Dobre bakterie na skórze dziecka

Jest sposób, aby wspomóc zdrowie naszego malucha i odpowiednio stymulować rozwój pozytywnych składników – tak zwanych dobrych bakterii. Jaki?

Bardzo ważne dla dojrzewającego organizmu dziecka jest to, aby jego skóra była zdrowa i odpowiednio się rozwijała. Codzienna kąpiel z wodą i mydłem to jednak za mało – jest inny sposób, aby wspomóc zdrowie naszego malucha i odpowiednio stymulować rozwój pozytywnych składników – tak zwanych dobrych bakterii.

Szczesliwe dziecko

Dobre bakterie to elementy naturalnie występujące w skórze – pełnią rolę ochronną i spowalniają rozwój składników patogenicznych, czyli złych bakterii. Te z kolei powodują infekcje i problemy skórne, działając szkodliwie na ciało dziecka. Dobre i złe bakterie zwalczają się wzajemnie, ważne więc aby zwielokrotnić występowanie tych pierwszych i pozbyć się tych drugich – niezdrowych. W wygraniu walki z patogenami pomoże  unikalny składnik opracowany przez laboratoria Alphanova – Alphaprotect, który  niweluje szkodliwe bakterie (pozbywa się niezdrowych E. Coli aż o 65% i  S. Aureus o 24%), jednocześnie pobudzając dobre bakterie (C. Xserois, aż o 105%). Dzięki takiej stymulacji zdrowy stan skóry dziecka pozostaje stabilny, a gromadzące się złe bakterie są stopniowo usuwane.

Alphaprotect występuje w naturalnych kosmetykach dla dzieci – warto sięgnąć na przykład po micelarną wodę do mycia i przewijania Alphanova. Jest ona pełna naturalnych składników, hipoalergiczna i nie wymaga późniejszego spłukiwania. To wygodny, pachnący kosmetyk, którego używanie jest przyjemnością dla mamy i dziecka. Obok niego sprawdzi się Eryzinc – wysoko skuteczny krem ochronny przeciw i na oparzenia, zawierający naturalne olejki owocowe i roślinne, oraz coś dla skóry twarzy: krem ochronny – tłumaczy ekspert firmy Eco and More, Magdalena Kalinowska.

Stosowanie takich kosmetyków zniweluje złe bakterie i pozostawi skórę dziecka nie tylko nawilżoną i świeżą, ale przede wszystkim zdrową i wolną od patogenów. Dodatkowo woda micelarna jest znacznie bardziej korzystna dla skóry małego dziecka, niż zwykłe kosmetyki – zawiera micele, czyli okrągłe cząsteczki, które łączą się z tłuszczami, usuwając nawet wodoodporne zanieczyszczenia i nie zatyka porów. Dzięki składnikowi Alphaprotect skóra dziecka jest naturalnie chroniona, wolna od podrażnień i infekcji skórnych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...