Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest zrobienie dobrego wrażenia podczas pierwszego spotkania i długiej konwersacji. Wbrew pozorom wzbudzenie sympatii, a nawet pożądania na pierwszej randce nie jest jednak tak trudne do osiągnięcia, jak mogłoby się wydawać.  Kiedy bowiem dwie osoby od pewnego czasu marzą o bliższym poznaniu i wreszcie nadarza się okazja, by pobyć ze sobą sam na sam, zwykle są tak zadowolone ze spotkania, że bez trudu pokazują się z najlepszej strony. Nosząc w sobie wewnętrzny uśmiech, łatwo jest być miłym dla drugiej osoby, zwłaszcza, że nie idą jeszcze za tym żadne zobowiązania czy wyrzeczenia. Poza tym  ulubione tematy obu stron nie zostały jeszcze przemaglowane i możecie być pewni, że zaskoczycie i zainteresujecie siebie nawzajem. Druga randka to już jednak zupełnie inna historia… Jeżeli się na nią umówiliście, ale na samą myśl o tym, czujesz zalewającą Cię falę stresu i napięcia, nie wiesz jak rozumieć jego gesty to sprawdź, jak się zachować, żeby jej nie zepsuć!

druga randka

źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Najlepsze teksty na podryw – skuteczne i śmieszne oraz najgorsze, których unikaj!

Najlepsze teksty na podryw – skuteczne i śmieszne oraz najgorsze, których unikaj!

Oto najlepsze teksty na podryw, których możesz użyć jeśli nie jesteś flirciarzem i nie wiesz jak poderwać dziewczynę. Każdy z nich skutecznie oczaruje większość kobiet. Przeczytaj także prawdziwie śmieszne teksty i strzeż się najbardziej prostackich, które także przytaczamy. Część z nich możesz wykorzystać na portalu społecznościowym czy Tinderze. Udowodnią, że piszący je facet ma klasę, styl i jest oryginalny. Opisujemy również mowę ciała, którą trzeba kontrolować podczas podrywania.

1. Nie wytwarzaj schematu

Na początku zwróć uwagę na to, w jakie miejsce czy na jaką wspólną aktywność się umówiliście. Chodzi o to, by nie powtarzać schematu z pierwszej randki, takiego jak wyjście na kawę czy piwo – pokażcie, że macie sobie do zaoferowania coś więcej i że macie wiele pomysłów na to, jak spędzać razem czas. Do złych pomysłów zdecydowanie należeć też będzie kino, teatr czy opera (chyba, że planujecie potem pójść gdzieś jeszcze), bo są to miejsca, w których się nie rozmawia – na takie wyjścia przyjdzie czas, kiedy stworzycie stały związek!

 

2. Zapomnij o zapoznawaniu go z przyjaciółmi

Druga randka to czas przeznaczony na lepsze wzajemne poznanie. W żadnym wypadku nie zakładaj więc, że moment ten można doskonale połączyć ze spotkaniem z Twoimi przyjaciółmi. Jakie to wygodne – dwie pieczenie na jednym ogniu i na dodatek będzie tak wesoło i na luzie! STOP! Zapoznawanie chłopaka ze swoim otoczeniem zostanie przez Niego odebrane jako sygnał, że uważasz go już za swojego partnera, przez co zacznie Cię odbierać jako zaborczą kobietę-bluszcz. Co spotka go wtedy na trzeciej randce? Obiad z rodzicami? Oczekiwanie na oświadczyny? A może ślub w Vegas? W dodatku musisz brać pod uwagę, że ludzie, których uważasz za inteligentnych i zabawnych mogą nie przypaść do gustu Twojemu wybrankowi. Wyobraź sobie, jak na Jego ramię osuwa się Twój kolega, który wypił o dwa piwa za dużo, Twoja koleżanka ze studiów medycznych opowiada Mu o sekcji zwłok, w jakiej obie uczestniczyłyście, a przyjaciółka przez pomyłkę nazywa Go imieniem Twojego ex. Chyba jeszcze nie jest na to gotowy, prawda?

 

Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Polecamy także: Jakie popełniasz błędy na randkach?

 

3. Zbliżaj się… z daleka

Druga randka to zawsze okazja do większego fizycznego zbliżenia. Najlepiej jednak „posuwać sprawy do przodu” delikatnie. Na drugiej randce możecie dotknąć swoich dłoni, a nawet się pocałować. Ważne jednak, by nie przesadzać z bliskością. Nie wieszaj się na Jego szyi w miejscu publicznym, nie przytulaj ostentacyjnie do Jego torsu. Pozostaw w nim uczucie niedosytu.

 

4. Nie powtarzaj się

Zanim spotkacie się po raz drugi, postaraj się przypomnieć sobie, co już Mu o sobie mówiłaś i ułóż w głowie przynajmniej część pytań, jakie chciałabyś Mu zadać. Możesz też poczytać więcej na tematy związane z jego zainteresowaniami, żeby pokazać Mu, że jesteś ciekawa jego osobowości i pasji. Nie ma nic nudniejszego, niż dziewczyna, która po raz trzeci opowiada tę samą anegdotę albo rozwodzi się przy chłopaku na temat swojego uwielbienia dla torebki Louis Vuitton.

 

Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Zobacz również: Pierwsza randka – czego nie robić pod żadnym pozorem!

5. Bądź sobą

Być może na pierwszej randce było Ci trudno pokazać swoją prawdziwą twarz, bo starałaś się wypaść jak najlepiej. Druga randka jest jednak okazją stworzoną do tego, by zdradzić przed Nim prawdziwe oblicze. Jeżeli będziesz udawała kogoś, kim nie jesteś, On prędzej czy później się o tym dowie, a przecież chciałabyś chyba stworzyć dłuższą relację? Zanim więc skłamiesz lub podkolorujesz swój życiorys, zastanów się, jak długo będziesz później w stanie odgrywać przed Nim swój teatrzyk!

 

6. Nie spodziewaj się zbyt wiele

Nie wybieraj się na drugą randkę z długą listą wymagań i oczekiwań! Weź pod uwagę, że chłopak, z którym się spotykasz chce Cię po prostu lepiej poznać i dobrze się bawić, a nie oferować Ci wspólną przyszłość, domek na wsi, dwójkę dzieci i psa w czerwonym kubraczku. Wyluzuj się i nastaw na przyjemnie spędzony czas!

 

Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

 

7. Nie opowiadaj o swoich byłych

Istnieją mężczyźni, którzy uwielbiają słuchać o ex swoich nowych partnerek i poznawać najintymniejsze szczegóły ich związków. Nazywamy ich… masochistami albo po prostu świrami. Przyjmij do wiadomości, że zdecydowana większość mężczyzn nie chce jednak słuchać o swoich poprzednikach i wyobrażać sobie ich w Twoich ramionach. Po co wracać do starych historii i psuć nimi te nowe, które dopiero się rozwijają?

 

8. Zostaw coś na później

Zapytani o pociągającą ich cechę kobiet, mężczyźni często wymieniają tajemniczość. Jeśli więc chcesz, by zainteresowanie mężczyzny nie wygasło zbyt prędko, na drugiej randce nie wyciągaj z rękawa wszystkich swoich „asów”. Ćwiczysz taniec brzucha? Znasz hiszpański? Uprawiasz jogę na wiszących szarfach? Zostaw tę informację na później i zaskocz Go nią niby przypadkiem na dalszym etapie znajomości!

 

Przedstawione tu wskazówki są oczywiście tylko podstawowymi poradami. Istnieje cała masa możliwości popełnienia gaf czy wpadek, przed którymi nie jesteśmy w stanie Cię uchronić (i Ty również nie uchronisz przed nimi samej siebie). Najważniejsze jednak, byś pamiętała o pozytywnym nastawieniu i uśmiechu oraz byś potrafiła znaleźć w sobie choć odrobinę luzu, a wtedy spotkanie przebiegnie dobrze, nawet jeśli wylejesz na Niego cały kieliszek czerwonego wina!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (199 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aromer0209  3 marca 2017 10:28

  Moim zdaniem nie warto iść za takim ogólnie narzuconymi zasadami tylko iść za głosem swojego serca i rozsądku 🙂 postępować zgodnie z sobą samym, bo to decyzja o naszym ewentualnym związku 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  3 marca 2017 11:48

  Nie spodziewaj się zbyt wiele – chyba najlepsza rada 🙂

  Odpowiedz
 3. TheSzmidka  3 marca 2017 16:12

  Randkowanie jest takie skomplikowane….

  Odpowiedz
 4. ava  6 marca 2017 15:27

  Najlepiej się za bardzo nie starać 🙂

  Odpowiedz
 5. Jaworka  7 marca 2017 19:28

  Takie pierwsze randki mam już poza sobą ale jestem zdania że wszystko z umiarem i powoli

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany