Dziwne diety– przedstawiamy najbardziej szalone z nich

Ciastka przez cały dzień, pokarm z powietrza, ocet na odchudzanie? Przedstawiamy najbardziej szalone, niezdrowe, niebezpieczne, nieskuteczne sposoby na odżywianie. Poznajcie dziwne diety, które najlepiej omijać szerokim łukiem.

dziwne diety

pixabay.com

Zobacz także: Dieta na ładną opaleniznę

Dieta tasiemcowa

Swego czasu ta niebezpieczna dieta była bardzo popularna. Nastolatki kupowały na potęgę kapsułki z larwami groźnego pasożyta i połykały je. Wbrew temu, co mówi się w reklamach i co twierdzą sprzedawcy, niełatwo się pozbyć tasiemca z organizmu. W dodatku w kapsułkach, często zamiast nieuzbrojonego, pojawił się uzbrojony! Co najważniejsze – tasiemce mogą bez problemu dotrzeć do mózgu lub mięśni. Zwykłe odrobaczenie może nie pomóc, gdy dojdzie do takiego problemu.

Dieta octowa

W I połowie XIX wieku uważano, że spożywanie sporej ilości octu jest doskonałym sposobem na odchudzanie. Kontrowersyjna metoda miała wielu zwolenników, wśród nich był sam Lord Byron. Oczyszczał organizm pijąc wodę z octem. Dieta nie należy do najskuteczniejszych. Nie dość, że ma bardzo niemiłe efekty uboczne – biegunka i wymioty, to jeszcze po kuracji zaraz wracają nadprogramowe kilogramy. Efekt jo-jo murowany!

Breatharianizm

Zasady breatharianizmu niewiele różnią się od głodówki. Według wyznawców tego sposobu żywienia należy czerpać energię oraz pokarm z powietrza i światła słonecznego. Według nich jedzenie i picie nie jest konieczne. Zwolenniczkami tej absurdalnej diety było wiele znanych aktorek, w tym Michelle Pfeiffer.

Dieta śpiącej królewny

Dieta powstała w latach 60. XX wieku, ale ostatnio przeżywa prawdziwy renesans. Zasadą jest jak największa ilość snu, by nie jeść. Fanem diety był Elvis Presley. Departament zdrowia USA uznał ten sposób odchudzania za bardzo niebezpieczny. Głównym ryzykiem tej metody jest uzależnienie od leków nasennych lub możliwość ich przedawkowania. Dieta ma katastrofalne skutki dla zdrowia i relacji społecznych. Może prowadzić m.in. do depresji. Konsekwencje mogą być bardzo poważne, ze śmiercią włącznie.

Dieta ciasteczkowa

Dietę wymyślił doktor Sanford Singel. Program sprowadza się do jedzenia własnoręcznie ciastek, które zawierają ryż, owies i otręby. Te składniki hamują uczucie głodu. W ciągu dnia dozwolony jest tylko jeden normalny posiłek, ale zawsze taki sam: 170 gramów kurczaka, ryby lub owoców morza i miska jarzyn. Podobno taką dietę stosował Guy Ritche – były mąż Madonny. 

 

Dziwne diety– wymieniamy pozostałe

dziwne diety

pixabay.com

Wśród wielu pomysłów żywieniowych lub sposobów na odchudzanie bardzo wiele z nich jest absurdalnych, szkodliwych i niebezpiecznych. Szalone, dziwne diety to także wacikowa, papierosowa, mydlana, biblijna czy niebieskich okularów. Najważniejsze to nie dać się zwariować i zamiast szukać diety, która szybko przyniesie skutki, wybrać taką, która będzie nie tylko skuteczna, ale i zdrowa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  31 lipca 2017 17:53

  O matko!

  Odpowiedz
 2. ewka  31 lipca 2017 18:25

  czego to człowiek nie wymyśli żeby się nie wysilać

  Odpowiedz
 3. Aldona81  31 lipca 2017 21:58

  PRZERAŻAJĄCE 😱😱😱

  Odpowiedz
 4. Hidari11  1 sierpnia 2017 05:52

  Nie zawsze wymyślają to specjaliści, lekarze, a i oni popełniają błędy, bazując tylko na swoich przeświadczeniach, a nie badaniach wieloletnich. Bo myślę sobie, że tylko długo trwające testy na dużej grupie ochotników z różnych rejonów świata dają konstruktywne wnioski, na których można opracowywać cokolwiek.

  Odpowiedz
 5. Lina9  2 sierpnia 2017 20:13

  Uważam, że jeżeli ktoś bardzo chcę zastosować jakąkolwiek dietę, powinien najpierw udać się do lekarza. Najpierw powinno się zrobić badania, by potem ułożyć odpowiednie dobraną dietę do naszego organizmu. Każdy choruje na co innego i nie raz dieta może zaszkodzić, a powinna pomagać w lepszym samopoczuciu!

  Odpowiedz
 6. Wusia  20 sierpnia 2017 12:13

  Przerażające! Do czego mogą posunąć się „twórcy” tych diet i że ludzie dają się na te cuda nabrać? Niestety naiwność ludzka nie zna granic i w imię schudnięcia zrobią wszystko , nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.

  Odpowiedz
 7. Jaworka  12 grudnia 2017 11:12

  Najgorszą głupota dla mnie jest kupowanie tabletek z tasiemcem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany