Dobra Forma last minute

Latem najczęściej dostrzegamy niedoskonałości naszej sylwetki – szczególnie ubierając strój kąpielowy z zeszłego roku. Wtedy zaczynamy żałować, że nie zainwestowaliśmy wcześniej w swoją dobrą formę. Jeśli przed wyjazdem na urlop codzienne zajęcia uniemożliwiły nam przygotowanie ciała do sezonu letniego i słonecznych kąpieli, to jeszcze nic straconego. Odpowiednie ćwiczenia i odrobina samozaparcia pozwolą osiągnąć wymarzoną figurę. Wakacje to także dobra chwila na to, by wyrobić w sobie nawyk zajmowania się własną kondycją.

Dobra Forma last minute

Dbać o siebie należy oczywiście cały rok, ale jeśli zimowe lenistwo przedłużyło sięaż do wakacji… potrzeba szybkich działań i jeszcze szybszych efektów. Zamiast marnować czasna narzekanie, lepiej od razu skupić się na działaniu.

Efekty wysiłku

Na rezultaty ćwiczeń fizycznych trzeba oczywiście poczekać, ale niecierpliwi mogą nieco przyśpieszyć ten proces. W tym celu można wykorzystać między innymi nowoczesne przyrządy, dzięki którym walka z niechcianymi kilogramami jest prostsza i bardziej efektywna. – W okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób, które chciałyby wrócić do formy dużo szybciej niż za pomocą klasycznych treningów, a przy tym lepiej wyglądać i uporać się z nadwagą. Dostępne są różne rodzaje specjalistycznych ćwiczeń, ale sporą popularnością cieszą się te z wykorzystaniem programu SlimBelly. Pomagają one w spalaniu tłuszczu i zmniejszeniu obwodu brzucha. Stosowanie takiego przyrządu pozytywnie wpływa także na jędrność skóry i jej wygląd. To dobry pomysł na wsparcie codziennych treningów – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR Centrum Fitness Fabryka Formy.

Jeśli brakuje nam motywacji, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy trenera personalnego. Statystycznie częściej i intensywniej ćwiczymy w jego obecności. Takie treningi doceniają nie tylko sportowcy, ale też coraz częściej gwiazdy filmu czy muzyki. Oczywiście współpraca z trenerem personalnym powinna być procesem rozłożonym w czasie, ale jeśli zależy nam na osiągnięciu szybkich rezultatów, takie osobiste konsultacje będą również bardzo pomocne. Wspólne określenie realnych celów, dopasowanie ćwiczeń, odpowiednia intensywność aktywności fizycznej i wysoki poziom motywacji – takich efektów możemy się na pewno spodziewać po kontakcie ze specjalistą.

Nie tylko kondycja

Wakacje to także okres, w którym chcemy dobrze wyglądać – chodzimy na przyjęcia, pozujemy do zdjęć na plaży, zakładamy bardziej dopasowane ubrania. Latem marzymy o tym, by prezentować się jak najlepiej. Kondycja ciała jest ważna, ale na samopoczucie oddziałuje także to, jak się prezentujemy. Wygląd wpływa na nasz sposób myślenia i nastawienie do samego siebie. Niejednokrotnie potrzebujemy całkowitej metamorfozy. Najlepiej oddać się w ręce specjalistów, którzy wypracują wspólnie z nami nowy wizerunek. – Nasi klienci coraz częściej decydują się na poddanie się programowi kompleksowej metamorfozy. Obserwujemy krok po kroku ich przemiany. Regularne i solidne treningi, odpowiednia dieta oraz zabiegi wspomagające odchudzanie i modelowanie sylwetki w Fabryce Przyjemności – to wszystko pozwala im osiągnąć niesamowite efekty – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR Centrum Fitness Fabryka Formy.

 Najważniejsza przemiana – poza tą widoczną na zewnątrz – zachodzi w naszej psychice. – Osoba, która schudła, zmieniła swoje ciało, postrzega swoje życie jako lepsze i samego siebie jako bardziej doskonałego – dodaje Alicja Liczba. O sile metamorfoz najlepiej mówią jednak konkretne przykłady. – Wcześniej nie ćwiczyłem. Przez wiele lat uważałem, że sport to coś zbędnego i strata czasu. A dowodem tego była moja waga, która w marcu ubiegłego roku wynosiła jedyne 122 kg. Zależało mi na tym, aby poprawić swoją sprawność fizyczną, siłę, wytrzymałość i wizerunek zewnętrzny. Dlatego w styczniu tego roku zdecydowałem się wykupić karnet do FF i rozpocząć wyzwanie związane z osiągnięciem mojego celu. Obecnie moja waga to 88 kg – komentuje swoją metamorfozę Andrzej Ciborek.

Odpowiedni strój, dobrze dobrana fryzura i wymodelowana sylwetka to tylko zewnętrzne oznaki przemiany. Regularne treningi i praca ze specjalistami pomagają zrozumieć, że metamorfoza jest nie tylko zmianą wizualną. To także przemiana samopoczucia, motywacji i samooceny. Zamiast zamartwiać się o własną kondycję w trakcie wakacji, lepiej walczyć ze swoimi słabościami i wypracować w sobie nawyk dbania o ciało. To z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą psychikę i finalnie, na jakość życia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  14 sierpnia 2013 08:12

  Zgadza się,najpierw trzeba podjąć decyzję o zmianie,następnie zapisać się,wytrwać,być cierpliwym i czekać na efekty.

  Odpowiedz
 2. gusia.  14 sierpnia 2013 12:32

  Niedawno czytałam,że praca mięśni pozytywnie działa też na stres.

  Odpowiedz
 3. ffoff  14 sierpnia 2013 16:38

  na zdrowie, na stres, ruch jest dobry na wszystko 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany