DIY: Błyskawiczny domowy zmywacz do paznokci w gąbce. Oszczędność, wygoda i zero waste w jednym

Lubisz sporządzać kosmetyki DIY? Czy wiesz, że podobnie małym kosztem możesz stworzyć również niektóre kosmetyczne akcesoria? Dziś przedstawiamy pomysł na domowy zmywacz gąbkowy, który zrobisz w mniej niż 5 minut. Wypróbuj go koniecznie!

Kobiety uwielbiają malować paznokcie, testując modne odcienie lakierów i tworząc skomplikowane, bajecznie kolorowe wzorki. Zamiłowanie do domowego ozdabiania dłoni nie idzie jednak w parze z filozofią zero waste, którą coraz więcej z nas stara się praktykować na co dzień. Tony wacików zużytych na usunięcie twardych warstw lakieru z zaledwie kilku paznokci nie mają zbyt wiele wspólnego z ekologią, podobnie jak kupowanie gąbkowych zmywaczy w plastikowych pojemniczkach. Jak temu zaradzić? Przygotuj domowy zmywacz do paznokci!

domowy zmywacz do paznokci

źródło: www.pixabay.com

DIY: Błyskawiczny domowy zmywacz do paznokci w gąbce. Oszczędność, wygoda i zero waste w jednym

 

Domowy zmywacz do paznokci w gąbce

 

Co będzie potrzebne:

  • mały słoiczek np. po dżemie,
  • gąbka,
  • zmywacz do paznokci,
  • nożyczki.

 

Sposób wykonania:

Przymierz gąbkę do słoiczka i wytnij kawałek nieco szerszy od samego naczynia, ale na tyle nieduży, by zmieścił się do jego wnętrza. Teraz w jego środkowej górnej części zrób nacięcie na tyle szerokie, byś była w stanie wsunąć w niego każdy z palców. Włóż gąbkę do słoiczka wyciętym otworem do góry. Polej gąbkę zmywaczem, wlewając go stopniowo – tak, by nie stała ona w płynie, ale też by dokładnie się nim nasączyła. Zakręć słoiczek. Gotowe!

Teraz za każdym razem, gdy będziesz chciała usunąć z paznokci odpryśnięty lakier, po prostu wkładaj kolejne palce w gąbkę i muskaj nimi od środka jej powierzchnię. Zobaczysz, że pojemniczek wystarczy Ci na wiele „sesji”. Dopiero, gdy zauważysz, że lakier nie schodzi z paznokci do końca lub rozmazuje się na skórkach palców, przyjdzie czas na wymianę. Nawet wtedy wystarczy jednak uciąć następny kawałek tej samej gąbki i go nasączyć, pozostawiając ten sam słoiczek. W ten sposób zaoszczędzisz środowisku nie tylko wielu rozkładających się wacików nasączonych chemią, ale też rzadziej będziesz kupować sam zmywacz. Czyż świadomość takiego ograniczenia śmieci nie jest przyjemna?

Inna dobra wiadomość? Taki zmywacz doskonale sprawdzi się w podróży, gdyż zajmie naprawdę znikomą część przestrzeni w Twojej walizce.

 

Wypróbujesz?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (87 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...