipocytu. Jest to czysta energia, którą organizm zużytkuje w pierwszej kolejności.  To proces bardzo zbliżony do chudnięcia, dlatego z powodzeniem możemy uznać go za zabieg bezpieczny.

KM: Po co zatem poddawać się takiej terapii skoro organizm sam potrafi indukować opróżnianie adipocytów?

  

Dr Maciej Rogala: Zwykle borykamy się z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, którą bardzo ciężko nam jest spalić. Krótko mówiąc, chudniemy z miejsc niepożądanych, a utrata centymetrów z miejsca docelowego nie koresponduje z naszymi wymarzonymi efektami. Urządzenie BTL VANQUISH ME „nacelowywuje” miejsce z którego w pierwszej kolejności mamy zrzucić niechciane centymetry.

KM: Jak pan doktor wspomniał na początku naszej rozmowy, na rynku istnieje wiele urządzeń działających w oparciu o fale radiowe. Jaka właściwość decyduje o wyjątkowości zabiegu VANQUISH?

  

Dr Maciej Rogala: VANQUISH oddziałuje na tkanki za pomocą emisji skoncentrowanej wielkoobszarowej energii HF. Jej częstotliwości różnią się. W zależności od tego, do jakiej warstwy mają dotrzeć – są tak dobrane, aby jak najlepiej oddziaływać na głęboko położoną tkankę tłuszczową, umożliwiając jej likwidację.

KM:Jak to się dzieje, że urządzenie wybiera te fragmenty ciała, na których znajduje się niechciana tkanka tłuszczowa?

  

Dr Maciej Rogala: dzięki aplikatorowi umieszczonemu w odpowiedniej odległości od skóry pacjenta poddawana zabiegowi część ciała znajduje się w polu o wysokiej częstotliwości. Przemiana energii HF w cieplną następuje w tkankach o relatywnie niskim ukrwieniu. Z powodu oscylacji cząsteczek polarnych, temperatura w wybranej tkance wzrasta. Otaczające ją tkanki są chronione przed wysokimi temperaturami.

KM: Jaki jest przebieg zabiegu?

  

Dr Maciej Rogala: Podczas zabiegu głowica emitująca energię umieszczana jest nad wybranym obszarem. W czasie jej działania, skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, a skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjne oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową, utrzymując ją w temperaturze wyższej niż tkanki znajdujące się wokół niej. Przebieg zabiegu  wymaga tylko obecności operatora przy urządzeniu i nadzorowania pracy systemu, co zapewnia komfort pacjentowi. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. W trakcie jego trwania odczuwa się przyjemne ciepło. Zabieg trwa 30 minut.

KM: Jakie są efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

  

Dr Maciej Rogala: Efekt widoczny jest już po pierwszej sesji. Najlepsze efekty widzimy jednak po 4. zabiegach w odstępach co 5-7 dni. Po tej serii pacjent traci w obwodzie brzucha od 5 do 7,5 cm.  Efekt jest długotrwały, bowiem zabieg rozbija całe komórki tłuszczowe, a nie tylko tłuszcz który się w nich znajduje. 

KM: Czy na zakończenie naszej rozmowy jest coś, o czym Pan doktor chciałby wspomnieć?

  

Dr Maciej Rogala: Tak, musimy pamiętać jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy. Ogólnie – zabiegi modelujące sylwetę to ostatnia rzecz, a nie pierwsza po która sięgamy. Warunkiem powodzenia terapii jest bowiem ujemny bilans energetyczny.

KM: Dziękujemy za rozmowę.

  

 Nasz ekspert:

Dr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna

Właściciel Kliniki – nieustannie szukający nowych rozwiązań w medycynie estetycznej. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, w 2015 roku dołączył do grona lekarzy Amerykańskiego Stowarzyszenia Estetycznego (American Aesthetic Association).

Gold Clinic – Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej
ul. Wielicka 43
02-657 Mokotów, Warszawa, Poland
tel. 22 8631923 / 512 160 401

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  13 czerwca 2017 08:07

  🙂

  Odpowiedz
 2. Nowosadzik  16 czerwca 2017 13:07

  🙂

  Odpowiedz
 3. efffciaa  10 października 2017 13:57

  Bardzo ciekawe i rzeczowe wyjaśnienie . Tak się wam przyznam , że ja się od lat zastanawiam nad tym zabiegiem , ale koniec końców szkoda mi kasy i wolę się poodchudzać tradycyjnie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.