Dołeczki Wenus na plecach – co oznaczają i jakie ćwiczenia pomagają je uzyskać?

Dołeczki Wenus to nazwa, którą zwykło się opisywać dwa zagłębienia na ciele kobiety (u mężczyzn są określane jako Dołeczki Apolla) umiejscowione w lędźwiowej okolicy kręgosłupa – tuż nad pośladkami. Uważa się, te z nas, które je posiadają są prawdziwymi szczęściarami, bowiem mało która cecha sylwetki dorównuje im pod względem przyciągania płci męskiej. Co oznaczają te wgłębienia, skąd się biorą i jak można je wypracować? Wyjaśniamy!

Dołeczki Wenus u jednych z nas są bardzo wyraźnie zaznaczone, a u innych praktycznie niewidoczne. Znajdują się w miejscu, w którym nie ma mięśni, lecz tylko więzadła, które łączą skórę z kręgosłupem. Wbrew niegdysiejszym przypuszczeniom naukowców nie są wcale dziedziczne. Jak zatem powstają, na co wskazuje ich obecność i co zrobić, by uwyraźnić ich zarys na swoim ciele? Sprawdź i zacznij powoli przygotowywać ciało na nadejście lata!

dołeczki wenus

źródło: www.unsplash.com

Dołeczki Wenus na plecach – co oznaczają i jakie ćwiczenia pomagają je uzyskać?

Dołeczki Wenus najczęściej występują u szczupłych dziewcząt, których ciała cechuje dobry przepływ krwi. Świadczą o mocnych mięśniach w lędźwiowym odcinku kręgosłupa i podobno przyczyniają się do odczuwania… intensywniejszych orgazmów. Mężczyźni szaleją na ich punkcie, a dodatkowo ostatnio stają się one po prostu modne. Na szczęście to, że ich nie mamy nie przekreśla naszych szans na dołeczki w sposób ostateczny. Można je bowiem uwydatnić, regularnie wykonując odpowiednio dobrane, choć naprawdę łatwe ćwiczenia, wzmacniające dolny odcinek kręgosłupa. Przy okazji zniwelujemy szkodliwe skutki siedzącego trybu pracy, poprawimy kształt pośladków, wyszczuplimy sylwetkę i zadbamy o lepsze ukrwienie całego ciała. Brzmi obiecująco, prawda? A zatem do dzieła! Tylko nie zapomnij o koniecznej rozgrzewce i wstępnym rozciągnięciu mięśni!

 

Ćwiczenia na dołeczki Wenus

dołeczki Wenus

www.unsplash.com

 

Ćwiczenie 1: Unoszenie tułowia

Połóż się na brzuchu na macie lub czystym dywaniku. Spleć ręce na głowie i unieś górną część tułowia kilka centymetrów nad ziemią, napinając mięśnie brzucha. Nogi muszą w tym czasie pozostawać przyciśnięte do maty. Wytrzymaj przynajmniej 5 sekund i opuść ciało. Ćwiczenie wykonuj w 3 seriach, po 10 powtórzeń każda. Najlepiej 4 razy w tygodniu.

 

Ćwiczenie 2: Podnoszenie nóg

To ćwiczenie jest odwróconą postacią poprzedniego. By je wykonać należy położyć się na brzuchu i ułożyć ręce wzdłuż ciała. Następnie trzeba unieść nogi kilka centymetrów nad ziemią, napinając jednocześnie brzuch i starając się nie opierać kolanami o matę. Ćwiczenie powtarzamy w 3 seriach po 10 powtórzeń. Najlepiej 4 razy w tygodniu.

 

Ćwiczenie 3: Półksiężyce

Połóż się na macie na plecach, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Unieś jedną nogę tak wysoko, jak jesteś w stanie i powoli narysuj nią w powietrzu półksiężyc. Ten ruch powinien trwać około 10 sekund. Zmień nogę i ponownie narysuj półksiężyc. Wykonaj ćwiczenie w 5 seriach, po 5 powtórzeń na każdą nogę. Ćwiczenie wykonuj 2 razy w tygodniu.

 

By wzmocnić uzyskane efekty, warto ponadto regularnie wykonywać przysiady. Sprawdzą się zarówno te zwykłe, jak i bułgarskie – wykonywane przy oparciu krzesła lub przy poręczy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 3,68 z 5)
loading... zapisuję głos...