Ekologiczne wesele – jak zorganizować uroczystość przyjazną środowisku

Ekologia przenika do naszego codziennego życia na wielu płaszczyznach. Marki modowe zaczynają produkować ubrania z materiałów pozyskanych z recyklingu. Powstają pasywne domy, które są przyjazne środowisku. Ludzie coraz częściej myślą o tym co kupują i w jakich ilościach. W ten coraz popularniejszy trend wpisuje się nowa moda na green wedding, czyli po prostu ekologiczne wesele.

Jednym z trendów ślubnych 2019 roku jest ekologiczne wesele. To moda, która w obliczu nieuchronnej katastrofy ekologicznej, mogłaby się wpisać na stałe w ślubny kanon, stając się chwalebną tradycją. W Stanach Zjednoczonych jest to dość popularny sposób urządzania uroczystości, w Polsce dopiero nieśmiało wkracza na salony. Jeśli starasz się żyć w zgodzie z naturą i w taki sam sposób chciałabyś zorganizować ten jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu – zobacz jak urządzić przyjazne środowisku wesele!

ekologiczne wesele

Źródło: www.pixabay.com

Ekologiczne wesele – jak zorganizować uroczystość przyjazną środowisku

 

Zaproszenia

 

Zaproszenia w duchu zero waste to takie, które są wysłane za pośrednictwem Internetu. Wiele portali zajmujących się planowaniem uroczystości proponuje parze młodej założenie internetowej strony weselnej. Dzięki niej przyszli małżonkowie mogą poinformować gości o szczegółach uroczystości. Jeśli jednak ten sposób wydaje Ci się zbyt alternatywny zawsze możesz wysłać zaproszenia na papierze pozyskanym z recyklingu.

 

Biodegradowalna zastawa

 

Zastawa zgodna z ideą green wedding to przede wszystkim naczynia wykonane z biodegradowalnych surowców jak liść palmy  czy trzcina cukrowa.

 

Naturalne dekoracje

 

Dekorując salę czy stół można wykorzystać wszystko, co naturalne. Świetnie zatem nadadzą się drewno, mech, drewniane stoły i krzesła przykryte obrusami z naturalnych tkanin, świece z naturalnego miodu pszczelego, dekoracje z zużytych puszek czy słoików.

 

 

Prezenty dla gości

 

W ramach podarunku dla gości można przemycić ekologiczne przesłanie. Sadzonka jako podziękowanie za obecność świetnie się wpisze w całą ideę Waszego wesela.

Ekologiczne konfetti

 

Również taki element tej szczególnej uroczystości może być „ecofriendly”. Wystarczy na przykład wykorzystać spadające z drzew liście…

 

Transport

 

Zamiast limuzyny para młoda może…popedałować do kościoła. Albo przejechać się bryczką. Innym proekologicznym sposobem może być wspólna podróż pary młodej z gośćmi wynajętym autokarem.

 

Produkty regionalne

 

Kluczową kwestią przy organizacji wesela jest oczywiście menu. Pierwsze przykazanie idei zero waste jest: nie marnuj! Należy zatem zaplanować optymalną ilość jedzenia. Warto też skorzystać z produktów regionalnych i bio żywności.

 

Co myślisz o takim weselu? Chętnie się dowiemy, zostaw swoją opinię w komentarzu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...