Dodatkowe formy ubezpieczeń do ubezpieczenia mieszkania

Masz ubezpieczenie mieszkania, ale nie jesteś przekonany, czy jego zakres jest wystarczający? A może chcesz wykupić polisę i szukasz najlepszych rozwiązań? Poza zakresem podstawowym jest także dodatkowe ubezpieczenie. Sprawdź, jak możesz uchronić swoją nieruchomość oraz własne finanse w nagłych sytuacjach.

Jakie są najczęstsze formy ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe. Wyjątkiem może być jednak hipoteka – w przypadku kredytu zdarza się, że bank wymaga wykupienia polisy, zwłaszcza gdy wkład własny jest niski. Mimo wszystko warto je mieć, aby w nagłych chwilach ochronić swój budżet przed niespodziewanym wydatkiem. Sytuacje takie jak pożar, powódź, zalanie czy przepięcie są niemożliwe do przewidzenia, ale wciąż pozostają prawdopodobne.

Wybierając polisę zwróć uwagę na:

  • zakres (szczegóły znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia),
  • sumę ubezpieczenia i wysokość odszkodowania,
  • limity odpowiedzialności i wyłączenia.

Podstawowe ubezpieczenie mieszkania obejmuje głównie zdarzenia losowe. Uwzględniony może być również pakiet assistance dla domu 24/7, OC w życiu prywatnym oraz ochrona w sytuacji kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji. Dodatkowe ubezpieczenie pozwala jeszcze bardziej rozszerzyć polisę.

Ubezpiecz swoje mieszkanie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-mieszkania/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/

Dodatkowe ubezpieczenie – przed czym można uchronić nieruchomość?

Każdy właściciel mieszkania może ubezpieczyć nie tylko lokum i mury, ale także elementy wyposażenia. To szczególnie przydatne w przypadku drogocennych przedmiotów takich jak urządzenia RTV czy AGD. Takie dodatkowe ubezpieczenie przydaje się, chociażby w przypadku kradzieży albo zalania sprzętu.

Decydując się na dodatkowe ubezpieczenie mieszkania w PKO Banku Polskim, możesz:

  • objąć ochroną przedmioty szklane,
  • ubezpieczyć elektronikę,
  • dokupić OC najemcy,
  • skorzystać z pomocy przy awarii roweru,
  • postawić na wsparcie IT.

Dodatkowe ubezpieczenia nie są obowiązkowe – wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Które ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania za pośrednictwem PKO Banku Polskiego dostępne jest w 3 wariantach: Standard, Super oraz Pro. W wersji Standard tylko część zdarzeń losowych jest uwzględniona, ale w 2 pozostałych jest to zakres SuperPro (All Risk). Jeśli chodzi o assistance dla domu 24/7 to obowiązuje we wszystkich pakietach, a OC w życiu prywatnym w opcji Super i Pro. Wariant najwyższy wyróżnia ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji.

Każdy z wariantów można rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie, które uchroni Twoje finanse w nagłych sytuacjach. Polisa obowiązuje przez 12 miesięcy, a składkę można wpłacić jednorazowo lub podzielić na raty. Niewielki wkład finansowy w skali rok uchroni Twoje finanse przed prawdopodobnymi, ale niemożliwymi do przewidzenia kosztami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany