Poznaj 6 rad naszych Mam, które okazały się słuszne!

Z okazji Dnia Matki warto dokonać drobnego podsumowania i zastanowić się, ile zawdzięczamy naszym Mamom, które przez wiele lat naszego dzieciństwa dźwigały na swoich barkach cały dom. My postanowiłyśmy zrobić to nieco przekornie, przypominając 6 rad naszych Mam, których powinnyśmy były posłuchać, by zaoszczędzić sobie zmartwień i kłopotów. Jesteśmy pewne, że zgodzicie się z nami co do niektórych punktów i po latach…  tak jak my, przyznacie Mamom rację. W końcu wiele z tych rad nadal jest aktualna!

dzień matki

źródło: www.pixabay.com

Wkrótce Dzień Matki. Poznaj 6 rad naszych Mam, które okazały się słuszne!

Polecamy także: Limitowana kolekcja dla Mamy i Córki – MOHITO Little Princess

 

1. Ubierz się ciepło!

źródło: www.giphy.com

Z wiekiem zaczynamy rozumieć oczywistą prawdę zawartą w tej radzie, która kiedyś bardzo nas jednak irytowała i wydawała się medycznym dowodem na istnienie syndromu nadopiekuńczości u naszych Mam. Po latach trzeba jednak przyznać, że gdybyśmy ich posłuchały, ominęłoby nas wiele chorób, a nasza cera i włosy byłyby z pewnością w dużo lepszej kondycji.

 

2. Nie garb się

źródło: www.giphy.com

Jeżeli pracujecie przy korporacyjnych biurkach albo przez pół dnia stoicie przy barze, stoisku dla hostess lub w salonie fryzjerskim, doskonale wiecie czym jest ból przeciążonego kręgosłupa. Dlaczego nie zwróciłyśmy na to uwagi wcześniej, traktując radę Mamy z pobłażaniem? Może dlatego, że w tamtych czasach nie istniał jeszcze Instagram, przez co nie byłyśmy w pełni świadome, jak przyjmowanie odpowiedniej postawy, ale także wciąganie brzucha czy wystawianie jednej nogi do przodu może optycznie upiększać sylwetkę, zwodząc przy okazji obserwatorów?

Wkrótce Dzień Matki. Poznaj 6 rad naszych Mam, które okazały się słuszne!

Zobacz także: Kosmetyki, triki i rytuały przekazywane przez polskie Mamy swoim Córkom – sprawdź, czy też je znasz!

 

3. Bądź systematyczna

źródło: www.giphy.com

Ilekroć spanikowane zasiadałyśmy do nauki na sprawdzian w ostatniej chwili, mogłyśmy usłyszeć od Mamy spostrzeżenie, że powinnyśmy być bardziej systematyczne i uczyć się materiału na bieżąco. Dobrze przypomnieć sobie tę poradę kiedy dziesięć lat później w czasie sesji zarywa się noc przed egzaminem, zasypiając z odciśniętą na twarzy książką pośród kubków z zapleśniałymi fusami po kawie.

 

4. Przygotuj się do szkoły wieczór przed

źródło: www.giphy.com

Za 20 minut zaczyna się spektakl w teatrze, nigdzie nie możesz znaleźć klucza, biegając zaciągasz sobie oczko w rajstopach, a zaraz potem Twoje dziecko przechyla stojący na stoliku kubek i wylewa na siebie herbatę? Byłoby łatwiej, gdybyś dzień wcześniej przygotowała wszystkie ubrania (także te awaryjne) i spakowała torebkę. A wystarczyło posłuchać Mamy…

Wkrótce Dzień Matki. Poznaj 6 rad naszych Mam, które okazały się słuszne!

Zajrzyj również: Zobacz, jak Barack Obama i Ashton Kutcher zaskoczyli Mamy w dniu ich święta

 

5. Załóż wygodne buty

źródło: www.giphy.com

 

Pewnie nie zliczysz już, ile razy słyszałaś od swojej Mamy te słowa, jadąc na wesele starszego kuzyna albo wychodząc na szkolny bal. Efekt? Złamane obcasy, poobijane kolana, no i te odciski. A przecież chciałaś tylko pięknie wyglądać…

 

6. Kończ to co zaczęłaś

źródło: www.giphy.com

 

Jako dzieci nie mamy gotowego planu na życie. Próbujemy wielu nowych rzeczy i równie szybko tracimy nimi zainteresowanie. Zdarza się, że chodzimy na zajęcia z malarstwa, tańca czy gry na różnych instrumentach, by na koniec stwierdzić, iż nie pozostaniemy przy żadnej z tych pasji. Po latach, gdy okazuje się, że nie możemy dołączyć do rockowego zespołu znajomych, bo dawno temu zarzuciliśmy lekcje gry na gitarze i (nawet jeśli przejawiamy wielki talent) jest już za późno, by zostać światowej sławy tenisistką, żałujemy, myśląc: „Mama miała rację!”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (205 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...