Ekologiczne klocki Lego. Zrobiono je z trzciny cukrowej!

Choć trudno w to uwierzyć, za kilkanaście lat klocki Lego nie będą już wykonywane z plastiku. Duńska marka postanowiła nie przyczyniać się więcej do zalewania nim dłużej naszej planety, dlatego stopniowo zmienia materiał, z którego wykonywane będą zabawki. Pierwsze ekologiczne wersje wykonane z trzciny cukrowej pojawią się w sklepach już w listopadzie.

Najsłynniejsza duńska firma, kojarzona dotąd z plastikiem zaskoczyła wszystkich swoim wielkim ukłonem w stronę ekologii. Na rynku lada moment pojawią się bowiem ekologiczne klocki Lego, które, żeby było jeszcze ciekawiej, wykonano z trzciny cukrowej. Marka zapowiedziała, że do 2030 roku przyjazny środowisku surowiec na dobre wyprze dotychczasowe, zabójcze dla naszej planety materiały. 

Ekologiczne klocki Lego. Zrobiono je z trzciny cukrowej!

To będzie historyczna chwila! Pod koniec listopada w sklepach każdy z nas będzie mógł kupić klocki Lego, które nie mają nic wspólnego z plastikiem. Dotąd nikt z nas nie wyobrażał sobie z pewnością podobnej sytuacji. A jednak! Nadeszły czasy, gdy firmy najwierniejsze temu surowcowi, w obawie o naszą planetę postanowiły działać. I tak Lego zapowiedziało, że do 2025 roku całkowicie zrezygnuje z plastikowych opakowań, a najpóźniej od 2030 roku nie wyprodukuje ani jednego klocka, który miałby negatywnie wpłynąć na planetę.

Pierwszy ekologiczny zestaw Lego

Pierwszy, można by rzec, że pilotażowy eko zestaw Lego będzie się składał z ponad 800 elementów. Nazwany został Lego Creator Expert, a finalna budowla, która powstanie również jest jak najbardziej ekologiczna. Mianowicie chodzi o turbinę wiatrową. Osiągnie imponującą wysokość, bo wyrośnie aż na metr.

To jednak nie wszystko, bowiem wokół niej rosnąć będą zielone roślinki i to właśnie one wykonane zostały z przyjaznego środowisku surowca, czyli trzciny cukrowej. 

Jak nietrudno zauważyć, na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od wersji śmiercionośnej dla naszej planety. Krzewy, liście i drzewa to w tym wydaniu też plastik, z tą zasadniczą różnicą, że jest on pochodzenia roślinnego. Nie będzie więc rozkładał się setki, a nawet tysiące lat. 

Lego chce się zrehabilitować?

Firma lego powstała w 1932 roku. Rocznie produkuje średnio 6 tysięcy ton plastiku. Nietrudno więc obliczyć ile niechcianego surowca dostarczyła naszej planecie przez te wszystkie lata. Nagła zmiana być może jest swego rodzaju rehabilitacją za szkody, których niestety cofnąć się już nie da.

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,76 z 5)
loading... zapisuję głos...