Plastik nie taki fantastic. Ogłaszamy ekokonkurs z książką Willa McCalluma „Jak zerwać z plastikiem” i innymi nagrodami!

Z okazji inauguracji naszego jesiennego, wegańskiego bloku, ogłaszamy dla Was ekokonkurs „Plastik nie taki fantastic”! Do rozdania mamy trzy atrakcyjne nagrody, które pozwolą zwycięzcom poczuć się bliżej natury: znakomity poradnik Willa McCalluma (członka brytyjskiego oddziału Greenpeace’u) pt. „Jak zerwać z plastikiem” wydany nakładem wydawnictwa Insignis, piękną bambusową wagę kuchenną do odmierzania superfoods oraz kurację 4 intensywne zabiegi rozjaśniające przebarwienia od marki tołpa, opartą na naturalnych składnikach. Zapraszamy do udziału w konkursie!

ekokonkurs

kolaż własny redakcji

Plastik nie taki fantastic. Ogłaszamy ekokonkurs z książką Willa McCalluma „Jak zerwać z plastikiem” i innymi nagrodami!

 

Zadanie konkursowe:

 • W maksymalnie pięciu zdaniach opisz, co robisz, by być bardziej eko na co dzień. 
 • Swoją odpowiedź wyślij na adres: [email protected]. W tytule wiadomości wpisz: Plastik nie taki fantastic
 • Na Twoją odpowiedź czekamy do 7 października br. Autorom trzech najciekawszych odpowiedzi przyznamy kolejno I, II i III miejsce. Zdobywca pierwszego otrzyma książkę Willa McCalluma pt. „Jak zerwać z plastikiem”, drugie miejsce nagrodzimy bambusową wagą kuchenną marki Soehnle pomocnąprzy przyrządzaniu zdrowych posiłków, zaś trzecie naturalną kuracją 4 intensywne zabiegi rozjaśniające przebarwienia od marki tołpa, produkującą kosmetyki bez alergenów, sztucznych barwników, silikonów, oleju parafinowego, parabenów i donorów formaldehydu. Kuracja powstała na bazie roślinnych składników aktywnych, posiada fizjologiczne pH i jest zapakowana w opakowanie bezpieczne dla środowiska.

 

Pamiętaj, aby do treści maila dołączyć swoje dane teleadresowe. Wtedy otrzymasz nagrodę znacznie szybciej!

Czekamy na Twoje zgłoszenie! Ogólne zasady konkursów znajdziesz w Regulaminie portalu.

 

O czym opowiada książka Willa McCalluma „Jak zerwać z plastikiem”?

Każdego roku do wód oceanicznych trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Z tego powodu umiera nawet milion ptaków morskich i 100 tysięcy żyjących w wodzie ssaków. Prognozy ekologów przewidują, że do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.

Ten przystępny poradnik napisany przez jednego z czołowych działaczy ruchu na rzecz walki z plastikiem pomoże Ci wprowadzić do swego codziennego życia pozornie małe zmiany, które przyniosą dalekosiężne skutki.

Dowiesz się między innymi:

 • że ubrania z dodatkiem tworzyw sztucznych dobrze jest prać w specjalnym worku, który wyłapuje mikrowłókna (to one stanowią aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów)
 • dlaczego zwykły szampon warto zastąpić szamponem w kostce
 • co zrobić, żeby twój ulubiony sklep ograniczył ilość używanego plastiku
 • jak urządzić urodzinowe przyjęcie pozbawione plastikowych ozdób, słomek i kubków
 • w jaki sposób przekonać swoich znajomych do rezygnacji z plastiku.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że plastik nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musimy wspólnie stawić czoło naszemu uzależnieniu od tego surowca i zjednoczyć wysiłki w walce o czystszy świat.

„Jak zerwać z plastikiem” zdradza najważniejsze (i szokujące) fakty na temat zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi. Znajdziesz tam wywiady z inspirującymi ludźmi oraz wskazówki, jak pozbyć się plastiku z własnego domu, ale i z miejsca pracy. To także książka dla tych, którzy pragną działać choćby małymi krokami, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

 

O Autorze

Will McCallum od trzech lat aktywnie angażuje się w walkę z plastikiem jako dyrektor brytyjskiego oddziału Greenpeace’u do spraw oceanów. Nadzoruje między innymi międzynarodową kampanię, której celem jest ustanowienie największego na świecie obszaru chronionego na Oceanie Antarktycznym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  26 września 2018 08:41

  Powodzenia!

  Odpowiedz
 2. marta_12  26 września 2018 12:29

  Powodzenia 🙂

  Odpowiedz
 3. Erna  26 września 2018 18:34

  Super konkurs.

  Odpowiedz
 4. janka1312  26 września 2018 20:40

  na pewno wezmę udział 🙂

  Odpowiedz
 5. Hidari11  28 września 2018 14:36

  pisałam pracę lic. o plastikach, przez co jestem świadoma problemu odpadów i wizji świata jako wielkiego śmietnika. Konkurs mi o tym właśnie przypomniał, dlatego spróbuję i ja swoich sił.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany