E-recepta – sposób na zaoszczędzenie czasu 

Jeżeli spytalibyśmy dzisiaj ludzi w całej Polsce, na co najbardziej narzekają w swoim życiu – dla wielu z nich odpowiedzią byłby brak czasu. Nie umiemy dobrze się zorganizować i w konsekwencji tego marnujemy bardzo wiele cennych chwil na rzeczy, które można by zrobić szybciej. Jeżeli do tego wszystkiego mamy dzieci, pracujemy na pełen etat i próbujemy na przykład ćwiczyć – często braknie nam godzin w ciągu dnia. Dlatego właśnie tak negatywnie podchodzimy do każdego dodatkowego obowiązku, którego normalnie nie mamy w swoim standardowym planie dnia. Jednym z nich jest wizyta u lekarza i konieczność uzyskania kolejnej recepty na stale przyjmowany lek. 

O ile wizyta u lekarza jest faktycznie czymś, czego zaniedbywać nam nie wolno – a co niestety często robimy – o tyle kwestia uzyskania recepty stała się w ostatnim czasie o wiele prostsza. W końcu specjaliści wpadli na pomysł usprawnienia świata medycyny i dzięki temu my zyskujemy więcej czasu – a oni również nie muszą go marnować na rutynowe wizyty, na których tylko wypisywali kolejne recepty. Takim rozwiązaniem są oczywiście e-recepty. 

 

Na czym to polega? 

Zasady są tutaj bardzo proste – jeżeli jesteś pod stałą opieką lekarza i przyjmujesz tabletki, których ilości nie musisz stale zmieniać to możesz skorzystać z e-recepty. Twój lekarz po prostu wystawi Ci kolejną receptę na podstawie informacji posiadanych w swoim komputerze, a ty nawet nie musisz wychodzić z domu, aby ją otrzymać. Po wykonaniu telefonu do przychodni lub po wypełnieniu odpowiedniego kwestionariusza na stronie internetowej – Twoja e-recepta zostanie do Ciebie wysłana za pomocą 4 cyfrowego kodu. Z takim kodem możesz wybrać się potem do dowolnej apteki na terenie całego kraju i otrzymać swoje lekarstwa. 

Nie ma w tym tak naprawdę nic skomplikowanego, ponieważ system jest bardzo prosty – jeżeli masz swój kod i pamiętasz numer PESEL to w kilka chwil jesteś w stanie odebrać wszystkie niezbędne tabletki. Przedwczesny powrót z urlopu w celu uzupełnienia zapasu leków przeszedł w końcu do przeszłości. 

 

Nie zaniedbuj jednak swojego zdrowia 

Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku wielu chorób, regularne wizyty u lekarza są niestety koniecznością. Często musimy zmieniać otrzymywaną dawkę leku na przestrzeni miesięcy lub lat i nie możemy wiecznie przyjmować tego samego specyfiku. Możliwość otrzymania elektronicznej recepty czy skorzystania z porady telefonicznej nie powinna stać się dla nas wymówką do zaniedbywania swojego zdrowia i ignorowania nowych objawów choroby. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany