Dzieciaki idą na bal

Spis treści:

Poważne bale, imprezy w domu znajomych albo koncerty w centrach miast. Te popularne wśród dorosłych sposoby spędzania sylwestra nie są zbyt atrakcyjne dla dzieci. Jak w takim razie zorganizować maluchom ten czas, by ani przez chwilę się nie nudziły?

Dzieciaki idą na bal

 

Zbliżający się sylwester to nie lada wyzywanie dla rodziców. Zorganizowanie maluchom ciekawego zajęcia, które umożliwi zabawę dorosłym to marzenie wielu. Jak zatem przygotować tą niepowtarzalną noc dla najmłodszych?

 

Nastój na zabawę

Aby bal sylwestrowy na długo pozostał w pamięci dzieci warto zadbać o odpowiedni wystrój sali. Wszystkie dekoracje powinny nawiązywać do ogólnej tematyki imprezy. Zasada jest jedna – musi być kolorowo. Obowiązkowym elementem są tęczowe balony, wstążki oraz konfetti. Wzdłuż sali możemy powiesić przygotowane wcześniej przez dzieci łańcuchy z połączonych kawałków barwnych wycinanek. Zajęcia plastyczne i techniczne są przede wszystkim czynnikiem inspirującym, który rozwija zmysł twórczy oraz wyobraźnię dziecka. Niecierpliwość maluchów wzbudzimy wręczając im na kilka dni przed imprezą specjalnie przygotowane zaproszenia, np. w formie masek lub tub wypełnionych słodyczami. Dzieci chętnie wezmą także udział w kulinarnych przygotowaniach. Warto wykorzystać ich pomoc przy wycinaniu z ciasta form pierników oraz ich ozdabiania. Obok słodkości na sylwestrowych stołach powinny znaleźć się także zdrowe przekąski – owoce lub koreczki, których przygotowanie przyniesie dużo frajdy. Skuteczną zachętą do zjedzenia posiłków, także przez niejadków, będą kanapki o ciekawych kształtach. Na tę wyjątkową okazję możemy przygotować je np. w formie bajkowych bohaterów.

 

 

A może bal przebierańców?

Dzieci uwielbiają bale przebierańców, ponieważ jest to jedyna okazja w ciągu roku by wcielić się w postać ulubionego bohatera. – Czasy księżniczek, wróżek, Indian czy marynarzy powoli przemijają. Rosnącym powodzeniem cieszą się natomiast imprezy tematyczne, np. świat zwierząt – mówi Katarzyna Nowogórska z Helen Doron Early English, zajmującego się naturalną metodą nauczania języka angielskiego dla dzieci. – Utrzymanie jednej konwencji balu ułatwi nam przygotowanie scenariusza. Dobrym pomysłem będą także tematyczne zabawy edukacyjne – dodaje. Inspiracji możemy szukać wszędzie. Jednak prawdziwą radość naszym pociechom sprawi kostium przygotowany wspólnie z mamą lub tatą. Projektując przebranie warto pamiętać by było ono wygodne i nie krępowało ruchów dziecka podczas tańców i zabaw. Zanim przystąpimy do realizacji pomysłu zbierzmy wszystko co jest nam potrzebne. Gdzie ich szukać? Złote lub połyskujące materiały znajdziemy w okolicznych second hand’ach lub sklepach z tkaninami, natomiast dodatki i ozdoby w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. Z tektury możemy przygotować maskę, którą maluch chętnie ozdobi według własnego uznania kolorowymi pisakami lub wycinankami. Innym rozwiązaniem będą farby przeznaczone do malowania twarzy, należy jednak uważać by były one bezpieczne dla jego delikatnej skóry. Jeśli brakuje nam czasu na wykonanie stroju, możemy skorzystać z ofert kostiumowych, wypożyczalni lub teatru.

 

Sylwestrowe atrakcje

Scenariusz sylwestrowej imprezy powinien być wypełniony wieloma atrakcjami. Dobrym pomysłem jest wytypowanie wodzireja balu, który nie pozwoli maluchom się nudzić oraz zapanuje nad ogólną dyscypliną. – Podczas zeszłorocznego karnawału mój syn, Piotruś bawił się na balu tematycznym. Razem z innymi uczniami chętnie poznawał kolorowe zwierzęta zamieszkujące Tęczową Krainę, oczywiście po angielsku – mówi Agnieszka, mama 6-letniego Piotrusia. Ciekawą formą zabawy będzie przygotowane wcześniej przedstawienie z udziałem dzieci lub konkurs piosenki. Dużo frajdy przyniesie prawdziwa widownia, którą mogą stać się zaproszeni rodzice. Nie pomińmy również muzycznego aspektu balu. Ważne jest by podczas sylwestrowych szaleństw towarzyszyły dzieciom znane utwory, wówczas chętniej włączą się do wspólnych tańców. Dużą popularnością cieszą się gry zespołowe. Pamiętajmy jednak, że każdy konkurs powinien zakończyć się wręczeniem małym zwycięzcom pamiątkowych nagród. Oryginalny pomysł na sylwestra to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla naszych dzieci. Zaangażowanie maluchów w organizację balu dodatkowo podkreśli rangę imprezy oraz podsyci ich ciekawość.

Jak umalować się na Halloween – pomysły na przerażające makijaże

Jak umalować się na Halloween – pomysły na przerażające makijaże

Zbliża się powoli Halloween święto - czas wzajemnego straszenia, malowania twarzy, wymyślania strasznych kostiumów i oczywiście przygotowywania lampionu z dyni na Halloween... Nie traktujmy tego jako zabawę tylko dla dzieci, ale i jako pretekst dla

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (98 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. m258  21 grudnia 2012 21:58

    najwazniejszy jest szampan Piccolo ;P

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany