Jak kupić bilet lotniczy w zgodzie ze swoimi oczekiwaniami

Eksperci centrum lotniczego www.Sky4Fly.net przygotowali krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, co gwarantuje bilet tanich linii lotniczych, a na co można liczyć rezerwując przelot u tradycyjnych przewoźników.

Jak kupić bilet lotniczy w zgodzie ze swoimi oczekiwaniami

 

Tanie linie lotnicze kuszą niskimi cenami biletów i by pozostać konkurencyjnymi, muszą szukać oszczędności. Oferują loty bezpośrednie z punktu ?A? do punktu ?B? umożliwiając szybkie i tanie podróżowanie między miastami. By zmniejszyć koszty, korzystają z tańszych lotnisk, często położonych nieco dalej od centów miast. Rezygnują również z użytkowania niektórych elementów lotniskowej infrastruktury, takich jak chociażby rękawy. Niskie ceny są również efektem wprowadzania przez tanie linie rozwiązań do samodzielnego stosowania przez klientów. Dobrym przykładem jest tutaj możliwość dokonania przez pasażerów zdalnej odprawy online. Dzięki temu tani przewoźnicy unikają konieczności opłacania zewnętrznego agenta odpowiedzialnego za te procedurę.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług tanich linii, inaczej niż w przypadku linii regularnych, musimy przygotować się na dodatkowe opłaty. W cenę biletu nie jest bowiem wliczany bagaż rejestrowany i za każdą sztukę trzeba zapłacić osobno (u tradycyjnych przewoźników dopłaty obowiązują jedynie za nadbagaż). Bagaż podręczny nie jest obłożony żadnymi dodatkowymi kosztami. Na pokładzie samolotu inaczej niż w liniach regularnych, nie zjemy posiłku w cenie biletu, za catering należy zapłacić osobno.

Linie regularne oferują więcej w cenie biletu, w związku z tym będzie on z reguły odpowiednio droższy. Konkurencja ze strony tanich linii powoduje jednak, że tradycyjni przewoźnicy również szukają oszczędności. Skrajnie może się nawet zdarzyć, że bilet zakupiony na przelot regularną linią lotniczą będzie tańszy niż oferowany na tej samej trasie przez tanie linie. Nie warto zatem w trakcie korzystania z wyszukiwarki z góry wykluczać regularnych przewoźników, jako zbyt drogich.

Tanie linie lotnicze wybierają jako podstawowy, najtańszy z możliwych kanałów sprzedaży ? Internet. Rezygnują zatem z zarówno własnych, jak i agencyjnych, niewirtualnych biur sprzedaży, na których opierają swoją działalność linie regularne.

Pomimo wielu różnic, tanich i regularnych przewoźników łączy jedno: poziom bezpieczeństwa. Do lamusa należy schować mit o zdezelowanych maszynach tanich linii lotniczych. Wszyscy przewoźnicy podlegają takiemu samemu prawu lotniczemu i są zobowiązani do zachowywania identycznych standardów bezpieczeństwa. Możemy zatem czuć się bezpiecznie niezależnie od tego, którą linię wybierzemy. Samoloty przechodzą bowiem identyczne przeglądy, są sprawdzane i serwisowane z jednakową pieczołowitością i częstotliwością.

Ostatecznie o atrakcyjności zakupu biletu u danego przewoźnika decydują indywidualne potrzeby każdego klienta. Wyszukiwarka połączeń lotniczych www.Sky4Fly.net pozwala znaleźć i porównać wszystkie najatrakcyjniejsze połączenia oferowane zarówno przez tanie, jak i regularne linie lotnicze.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (192 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  13 lipca 2013 20:34

    Na szczęście tym zajmuje się mój mąż.

    Odpowiedz
  2. efffciaa  24 października 2016 09:59

    Mi się – oprócz jednego razu , gdzie w liniach Ryan Air była bardzo niemiła obsługa – zawsze udaje kupować niedrogie bilety lotnicze i jesteśmy zadowoleni .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany