Ekologiczna karma dla psa? Teraz to możliwe!

Przez setki lat wśród właścicieli czworonogów przyjęło się, że psy muszą jeść karmy z dużą ilością mięsa w składzie – wołowiny, wieprzowiny czy drobiu. Niestety, hodowla bydła czy kurczaków zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, stanowi dla naszej planety ogromne obciążenie. Czy możemy zrobić coś, aby zacząć to zmieniać? Odpowiedź poznasz za chwilę!

Spis treści:

 

Ogromne powierzchnie gruntów, hektolitry wody, a także emisja gazów cieplarnianych, takich jak np. metan – wszystko to jest nierozerwalnie związane z hodowlą zwierząt na potrzeby pożywienia. A to tylko wierzchołek góry lodowej. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się ograniczyć ilość mięsa w swojej codziennej diecie. A co z karmą dla psów? Okazuje się, że doskonałą alternatywę stanowią karmy z owadami!

Karmy z owadów – alternatywa dla mięsa zwierzęcego

Specjaliści tworzący karmy dla psów opracowali doskonałą alternatywę dla białka pochodzącego ze zwierząt hodowlanych. W ten sposób powstały karmy z owadów, które określane są jako żywienie przyszłości. Ich produkcja jest o wiele bardziej ekologiczna i mniej obciążająca dla planety – a to dopiero początek wielu zalet, jakie można przypisać karmie z owadów!

Ekologiczna produkcja karmy dla psów

Hodowla owadów, na przykład larw muchy czarnej, w porównaniu z hodowlą zwierząt na potrzeby pożywienia zajmuje aż o 98% mniej gruntów i aż o 96% mniej wody na 1 kg wyprodukowanego białka. To jednak nie koniec. Taką produkcję można uczynić jeszcze bardziej pożyteczną, ponieważ 1 tona owadów jest w stanie skonsumować 4,5 tony niskiej jakości organicznej żywności pochodzenia roślinnego. To zero waste w najczystszej postaci!

Hodowla owadów generuje także najniższy ślad węglowy spośród wszystkich hodowli oraz nie generuje gazów cieplarnianych, które odpowiedzialne są między innymi za ocieplenie klimatu tak niebezpieczne dla naszej planety. Negatywne skutki hodowli bydła należy rozważać także pod względem etycznym, który dla wielu osób jest równie ważny, jak względy ekologiczne.

Karmy z owadami – przyjazne dla pupila

Ekologiczna produkcja karmy dla psa to także korzyści dla samych pupili. Weterynarze mówią wprost – pokarmy na bazie białka z owadów to bezpieczna alternatywa żywieniowa dla zwierząt, a szczególnie dla tych narażonych na różnego rodzaju alergie pokarmowe czy problemy z układem pokarmowym. Insekty nie zawierają antybiotyków czy hormonów wzrostu, za to są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które mają wpływ na piękną i lśniącą sierść.

Karmy z owadów są też wysoko smakowitym pożywieniem dla czworonogów – zarówno dla psów, jak i kotów. Są łatwostrawne, znakomicie przyswajalne i zawierają więcej białka, żelaza i wapnia niż na przykład mięso kurze. Karmę z owadami można więc bez obaw stosować jako substytut dotychczasowej karmy, ponieważ jest to kompletny, zbilansowany i pełnoporcjowy pokarm, dostarczający Twojemu pupilowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Ekologiczne, smaczne i bezpieczne? Wypróbuj karmę z owadami dla swojego pupila już teraz!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...