Dziwna joga, czyli ćwiczenia na koniu lub z kufelkiem piwa. Poznaj 6 zaskakujących alternatyw!

Próbowałaś jogi i po pierwszej lekcji stwierdzasz, że to nie dla ciebie? Jeśli taka forma aktywności zbyt cię nudziła, po tym artykule nie będziesz miała już więcej podobnych wymówek. Okazuje się, że jest wiele alternatyw dla ćwiczeń wyniesionych prosto ze znanych wszystkim zajęć jogi. Co więcej, szalone modyfikacje, takie jak towarzystwo pupila czy ulubionego trunku, przyniosą podobne efekty.

Ćwiczenia z psem, leżąc na koniu, tańcząc albo popijając ulubiony alkohol. To tylko kilka propozycji, które bez wątpienia można przemycić pod określeniem dziwna joga. Niecodzienne przykłady są żywym dowodem na to, że zajęcia tego typu wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie – kreatywne i pełne humoru. Wybraliśmy naszym zdaniem najdziwniejsze zajęcia relaksacyjne dla ciała i duszy. Macie już swojego faworyta?

dziwna joga

źródło: www.pixabay.com

 

Dziwna joga, czyli ćwiczenia na koniu lub z kufelkiem piwa. Poznaj 6 zaskakujących alternatyw!

Niewiele osób wie, że joga to nie tylko nauka poprawnego oddychania, a cały system indyjskiej filozofii, z resztą jeden z sześciu. Poprzez rozliczne metody, również ćwiczenia ma prowadzić człowieka do samodoskonalenia, a tym samym harmonii między ciałem i duszą. Nie wszyscy mają jednak potrzebę sięgać do źródła, a wystarczą im efekty, które przynoszą zajęcia jogi. To m.in. wyciszenie, lepsze samopoczucie, a nawet wygląd.

Kilka przykładów dziwnej jogi:

1) Z psem

Ćwiczenia w domu, a na dodatek w samotności nużyły cię? Możesz zaangażować w nie psiego kompana, zapewniając przy okazji obu stronom sporą dawkę niezłej zabawy. Doga, bo pod taką nazwą kryje się joga z psem, tak samo angażuje psa, jak i właściciela. Na początku delikatnie masujemy swojego pieska, przygotowując go tym samym do wspólnych ćwiczeń. Zanim to jednak nastąpi ćwiczący rozciągają się i medytują. To pomaga w pogłębianiu wzajemnych więzi.

2) Przy procentach

Joga oznacza pełen relaks. Jeśli jednak tobie do pełnego luzu brakuje kilku łyków wina lub piwa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwie rzeczy połączyć. Co prawda, ortodoksyjni jogini alkoholu nie piją, jednak jeśli ty do nich nie należysz, te zajęcia są dla ciebie. Nie myśl jednak, że będą łatwe, bowiem asany (pozycje i postawy medytacyjne) przykładowo musisz łączyć m.in. ze stawianiem piwa lub kieliszka wina na głowie. Warto jednak opanować tę umiejętność, aby do granic się zrelaksować, a przy okazji nauczyć się picia małymi łyczkami w sporym odstępie czasu, co będzie wielką korzyścią dla naszego zdrowia.

3) Na koniu

Chodzi dokładnie o grzbiet konia, który posłuży chyba jako najbardziej oryginalna na świecie mata. Co więcej, joga na zwierzęciu przyniesie jeszcze większe korzyści, bo przez takie podłoże musicie bardziej się wysilić, aby utrzymać równowagę. Tym samym szybciej wzmocnicie swoje ciało. Nauczysz się też trudnej współpracy, którą bez wahania możesz przenieść na relacje międzyludzkie.

4) Na rejwach

Mówiąc o rejwach mamy na myśli całonocną imprezę przy muzyce elektronicznej. Okazuje się, że i z takiej formy rozrywki mogą skorzystać nawet jogini. Organizuje się bowiem rejwy dedykowane specjalnie im. Zabawa rozpoczyna się od sesji rozgrzewającej, następnie uczestnicy przechodzą do medytacji, a na koniec, odpowiednio przygotowani szaleją na parkiecie.  Choć przy tradycyjnych imprezach narkotyki, alkohol czy tytoń pozostają sprawą indywidualną, tutaj używek z pewnością nie spotkamy.

5) Na wesoło

Joga śmiechu najlepiej sprawdzi się w grupie, bo na takich zajęciach bardzo ważny jest kontakt wzrokowy. To nie tylko świetny pomysł na integrację, ale również same plusy dla zdrowia. Śmiech jest bowiem zbawienny dla układu krążenia, a jak wiadomo chorób które wywołuje jego niesprawne działanie jest długa lista. Poprawia się również nasz nastrój, a ten z kolei sprawia, że każdy dzień staje się o wiele lepszy. I na koniec – szczęśliwi ludzie żyją dłużej!

6) Na rurze

Okazuje się, że coraz bardziej popularny pole dance z jogą ma bardzo wiele wspólnego. Jeżeli jesteśmy dobrzy w jednej z tych dyscyplin, z pewnością w drugiej równie świetnie sobie poradzimy. Nietypowa mata, którą staje się rura może jednak dodatkowo wpłynąć na twoje rozciągnięcie, równowagę i siłę.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MarciaMarcia  19 października 2018 08:29

  ?? :-0

  Odpowiedz
 2. Magdalena  19 października 2018 15:33

  Koń chyba nie był zadowolony..

  Odpowiedz
 3. vipala  19 października 2018 15:37

  To z pieskiem – rewelacja! Ale kotek chyba by nie chciał…

  Odpowiedz
 4. martucha180  19 października 2018 18:27

  Nieźle!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany