Dobre kosmetyki, czyli jakie? Czym się kierować przy wyborze produktów do pielęgnacji?

Każda z nas chce stosować kosmetyki dobrej jakości, o przemyślanym składzie, a przede wszystkim skuteczne. Na rynku dostępny dzisiaj jest tak duży wybór produktów, że wiele z nas traci orientację, czym się właściwie kierować i co jest rzeczywiście skutecznym kosmetykiem, a co jedynie efektem dobrej reklamy. Jak znaleźć produkt idealny?

Szukaj dla siebie, a nie dla przyjaciółki

Przede wszystkim zacząć trzeba od ustalenia własnych potrzeb. Nie ma mitycznego kosmetyku idealnego, który odpowiadać będzie wszystkim w tym samym stopniu i zawsze będzie tak samo skuteczny. Mamy różne skóry, odmienne potrzeby, zmagamy się z innymi niedoskonałościami i problemami, a ich źródła nie zawsze są takie same. To, że jakiś krem jest idealny dla twojej koleżanki, jeszcze nie oznacza, że na twoją skórę zadziała równie spektakularnie. Warto więc ustalić:

  • typ skóry (sucha, tłusta, mieszana)
  • szczególne jej wymagania (wrażliwa, ze skłonnością do przetłuszczania, trądzikowa, naczynkowa)
  • rodzaj niedoskonałości, które chcesz zwalczyć (zaskórniki, zmiany trądzikowe, rozszerzone pory, zmarszczki – pierwsze, głębokie, mimiczne)

Stworzenie takiego katalogu potrzeb skóry twarzy, a także ciała, skóry dłoni pomoże ci dokonać pierwszej selekcji.

Składy a nie opakowania

Drogeria internetowa jest doskonałym miejscem na zakupy, bo można ich tutaj dokonać na spokojnie, dokonując stopniowej selekcji interesujących nas produktów. Po ustaleniu potrzeb, przychodzi czas na porównanie, jak dany produkt na te konkretne potrzeby odpowiada. Tutaj wskazówką jest przede wszystkim skład:

  • im krótszy, tym najczęściej lepszy
  • bogaty w składniki odżywcze, klasyki takie jak kwas hialuronowy, witamina C, antyoksydanty, algi, peptydy, retinoidy itd.
  • pozbawiony substancji niebezpiecznych, podrażniających skórę, zapychających pory (konserwantów, parabenów, silikonów, parafiny, olejów mineralnych, sztucznych barwników).

Warto poświęcić trochę czasu i przyjrzeć się uważnie składowi, zamiast skupiać się na pięknym opakowaniu. Estetyka jest ważna, ale skuteczny marketing nie powinien przysłaniać rzetelnej oceny składu. Oczywiście nie każda z nas ma szeroką wiedzę dermatologiczną czy kosmetyczną. Wiele jednak z tych danych na opakowaniach czy informacji od producenta można wyczytać. Z pomocą przychodzą selekcje dobrych kosmetyków w sprawdzonych drogeriach. Dobrym wyborem z pewnością okażą się także dermokosmetyki, które stanowią produkt pośredni między kosmetykiem a lekiem. To produkty idealne szczególnie dla osób z cerą wrażliwą, atopową, trądzikową.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...