Polecamy: „Dziewczyno przestań ciągle przepraszać!” – książka Rachel Hollis, dzięki której zaczniesz żyć po swojemu, bez poczucia winy!

Wiele z nas już od dzieciństwa żyje pod ciągłą presją. Staramy się sprostać oczekiwaniom rodziców i nauczycieli w szkole, podążając za staroświeckimi schematami, mówiącymi, czego „dziewczynkom nie wypada” robić i wskazującymi, co jest odpowiednie, a co nie. W efekcie, wyrastamy na ugrzecznione, stłamszone, nieśmiałe istoty, które nadskakują innym i przepraszają otoczenie, gdy tylko pragną wyrazić własną opinię, a kiedy próbują żyć po swojemu, mają wyrzuty sumienia. Jak wyrwać się z tego błędnego koła? Przeczytajcie najnowszą książkę Rachel Hollis „Dziewczyno przestań ciągle przepraszać!”

dziewczyno przestań ciągle przepraszać

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.unsplash.com; Miquel Bruna

Polecamy: „Dziewczyno przestań ciągle przepraszać!” – książka Rachel Hollis, dzięki której zaczniesz żyć po swojemu, bez poczucia winy!

Najwyższy czas, byście bez najmniejszego poczucia winy odrzuciły oczekiwania innych i zaczęły żyć według własnego planu! Jeśli teraz nie wykorzystacie drzemiącego w Was potencjału i nie przetestujecie swoich pomysłów, możecie żałować tego już zawsze. W końcu życie wszyscy mamy tylko jedno… O tym, jak przestać szukać wymówek i wziąć się za realizację marzeń, nauczyć się wyznaczać granice, zbudować autentyczną pewność siebie i nabrać życiowego rozpędu, przeczytacie w nowej książce Rachel Hollis „Dziewczyno przestań ciągle przepraszać!”.

dziewczyno przestań ciągle przepraszać

Co ludzie pomyślą? – wymówki, których musimy się pozbyć

My, kobiety często wzrastamy i żyjemy w przekonaniu, że powinnyśmy patrzeć na siebie z perspektywy innych ludzi – jako żony, matki, córki czy pracownice. Zakładamy, że poszukiwanie własnej tożsamości i zastanawianie się nad swoimi potrzebami musi zejść na dalszy plan, bo pierwszy trzeba pozostawić obowiązkom i „wyższym celom”. Nic bardziej mylnego! Nowa książka Rachel Hollis „Dziewczyno przestań ciągle przepraszać!” to opracowany specjalnie dla nas poradnik, pomagający zamienić „muszę” i „powinnam” na „chcę” i „zrobię to!”. Bez żadnych przeprosin, jarzma winy i wymówek, które zwykłyśmy stosować, by podświadomie sabotować własne dążenia.

 

Nie muszę prosić o pozwolenie! – zachowania, które warto zacząć wdrażać

Zapamiętaj, że nigdy i nikomu nie musisz tłumaczyć się ze swoich marzeń- przekonuje Hollis, autorka książki-manifestu skierowanej do wszystkich kobiet, które pragną od życia czegoś więcej, ale przed sięgnięciem po to powstrzymuje je strach. Jej serdeczne słowa pełne inspiracji przeplatają się z opisami praktycznych narzędzi i schematów potrzebnych do wypracowania nowych zachowań. Tylko dzięki nim można bowiem realnie zmienić swoje życie. Wśród tych konkretnych wskazówek znajdziecie między innymi sposoby na zbudowanie fundamentów pod swój sukces. Nauczycie się rozumieć i akceptować własne ambicje oraz wyznaczać sobie cele. Dowiecie się też, jak nie dać się odwieść od swoich pomysłów i jak powiedzieć „nie” wtedy, kiedy trzeba.

 

Planowanie, wytrwałość, optymizm – umiejętności, które nabędziesz

Każdy rozdział tej książki jest niczym espresso. Zawiera dawkę motywacji, która pobudza do działania w trybie natychmiastowym. By jednak nasza aktywność była prawdziwie skuteczna i przynosiła rezultaty, należy ukierunkować ją w odpowiedni sposób. Pomogą Wam w tym kluczowe umiejętności, którymi autorka dzieli się w kolejnych rozdziałach. Dowiecie się z nich, jak wyznaczać sobie cele oraz rozwijać pewność siebie na drodze do ich osiągnięcia. Zrozumiecie, dlaczego warto postawić na wytrwałość i pozytywne myślenie. Rachel Hollis udowadnia, że każda z nas może być panią swojego życia i nie musi dopasowywać się do jakichkolwiek ideałów, poza swoimi. Nadeszła pora, by pokazać światu, co może się stać, gdy kobieta postanowi osiągnąć coś wielkiego!

 

Rekomendacje z prasy zagranicznej

Rachel Hollis jest aktywną liderką, która całym sercem wspiera kobiety w ich staraniach o realizację swoich marzeń i sensu swojego życia. Bez przepraszania za cokolwiek.

dr John C. Maxwell, ekspert w dziedzinie przywództwa, autor kilkunastu bestsellerowych poradników, w tym Przywództwo. Złote zasady

 

Książka Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! to przełomowy zbiór porad (i przyzwoleń!), które wszystkim nam pomogą przestać szukać wymówek, rozpocząć pogoń za marzeniami, wyznaczać granice, zyskać autentyczną pewność siebie i nabrać życiowego rozpędu. To lektura obowiązkowa, z której dowiemy się, jak wziąć sprawy w swoje ręce.

Brendon Burchard, autor bestsellerów Manifest motywacji oraz Skuteczne nawyki

 

Rachel to współczesna Oprah, to Tony Robbins w spódnicy! Umiejętnie przeplata emocje, humor i rzeczowe argumenty, pokazując, że da się osiągnąć w życiu to, czego się chce. Podpowiada też, że w tym celu wystarczy tylko poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się paru rzeczy. A zatem – książka w dłoń i przestań wreszcie za wszystko przepraszać.

Lewis Howes, bestsellerowy pisarz i gospodarz podcastu The School of Greatness

 

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! to bezkompromisowy manifest, który porusza do żywego. Każdy rozdział jest jak espresso, które zapewnia nam kopa do pokonywania kolejnych kroków i zachęca do wyznaczania i osiągania kolejnych celów.

Arlan Hamilton, założycielka i dyrektor zarządzający Backstagee Capital

O Autorce

Rachel Hollis to autorka bestsellerów i twórczyni podcastów biznesowych, a także rozchwytywana mówczyni motywacyjna. Dzięki popularności swoich książek i sile oddziaływania społecznego zebrała w mediach społecznościowych wielomilionową, globalną publiczność.

 

Przeczytacie? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...