Dzienny makijaż dla okularnicy – krótkowidza

Makijaż krok po kroku dla właścicielek okularów rządzi się swoimi prawami.:

 

1. Kolory cieni: Stosuj soczyste kolory!Wybierz barwy intensywne, lecz nie ciemne: zieleń, mocny beż, turkus, nasycony fiolet, koral, róż, cegła, wyraziste brązy oraz barwy metaliczne.
Używaj perłowych cieni! Przez pomniejszające soczewki okularów lepiej będą widoczne oczy podkreślone cieniami świetlistymi, z dodatkiem perłowych drobinek. Na elegancki wieczór sięgnij po cienie opalizujące.
2. Zrezygnuj ze stłumionych barw! Odcienie np. szarości, jasne grafity. lila, wrzosy, jasne brązy sprawią że oczy będą wyglądać na jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Nie obrysowuj wokół całych oczu kredką, bo to je pomniejsza.
3. Rzęsy: Maluj tylko górne rzęsy! Używaj tuszu wydłużającego, brązowego lub czarnego 😉 Wytuszuj górne rzęsy dwukrotnie, dolnych nie maluj 😉
Powieki najlepiej wyglądają pociągnięte trzema cieniami w tej samej tonacji: od najjaśniejszego przez średni do ciemniejszego lub dwoma oraz kredką w tym samym kolorze 
4. Najciemniejszy cień staraj się aplikować nie wyżej niż zakres jaki obejmuje górna oprawka okularów
5. Jeśli Twoje okulary są wyraziste (np. mają grubą i czarną oprawkę 😉 zrezygnuj z akcentowania cieniem dolnej powieki

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Elvirkaaa  20 stycznia 2012 09:49

  Brawo Grażyna! Bardzo cenne wiadomości, sam nie nosze okularów, ale sądzę że dla tych które są zmuszone lub też chca w ten spsoób podkreślić swoją urde są to cenne i przydatne rady!

  Odpowiedz
 2. mikeyla  20 stycznia 2012 16:52

  takiego kompletnego zestawu wskazówek mi brakowało – dziękuje za porady i pozdrawiam wszystkie krótkowzroczne okularnice:)

  Odpowiedz
 3. m258  21 stycznia 2012 21:14

  bardzo cenne! ja noszę choć rzadko, częściej jednak soczewki i tylko wtedy gdy nosze soczewki używam cienia, kiedy zakładam okulary, jedynie kredkę i tusz, jakoś zawsze niezbyt dobrze prezentowałam się w cieniach i okularach… muszę spróbować

  Odpowiedz
 4. GoHa9020  23 stycznia 2012 15:21

  asd wymiata !!! :):):)

  Odpowiedz
 5. Ewelina  30 stycznia 2012 11:27

  Na pewno sie przyda, ponieważ sama noszę okulary 😉

  Odpowiedz
 6. 88issska88  2 lutego 2012 13:01

  napewno przydatne 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany