Drzewa, które leczą ciało i duszę

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przyroda ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Lato sprzyja kontaktowi z naturą, więc sporo wolnego czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Spacery po parku, lesie czy ogrodach relaksują, odprężają i poprawiają humor. Rozłożyste korony drzew dają schronienie przed słońcem, ich szum koi zmysły, a zieleń uspokaja, wprowadzając harmonię między ciałem a umysłem. Jaką mają moc? Co sprawia, że pośród drzew czujemy się tak dobrze? Dlaczego warto korzystać z ich dobrodziejstw? Przeczytajcie nasz artykuł, a wszystkiego się dowiecie. Poznajcie drzewa, które leczą ciało i duszę!

Drzewa, które leczą ciało i duszę

pixabay.com

Przeczytaj również: Zioła i miłość – naturalne afrodyzjaki i anty-afrodyzjaki

Magiczna moc drzew

Drzewa mają moc uzdrawiania. Uspokajają, pomagają pozbyć się stresu. Zachwycają wyglądem i zapachem. Ich magiczną moc doceniali starożytni. Energię z natury czerpali dawni Słowianie, Celtowie czy plemiona germańskie. Artyści i myśliciele szukali poprzez kontakt z drzewami inspiracji. Dobroczynną moc natury doceniał m.in. Jan Kochanowski, co widać szczególnie w znanym wierszu „Na lipę”. Dziś, po licznych badaniach naukowców, okazuje się że osoby mieszkające blisko lasów są zdrowsze od pozostałych i chorują o 20% rzadziej niż inni.

Kontakt z drzewami zapewnia nie tylko uczucie bliskości z przyrodą oraz relaks, ale też ulgę w konkretnych problemach. Każde drzewo ma bowiem właściwe tylko dla siebie drogocenne składniki, które zbawiennie wpływają na nasz organizm. Od lat ich liście, kwiaty, soki i kora są wykorzystywane w zielarstwie, medycynie naturalnej i ludowej.

Jak skorzystać z leczniczej mocy drzew? Jedni uważają, że najlepiej przytulać się do nich, obejmować je, opierać się o nie plecami lub medytować w ich pobliżu. Eksperci dendroterapii i sylwoterapii zalecają bliski kontakt z drzewami we wczesnych godzinach rannych lub po południu. Sugerują, by nie trwał dłużej niż kilka minut i twierdzą, że po godzinie 17 drzewa odpoczywają. Inni polecają nosić nasiona roślin w kieszeniach. Niektórzy po prostu polecają korzystać z ich olejków eterycznych, naparów z liści/kwiatów/kory czy stosować naturalne kosmetyki z wyciągami z drzew.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (68 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Paulina Jaźwa  17 sierpnia 2017 10:04

  To prawda, że drzewa mają magiczną moc. Całe życie mieszkam w pobliżu lasu, i nie wyobrażam sobie innego miejsca dla siebie. po całodniowym stresie w pracy, nic nie regeneruje tak dobrze, jak spacer albo jogging po leśnych ścieżkach.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 sierpnia 2017 20:56

  Łatwo samemu się przekonać o dobroczynnym wpływie drzew na człowieka.

  Odpowiedz
 3. agasam9  17 sierpnia 2017 23:05

  drzewa są fascynujące 😉

  Odpowiedz
 4. gosia141088  18 sierpnia 2017 09:29

  To prawda jest coś magicznego – mnie przebywanie w lasach bardzo uspakaja i nastraja nostalgicznie. Będę przeprowadzać się na jesień pod las i już jestem ciekawa tych spacerów w ciepłych żółtych i pomarańczowych barw ach aż po samą noc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.