Domowe sposoby na wybielanie zębów

Spis treści:

Kto nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Prawdopodobnie, ktoś kto już go posiada. Codziennie w mediach oglądamy uśmiechy gwiazd i celebrytów, którzy czarują idealnymi zębami. W ich przypadku bardzo często nie są to zęby naturalne, ale to nie przeszkadza nam w marzeniach, prawda? Jeśli nie stać nas na założenie licówek lub tytanowych implantów, to warto sięgnąć po inne metody.  Przedstawiamy domowe sposoby na wybielanie zębów!

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Warto jednak pamiętać, że śnieżna biel nie jest naturalnym, ani zdrowym kolorem zębów. Te mają lekko żółtawy, szary kolor. Więcej nawet, własnie zęby o tym kolorze są wytrzymalsze i jeśli pojawiają się na naszych zębach jasne przebarwienia powinniśmy udać się do dentysty równie szybko, jak w przypadku ubytków.

Sposoby z sodą oczyszczoną? Zapomnijcie, bo pomimo, że działa skutecznie, to równie skutecznie niszczy szkliwo, prowadzi do nadwrażliwości zębów i sprawi, że więcej wydamy na leczenie, niż wart będzie efekt!

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Płukanie olejami

To prosty i nieinwazyjny sposób na wybielanie zębów i dbanie o higienę jamy ustnej. Wystarczy kilka łyżeczek oleju kokosowego i przepłukanie ust przez 10 minut codziennie. Takie płukanie powoduje poluzowanie kamienia nazębnego, dokładnie dociera w zakamarki między zębami i działa antybakteryjnie. Zużyty olej oczywiście wypluwamy do zlewu i nie połykami!

Jabłko dla zdrowych zębów!

Znacie reklamy past do zębów, w których modelka z głośnym chrupnięciem gryzie jabłko? Niech to zainspiruje Was do umieszczenia tego owocu w codziennej diecie. Z pewnością słyszałyście i metodzie wybielania zębów sokiem z cytryny. O ile ta metoda sprawdza się w przypadku przebarwień na skórze, o tyle w przypadku zębów może zrobić o wiele więcej szkód niż pożytku. Jednak w tej metodzie jest ziarno prawdy. Chodzi o witaminę C, czyli kwas askorbinowy zawarty między innymi właśnie w jabłkach (są jego świetnym źródłem!). Ten poprawia wchłanianie wapnia, który przecież odpowiada za stan naszych kości i zębów własnie.  Dodatkowo jabłka jako twarde owoce pomogą nam również usuwać kamień i osad nazębny! Podobnie warto sięgać w ramach przekąski po twarde, chrupiące warzywa jak marchew czy seler naciowy. Smaczne, zdrowe, a przy okazji pomagają w doczyszczeniu zębów!

Woda utleniona

Z tym sposobem nie można przesadzić! Woda utleniona pomoże wybielić zęby jednak jest dość inwazyjna dla szkliwa. Dlatego jeśli decydujemy się na jej użycie to jedynie jako kroplę będącą dodatkiem do pasty do zębów i nie częściej niż raz, dwa w tygodniu!

Nić dentystyczna

Chociaż nić dentystyczna nie wybieli zębów wprost, to sprawi, że będą na bielsze wyglądały. W przestrzeniach międzyzębowych zbiera się osad i kamień, który nie daje rady usunąć szczoteczka. Ten własnie osad sprawia, że mamy wrażenie iż nasze zęby są ciemniejsze niż w rzeczywistości. Regularne nitkowanie zębów przyniesie korzyści nie tylko ze względu na urodę, ale i zdrowie Twoich zębów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...