Do 6 miesięcy bez zmarszczek! Botox w medycynie anti-aging

Jeszcze kilka lat temu wizyta w klinice medycyny estetycznej była dla wielu zbędnym luksusem. Dziś, w czasach, gdy intensywnie propaguje się młody wygląd i zgrabną sylwetkę, zabiegi przeciwstarzeniowe są jednym z najchętniej wybieranych sposobów na utrzymanie doskonałego wyglądu.

Do 6 miesięcy bez zmarszczek! Botox w medycynie anti-aging

Jeszcze kilka lat temu wizyta w klinice medycyny estetycznej była dla wielu zbędnym luksusem. Dziś, w czasach, gdy intensywnie propaguje się młody wygląd i zgrabną sylwetkę, zabiegi przeciwstarzeniowe są jednym z najchętniej wybieranych sposobów na utrzymanie doskonałego wyglądu.

Anti-aging – skuteczne przeciwdziałanie starzeniu się

Współcześnie o wiele łatwiej walczyć z oznakami starzenia, ponieważ z pomocą przychodzi kosmetologia i medycyna anti-aging. Specjaliści w tej dziedzinie uwzględniają specyficzne potrzeby pacjentów w wieku dojrzałym, biorą pod uwagę zmiany hormonalne oraz naturalnie zachodzące procesy. Dzięki swojej wiedzy potrafią dobrać odpowiednie preparaty i zabiegi przeciwstarzeniowe.

Toksyna botulinowa jako jeden z najchętniej stosowanych zabiegów

Wśród sposobów spowalniania i odwracania procesu starzenia się skóry prym wiedzie botoks. Opinie o nim są skrajne. Substancja ta została owiana złą sławą, ponieważ kobiety, często ze świata show-biznesu, stosowały go bez umiaru. Doświadczony lekarz wie jednak, jak podać botoks tak, by osiągnąć naturalny efekt.

Toksynę botulinową najczęściej stosuje się w przypadku pionowych i poziomych zmarszczek na czole, a także na zmarszczki wokół oczu i ust. Pierwsze efekty pojawiają się po trzech dobach, ale ostateczne zmiany widać po około dwóch tygodniach od zabiegu. Rezultaty utrzymują się przez mniej więcej 6 miesięcy i po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Iniekcja toksyny botulinowej – przebieg zabiegu

Zabieg wygładzania zmarszczek toksyną botulinową jest niezwykle prosty i szybki (trwa nie dłużej niż 30 minut). Nie wymaga on też specjalnego przygotowania. Lekarz wykonuje serię iniekcji bardzo cienką igłą w wyznaczone partie twarzy, precyzyjnie wprowadzając niewielką ilość preparatu. Zazwyczaj zabieg nie wymaga znieczulenia.

Botox a bezpieczeństwo

Terapia toksyną botulinową jest dość bezpieczna, dlatego nie wymaga wykonania szczegółowych badan diagnostycznych. Do bezwzględnych przeciwwskazań należy jedynie ciąża i okres laktacji, miejscowe infekcje i uszkodzenia skóry, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a także nadwrażliwość na składniki preparatu typu botoks. Przeciwwskazania obejmują także poważne zaburzenia krzepnięcia krwi.

Wszelkie objawy, które mogą wystąpić po zabiegu, jak małe krwiaki czy ból głowy, mają charakter przejściowy. Nie trzeba obawiać się także blizn czy innych uszkodzeń skóry, ponieważ nie spowoduje ich ani sama iniekcja, ani botox. Opinie o wygładzaniu zmarszczek toksyną botulinową są więc bardzo pozytywne.

Ceny zabiegów i formy finansowania

Ceny zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej są w większości klinik dość podobne – zabieg na jedną okolicę twarzy, np. zmarszczki wokół oczu lub ust, to koszt około 600zł. To najpopularniejsze obszary, na które stosuje się botoks. Cena zależna jest przede wszystkim od miejsca, w którym wstrzykiwany jest toksyna botulinowa. Cena może być jednak dużo niższa jeśli zdecydujemy się na zabieg na kilku obszarach twarzy jednocześnie. Środki na ten cel można uzyskać korzystając na przykład z Programu Finansowania Zdrowia Efimea. W ramach programu można rozłożyć koszt zabiegu na dogodne raty. Przykładowo korzystając z zabiegu usunięcia kurzych łapek wokół oczu i lwiej zmarszczki na czole, które łącznie kosztują około 1500 zł, możemy spłacać je w wygodnych ratach o wysokości 139 zł miesięcznie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  30 października 2018 19:13

  a nie lepiej starzeć się z godnością ?

  Odpowiedz
  • Tara  31 października 2018 06:57

   Starzenie się z godnością jest wtedy, gdy masz na leki i jedzenie, a nie zmarszczki…

   Odpowiedz
 2. Botoks  6 listopada 2018 12:41

  Zabieg może byc o wiele bardziej długotrwały o czym sama sie przekonałam. Drugi zabieg wykonałam po 3 miesiącach od pierwszego. Kolejny zabieg już jednak po 6 miesiącach. Aktualnie wykonuje co roku z uwagi na to, że moja skóra bardzo dobrze się do zabiegów przyzwyczaiła i nie potrzebuję już tak czestego wykonywania.

  Nie wiem czemu tak wiele osób się boi zabiegu. Po pierwsze nie jest to bolesne bo wykonuje się to niewielką igiełką. Po drugie nie jest niebezpieczne bo dawka toksyny botulinowej jest zbyt mała aby mogła komuś zaszkodzic.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany