Dzień mózgu – odchudzanie siedzi w głowie?

18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Mózg to najbardziej złożony narząd człowieka, i najbardziej zapracowany. Steruje wszystkimi układami i procesami. Jak menadżer zarządza, motywuje, planuje i kontroluje prawidłowe funkcjonowanie pozostałych narządów. Czy możemy go zaangażować w odchudzanie?

Dzien Mozgu fot. Arch Elavia

Zasada jego działania polega na przekazywaniu sygnałów elektrycznych. To tak jakby mózg wysyłał miliony smsów do Twoich układów z informacją: chcę jeść, chcę spać, chcę się kochać.

Z przeprowadzonych w 2011 roku badań zaprezentowanych na spotkaniu Towarzystwa Badań nad Zwyczajami Żywieniowymi Society for the Study of Ingestive Behavior (SSIB) wynika, że jedzenie to nie tylko konieczność, by utrzymać się przy życiu i właściwie funkcjonować. Udowodniono, że ludzie mogą w dużej mierze uzależnić się od smakołyków i popadać w stany kompulsywnego objadania się, przypominające uzależnienie od narkotyków, czy alkoholu. Taki stan można klinicznie scharakteryzować zespołem cech psychicznych i fizycznych. Pacjenci u których zdiagnozowano taką kondycję, wykazywali się depresją, problemami ze skupieniem uwagi lub nadaktywnością. Również bardziej kompulsywnym usposobieniem i większymi skłonności do „zajadania” niepokoju. Potwierdza to wcześniejsze wyniki badań za zwierzętach dowodzące, że tłuszcz i cukier uzależniają. Banalne stwierdzenie, że odchudzanie zaczyna się w głowie, znalazło tym samym odzwierciedlenie w konkretnych danych naukowych.

Jedzenie może stać się prawdziwym nałogiem o solidnych podstawach biochemicznych, a odchudzanie jest skomplikowanym procesem neurologicznym, tak samo zresztą jak wybieranie zdrowych produktów spożywczych czy wyrobienie zdrowych nawyków. W trakcie dokonywania wyboru mózg nie tylko analizuje walory smakowe, prozdrowotność, rozmiar, ale musi je także uszeregować według najważniejszej dla niego wartości i jeszcze robić to jednocześnie. To ciężka praca, a przecież mózg nie tylko jedzenie ma na głowie! Pora go trochę odciążyć wybierając świadomie racjonalne odżywianie, włączając aktywność fizyczną i zdrowe suplementy diety wspomagające proces odchudzania.

Do dnia, w którym założysz bikini minie jeszcze kilkanaście tygodni, ale już teraz warto zrobić sobie rachunek sumienia i obejrzeć się krytycznie w lustrze. Jeśli Twoje odbicie za bardzo się zaokrągliło, a dżinsy nie leżą idealnie, oznacza to, że nadeszła pora na wypróbowanie Elavii. Elavia to kompleksowy 25-dniowy program wspomagający odchudzanie i w 100 % naturalny suplement diety, który pomoże Ci szybciej i skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli będziesz z nią współpracować: zastosujesz niskokaloryczną dietę i zwiększysz aktywność fizyczną, po 25 dniach odczujesz dużą różnicę. Dzięki zastosowaniu aż 14 aktywnych składników pomożesz organizmowi oczyścić ciało z toksyn i wyszczuplisz sylwetkę.

Preparat dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju także w Internecie

Elavia Intensive – 49 złotych; Elavia kapsułki Anti Yo-Yo – 45,90 złotych

Pamiętaj, że najważniejszym czynnikiem składającym się na sukces jest… cierpliwość. Nie tylko w odchudzaniu!

Źródło:

Więcej informacji: www.elavia.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (227 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Ewa  18 marca 2013 16:21

    odkąd nauczyłam się piec muszę być cały czas na diecie 😉

    Odpowiedz
  2. efffciaa  24 października 2016 14:50

    To , że odchudzanie siedzi w głowie w moim przypadku jest udowodnionym faktem 🙂 jak sobie wbiję do głowy , że się odchudzam to mi nawet nie smakują rzeczy , których nie mam w diecie .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany