Efekt selfie – coraz więcej młodych ludzi ląduje na fotelach chirurgów plastycznych chcąc skorygować wady, których… nie ma!

Choć to przerażające, dobre selfie zaczyna determinować życie coraz większej liczby młodych ludzi. I już nie chodzi wcale o zagęszczone rzęsy czy napompowane usta, a dużo poważniejsze interwencje chirurgów plastycznych. Czym jest efekt selfie? Czy ktoś z twojego otoczenia stał się ofiarą tego niebezpiecznego zjawiska?

Selfie jest już nieodłącznym elementem naszej codzienności, żeby nie powiedzieć – kultury. Niby zwykłe zdjęcie, ale zrobione z własnej perspektywy, jak się okazuje – może wyrządzić wiele krzywdy. Masowe publikowanie fotografie naszych twarzy, okraszone odpowiednimi filtrami, przechodzą kilkuetapową selekcję. Często, dopiero gdy już przypominamy siebie w zaledwie kilku procentach pokazujemy się światu. Dlaczego? Na to pytanie starali się znaleźć odpowiedzi specjaliści, którzy wzięli udział w kongresie medycznym we Włoszech. Doszli do katastrofalnych wniosków! Okazuje się, że efekt selfie coraz młodszych wysyła na fotele chirurgów plastycznych.

źródło: www.pixabay.com

Efekt selfie – coraz więcej młodych ludzi ląduje na fotelach chirurgów plastycznych chcąc skorygować wady, których… nie ma!

Choć trudno w to uwierzyć, coraz więcej młodych ludzi robiąc sobie zdjęcia telefonem, zamiast docenić swoje piękno, a także zachować odpowiedni dystans, dostrzega wyłącznie swoje wady. Potrafią godzinami wpatrywać się w swoje oblicze, aż nie wmówią sobie, że ich nos powinien być prostszy, usta bardziej napompowane, a kości policzkowe zdecydowanie bardziej uwydatnione. Wpadają w obsesję, fotografują się godzinami, by w końcu, z „niedoskonałym” zdjęciem zjawić się u chirurga plastycznego. Tak, to dzieje się naprawdę!

https://www.instagram.com/p/BxrakAuIxPP/

 

Naprawianie nieistniejących wad

Nad przerażającym zjawiskiem debatowali ostatnio we Włoszech eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej. Podzielili się doświadczeniami i okazało się, że coraz częściej do chirurgów trafiają młode osoby, które na telefonie prezentują swoje selfie, wyliczając wady do natychmiastowej korekty. Tymczasem w większości przypadków, wyglądają normalnie, a ich twarz nie wymaga żadnych operacji. To piękni młodzi ludzie, którzy zagubili się w świecie social mediów. Ze względu na większą przystępność niż jeszcze kilka lat temu usług chirurgii plastycznej, mimo wyraźnych sugestii iż wszystko z nimi w porządku – decydują się na operację, a potem kolejną i kolejną… Wbrew pozorom, ich poczucie własnej wartości wcale się nie poprawia, a wręcz przeciwnie – jest jeszcze gorzej, co prowadzi do depresji, a nawet samobójstw.

https://www.instagram.com/p/BxrdyinHOzU/

 

„Chcemy lepiej wyglądać na zdjęciach”

W czasie sympozjum we Włoszech lekarze doszli do jeszcze jednego szokującego wniosku. Niektórzy chcą zrobić sobie operacje wyłącznie po to… aby dobrze wychodzić na zdjęciach! To ich jedyna motywacja. I choć wiadomo,że poprawa wyglądu z nastawieniem na dobre odbicie w aparacie ma swoje przełożenie na rzeczywistość, ta zupełnie ich nie interesuje. Czasem też dochodzi do sytuacji, że poprawki w profilu uchwyci wyłącznie fotografia, a w realu będą albo niepotrzebne, albo niekorzystne. Świat internetu mimo to stawiany jest na pierwszym miejscu. Lekarze zapowiedzieli, że będą za wszelką cenę chcieli wyperswadowywać niezdrowy trend. Niestety, jak wiadomo – nie wszyscy lekarze pracują wyłącznie z powołania.

https://www.instagram.com/p/Bxrddj6h3UW/

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (91 głosów, średnia: 4,04 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  21 maja 2019 10:32

  Szukanie nieistniejących wad i pragnienie ich naprawiania to głupota.

  Odpowiedz
  • Klaudia  21 maja 2019 14:19

   Nikomu nie dogodzisz

   Odpowiedz
 2. Klaudia  21 maja 2019 14:19

  Smutne to jest 🙁

  Odpowiedz
 3. Skosa Sandra  21 maja 2019 18:07

  Wszystko przez to, że bycie pięknym i wysportowanym jest modne, a nie bycie wartościowym i dobrym.

  Odpowiedz
 4. Kika07645  21 maja 2019 21:02

  To jest straszne…

  Odpowiedz
 5. malinowaja  23 maja 2019 15:11

  Takie czasy, teraz najważniejsze to wybić się na instagramie… Najgorsze jest właśnie poprawianie wad,których nie ma ! To jest szok ile tego jest …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany