Dr Andrzej Ignaciuk – twórca medycyny estetycznej w Polsce: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”

Poniżej znajdziecie kilka pytań, na które odpowiedzi udzielił dr Andrzej Ignaciuk – twórca i pionier medycyny estetycznej
w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Poniżej znajdziecie kilka pytań, na które odpowiedzi udzielił dr Andrzej Ignaciuk twórca i pionier medycyny estetycznej
w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce.

dr-Andrzej-Ignaciuk

Co robić, by jak najdłużej utrzymać urodę oraz młodzieńczy wygląd?

dr Andrzej Ignaciuk: Miły, młodzieńczy wygląd nie jest nam dany raz na zawsze. Już około 20-30 roku życia na naszym ciele pojawiają się pierwsze sy­gnały świadczące o tym, że nasz wygląd powoli zaczyna się zmieniać. Większość kobiet chciałaby móc cofnąć lub zatrzymać zachodzące zmiany. Niestety pacjentki często zwracają się do mnie, kiedy procesy starzenia są już mocno zaawansowane. Jest już wtedy za późno na od­wrócenie niektórych zmian, a metody leczenia są bardziej inwazyjne i kosztowne. Dlatego wszystkim pacjentkom przekazuję, moim zdaniem najważniejszą zasadę medycyny, że lepiej, łatwiej i sku­teczniej, a przede wszystkim oszczędniej jest zapobiegać proble­mom, niż je później leczyć.

Fryzury które odmładzają po 50. Inspiracje dla dojrzałych pań, które chcą wyglądać dobrze

Fryzury które odmładzają po 50. Inspiracje dla dojrzałych pań, które chcą wyglądać dobrze

Z wiekiem szaleństwa w głowie i na głowie są mniej wskazane. Dojrzałe panie bardziej się miarkują jeśli chodzi o dobór ubrań czy fryzury. Szczególną trudność sprawia dobranie odpowiedniego uczesania - nie tylko takiego, w którym kobieta 50+ będzie czuła się dobrze, ale też młodo. Jak ściąć i ułożyć włosy, by korespondowały z typem naszej urody, a jednocześnie odjęły nam trochę lat? Zobacz nasze propozycje na fryzury które odmładzają po 50.

Jakie są  pierwsze sygnały starzenia się, na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

dr Andrzej Ignaciuk: Często pacjentki nie zdają sobie sprawy z poszczególnych zmian w swoim wyglądzie, ale są coraz mniej zadowolone ze swojego odbicia w lustrze…

Pacjentki pytają na co zwracać uwagę, jakie są pierwsze sygnały sta­rzenia się skóry. Takich oznak jest bardzo wiele, są to przede wszystkim pojawiające się na twarzy delikatne zmarszczki, przebarwienia, zaczerwienienia, a także wiotkość skóry w okolicy dolnej powieki, usta tracące kontur i jędrność, a także pogłębiające się bruzdy noso­wo-wargowe czy znikająca linia żuchwy oraz delikatne spłaszczenie okolicy policzkowej. Zmiany te zazwyczaj są spowodowane, obok genetycznie zaprogramowanego procesu starzenia się, brakiem lub złą ochroną przed promieniowaniem słonecznym, źle dobrany­mi kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi, wahaniami wagi ciała, niewłaściwą dietą, wysokim poziomem wolnych rodni­ków spowodowanych używkami, stresem lub niedoborem snu.

 Jakie są Pana zdaniem najlepsze zabiegi prewencyjne i korekcyjne?

dr Andrzej Ignaciuk:  Przed podjęciem leczenia konieczna jest dokładna i całościowa analiza stanu pacjenta i poznanie potencjału jego organizmu. Bio­rąc pod uwagę, że mamy do czynienia z problemami estetycznymi w pierwszej ich fazie, to zabiegi te mają na celu przede wszystkim pobudzenie organizmu do jak najefektywniejszego działania. Do takich nieinwazyjnych i delikatnych, ale skutecznych zabiegów za­liczamy peelingi, IPL, mezoterapię oraz zabiegi autologiczne. Zabiegi o charakterze prewencyjnym oraz korekcyjnym to także toksyna botulinowa, która bardzo dobrze sprawdza się w przypadku, kiedy należy odzwyczaić pacjentkę od mimowolnego marszczenia się. Starzenie się to także zmiany obejmujące ciało. Tutaj warto polecić szereg zabiegów modelujących i zwalczających cellulit, w tym m.in. karboksyterapię, zabiegi drenujące oraz wykorzystujące lasery.

 

Na pytania odpowiadał dr Andrzej Ignaciuk – twórca i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. 

 Adres gabinetu: al. Przyjaciół 9/6, 00-565 Warszawa

T: 691 054 696 | T: 693 553 521 | www.drignaciuk.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (112 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gusia.  30 maja 2014 10:46

  „Lepiej zapobiegać niż leczyć” Nie zgadzam się z tym 😉 Nie da się zapobiec,można się strać opóźnić proces starzenia,w/w wskazówki co do powstania zmarszczek czy wiotkości.Jednak leczyć nikt nie musi,bo to nie choroba,twarz jest jak mapa życia i jedni się z tym godzą drudzy nie,wybór należy do każdego z nas.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  30 maja 2014 18:47

  Dokładnie nikt ani nic czasu nie zatrzyma.

  Odpowiedz
 3. bbo  30 maja 2014 20:43

  Wszystkie zapobiegamy, a lata i tak robią swoje…

  Odpowiedz
 4. as_sa  31 maja 2014 14:46

  Jak kogoś stać to całe życie może wyglądać młodziej i „oszukiwać” 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany