DR.CYJ – profesjonalna domowa pielęgnacja włosów

DR.CYJ to jedna z marek pochodzącej z Korei Południowej firmy Caregen. Firma-matka od 2002 r. prowadzi badania nad peptydami funkcjonalnymi, wykorzystywanymi w kosmetologii i medycynie estetycznej. Prace badawcze koncentrują się na odbudowie włosów oraz głębokiej pielęgnacji skóry głowy i twarzy.

Czym są peptydy biomimetyczne?

Peptydy biomimetyczne to stworzone w laboratorium syntetyczne substancje, naśladujące działanie naturalnych peptydów w naszym organizmie. Dlaczego w ogóle powstały? Wraz z upływem czasu zmniejsza się ilość czynników wzrostu czy peptydów, czyli zaburzone są procesy metaboliczne, za które te czynniki i peptydy odpowiadają. W efekcie dochodzi do powstawania zmarszczek, wypadania włosów.

Peptydy pełnią ważną rolę w leczeniu problemów skóry i włosów. Pomagają w wielu typach łysienia, np. androgenowym, telogenowym czy plackowatym, ponieważ wydłużają fazę anagenu, czyli aktywnej fazy wzrostu włosa.

Wyjątkowe produkty DR.CYJ

Zarówno szampon, jak i odżywka DR.CYJ zawierają wspomniane wyżej niesamowite substancje – peptydy biomimetyczne, ale to nie wszystko! O wzmocnienie i porost włosów dbają tutaj również ekstrakty i wyciągi roślinne. W obu produktach znajdziemy:

  • łagodzący ekstrakt z miłorzębu japońskiego, który poprawia ukrwienie skóry głowy,
  • wzmacniający mieszki włosowe ekstrakt z żywotnika wschodniego, dzięki któremu włosy będą mniej wypadać,
  • oczyszczający ekstrakt z portulaki pospolitej, chroniący przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego,
  • stymulujący wyciąg z korzenia krzyżownicy cienkolistnej, zapobiegający wypadaniu i  aktywujący porost włosów,
  • absolutny hit – ekstrakt z owocu palmy sabałowej, który ma prawdziwą supermoc: hamuje przekształcenie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT). Ta aktywna postać testosteronu przyczynia się do łysienia androgenowego u kobiet i u mężczyzn.

W produktach znajduje się pięć różnych peptydów biomimetycznych, których skoncentrowane działanie regeneruje mieszki włosowe, zapobiega wypadaniu i siwieniu, oraz silnie stymuluje wzrost włosów.

Jak stosować?

Na pierwszy rzut oka to pytanie nie brzmi rozsądnie (bo przecież każdy wie, jak stosować podstawowe kosmetyki), pamiętajmy jednak o tym, że są to produkty lecznicze, wymagające odpowiedniej aplikacji.

Szampon należy spienić, masując skórę głowy oraz pobudzając jej ukrwienie. Następnie trzeba odczekać 30 sekund, by składniki aktywne produktu mogły przeniknąć do skalpu. Po dokładnym spłukaniu ciepłą (nie gorącą!) wodą powinno się nałożyć odżywkę, również masując głowę. Odżywka zostaje na włosach ok. 10 minut, nawilżając je i wzmacniając.

Protip: po każdym użyciu produktów trzeba wysuszyć włosy! Dawniej uważano, że gorące powietrze niszczy fryzurę, obecnie jednak trycholodzy są zgodni – mokre włosy są pożywką dla roztoczy, bakterii i grzybów odpowiedzialnych między innymi za powstawanie łupieżu.

Lepiej razem niż osobno

I wspominamy o tym nie dlatego, by sprzedać więcej produktów. Szampon i odżywka z tej linii uzupełniają się wzajemnie, dzięki czemu domowa kuracja jest bardziej efektywna. Warto też dodać, że zakup zestawu jest bardziej korzystny cenowo – można zaoszczędzić nawet 85 zł, co ma spore znaczenie w dość trudnych pod tym względem czasach.

Więcej informacji oraz dostępne produkty marki DR.CYJ: https://proage.pl/ser-pol-10-DR-CYJ.html

Tekst sponsorowany.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  3 grudnia 2023 11:29

    w domu też można zdziałać cuda „:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany