Ekspert radzi: zapuszczanie włosów i ich regeneracja po lecie

Włosy traktowane w okresie wakacyjnym słońcem (promieniowaniem UV) oraz suchym powietrzem są narażone na zwiększoną łamliwość, kruchość, rozdwajanie się oraz niestety wypadanie wraz z cebulką (effluvium telogenicum). Promieniowanie UV przyczynia się do niszczenia lipidów zawartych we włosach, przez co tracą one swoją sprężystość, wytrwałość i witalność.  Wiele z nas nurtuje także po lecie pytanie. co robić, aby zapuszczanie włosów przyniosło rezultaty. Poniżej znajdziecie porady.

modne fryzury jesień zima

Pierwszym krokiem do odzyskania utraconej kondycji włosów będzie podcięcie końcówek włosów, ponieważ uszkodzonej osłonki wystrzępionych końcówek nie da się już odratować w żaden sposób, a pozostawienie ich tylko pogorszy stan poprzez przesuwanie się pęknięcia (rozdwojenia) w kierunku nasady włosa. Na podcięciu włosów wasza kobieca fryzura tylko zyska!

Aby zapobiec wypadaniu osłabionych włosów i spowodować ich wzmożony wzrost, trzeba właściwie je odżywić.

Ważne jest, aby stosowane preparaty były delikatne i nie podrażniły zmęczonej skóry głowy. Dlatego też, wybierając szampony bez sls, maski i lotony do pielęgnacji włosów, zwracajmy uwagę na to, aby zawierały składniki regenerujące, np. keratynę, odżywiające witaminy i proteiny (witamina E, prowitamina B5).

W celu poprawy wyglądu naszej fryzury, należy wystrzegać się lakierów oraz żeli do włosów. Przyczyniają się one do utraty ich naturalnego blasku. Przez pierwsze 2-3  miesiące starajmy się unikać farbowania, trwałej ondulacji, prostowania, suszenia gorącym strumieniem powietrza. Jest to czas w którym należy systematycznie i konsekwentnie postawić na regenerację struktury włosów, a nie dodatkowo je przesuszać i osłabiać.

Jeżeli włosy po jakimś czasie nie odzyskają dawnej kondycji, warto rozpatrzyć wizytę u trychologa i sprawdzić przyczynę takiego stanu rzeczy. W naszej Klinice zapewniamy kompleksową opiekę i doradzamy, jak prawidłowo zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów.

Izabela Szymczak, trycholog
Klinika Włosów Hair Lab
www.hairlab.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...