Dobierz najlepsze okulary dla siebie

Krótko- i dalekowzroczność to najczęstsze wady wzroku, a najpopularniejszym sposobem ich korygowania są odpowiednie okulary? tzw. ?plusów? lub ?minusów?. Dzięki rozwojowi technologii, soczewki okularowe stają coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne, a my otrzymujemy coraz większy wybór produktów. Na co musimy zwrócić uwagę, zamawiając nowe okulary, abyśmy byli zadowoleni z zakupu przez długi czas?

Komfort dla oczu i nie tylko

Będąc krótko- albo dalekowidzami, nosimy nasze ?drugie oczy? przez cały dzień ? w pracy, szkole, na spotkaniach z przyjaciółmi. Nic dziwnego, że chcielibyśmy, aby wyglądały one jak najlepiej i były ozdobą, a nie obowiązkowym dodatkiem, w którym będziemy się czuć niekomfortowo.

– Rozwiązaniem tego problemu mogą być soczewki okularowe z antyrefleksem, które będą np. niwelować niepożądane odblaski świetlne. W takich ?wolnych od odblasków? szkłach oczy są doskonale widoczne, również na zdjęciach robionych z fleszem ? mówi Renata Makuc, specjalista chorób oczu. ? Wyeliminowanie odblasków gwarantuje też komfort użytkowania okularów i bezpieczeństwo ? np. u kierowców, bo zmniejsza się ryzyko nagłego oślepienia.

Osoby ceniące sobie wygodę powinny również zwrócić uwagę na to, że soczewki okularowe z antyrefleksem są łatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji. Cechuje je również zdecydowanie większa odporność na zarysowania i uszkodzenia, dzięki czemu wydłuża się ich żywotność.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Już mamy lato. Dla tych dziewczyn, które jeszcze nie wybrały swoich okularów przeciwsłonecznych na ten sezon zamieszczamy garść porad, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy (pamiętajmy także, by oprawki pasowały do brwi).  Niestety nie każda

Ładne soczewki nawet dla wysokich mocy

Problem estetyki okularów szczególnie mocno dotyczy pacjentów, którzy mają duże wady wzroku. Silne, grube soczewki okularowe sprawiają, że innym osobom nasze oczy wydają się nienaturalnie powiększone, lub pomniejszone. Dodatkowym kłopotem jest ciężar takich okularów. Sposobem na te problemy może być zaopatrzenie się w tzw. wysokoindeksowe soczewki okularowe, które są zdecydowanie cieńsze od tradycyjnych.

Osoby zbliżające się do czterdziestki, powinny zwrócić uwagę na problem prezbiopii. To naturalny proces, który staje się uciążliwy właśnie w tym wieku i powoduje złe widzenie na bliskie odległości. Objawia się np. trudnościami w odczytaniu drobnego druku.

Jeśli zauważymy u siebie objawy prezbiopii, nie powinniśmy zwlekać z korekcją wzroku ? wyjaśnia Renata Makuc. ? A ponieważ użytkowanie jednej pary okularów ?do czytania? i drugiej ?do patrzenia? jest nie tylko niewygodne, ale też sugeruje nasz wiek, warto zwrócić uwagę na szkła progresywne. Konstrukcja najnowocześniejszych soczewek okularowych tego rodzaju, np. Anateo Mio, produkowanych przez firmę JZO, pozwala na dostosowanie ich indywidualnie dla każdego użytkownika, przy uwzględnieniu stylu jego pracy i nawyków ? dodaje Pani Renata Makuc.

Nowoczesność się opłaca

Szukając dogodnej nas korekcji krótko- lub dalekowzroczności musimy pamiętać, że poza tradycyjnymi rozwiązaniami, dostępne są teraz nowoczesne techniki korekcji wad wzroku. Powinniśmy jednocześnie zdać sobie sprawę z tego, że nowoczesne soczewki okularowe nie tylko polepszają nasz wygląd – zapewniają też wygodę i bezpieczeństwo. Niejednokrotnie ? ze względu na dłuższą żywotność ? mają pozytywny wpływ na stan naszego portfela poprzez ograniczenie wydatków na nowe pary okularów.

Taka inwestycja będzie nam się więc opłacać ? ważne jest, abyśmy byli świadomi swoich potrzeb i wymagań wobec ?drugich oczu? i przedstawili je zarówno okuliście, wypisującemu nam receptę na szkła oraz optykowi, który je zamówi. Dzięki temu będą oni w stanie wybrać dla nas najodpowiedniejszy produkt. Nie bójmy się także badań i słuchajmy rad specjalistów, ponieważ zaniedbania mogą nas bardzo drogo kosztować.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (252 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  22 lipca 2013 11:14

    Jedyne okulary,które używam to do komputera i przeciwsłoneczne.Natomiast moja koleżanka,która ma wadę wzroku nosi okulary.Soczewek po prostu nie znosi.

    Odpowiedz
  2. stokrotkapolna  20 marca 2017 08:53

    Właśnie idę do optyka odebrać następne, mocniejsze okulary. Mam problemy z oczami, jestem po dwóch operacjach odwarstwienia siatkówki.Okulary u mnie to podstawa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany