Długa spódnica jeansowa z rozcięciem – 5 dowodów jej niesamowitej uniwersalności. Sprawdź!

Czy długą spódnice jeansową z rozcięciem można nazwać sezonowym trendem? W pewnym sensie tak, jednak ów trend różni się od pozostałych tym, że wraca bardzo często, długo się utrzymuje i jest niezwykle uniwersalny. Ten typ damskiej odzieży zestawisz z bardzo wieloma elementami swojej garderoby i obuwia. W tym artykule poznasz pięć dowodów na to, że jest to niezwykle proste, a długa spódnica jeansowa z rozcięciem pasuje nie tylko do casualowych, ale i eleganckich stylizacji!

Spis treści:

1. Długa spódnica jeansowa a buty na płaskiej podeszwie

Co mają ze sobą wspólnego buty, które nazywamy espadrylami, mokasyny czy sandały, trampki lub proste, a nawet designerskie sneakersy? Każdy rodzaj obuwia tego typu charakteryzuje się płaską podeszwą i każdy świetnie komponuje się z długą jeansową spódnicą z rozcięciem.

Nawet najbardziej eleganckie balerinki bez trudu zestawisz z prostą, acz efektywną spódnicą tego typu. Wiedz zatem, że długa spódnica jeansowa z rozcięciem nie boi się żadnego rodzaju butów na płaskiej podeszwie! Także kowbojek!

2. Stylizacje boho czy street?

Obydwa rodzaje stylizacji, a więc tak boho, jak i street, to zestawienia, w których długa jeansowa spódnica pięknie je dopełnia. Materiał spódnicy, a więc jeans, pasuje zarówno do zestawień odnoszących się swoją estetyką do natury (boho), jak i tych, które najwięcej mają wspólnego z głośnym i tętniącym życiem miastem.

Sportowe buty lub sandały, trampki lub kozaki, lniane koszule lub krótka miejska kurtka? Połączeń jest wiele, ale w każdym ten rodzaj spódnicy odnajdzie swoje miejsce!

3. Długa spódnica jeansowa pasuje do wielu kurtek!

Wspomnieliśmy o krótkich kurtkach chwilę wcześniej. Potwierdźmy więc, że ten rodzaj spódnicy świetnie zestawisz z kurtką bomberką, różnego rodzaju ramoneskami, a także z kurtkami koszulowymi.

Nie dość jednak na tym! Tego typu spódnice czynią świetne wrażenie wtedy, gdy zestawisz je z modnym i eleganckim żakietem. Warto jednak zaznaczyć, że to połączenie sprawdza się najlepiej u niższych kobiet, gdzie harmonia między długą spódnicą a krótszym żakietem czyni odpowiednią różnicę.

4. Stylizacje półformalne, smart casualowe, eleganckie

Nie jest prawdą, że jeans to materiał wyłącznie do casualowych stylizacji. Zestawienia, w których długa jeansowa spódnica gra pierwsze skrzypce, są tego dowodem. Elegancka koszula wpuszczona w spódnicę, piękne buty, gustowne dodatki i minimalizm tak stworzonego stroju trudno mimo wszystko przeoczyć.

Takie zestawienia są jednak polecane tym osobom, które nie boją się nieco mniej standardowych rozwiązań. Uniwersalność tego stroju jest jednak bardzo szeroka. Wyjdziesz w nim na spotkanie ze znajomymi, ale i na nieco mniej formalny business lunch.

5. Kwestia dodatków

Ostatni dowód na uniwersalność długiej jeansowej spódnicy – jest ona odpowiednia do bardzo wielu różnego rodzaju dodatków. Zarówno do zwykłego plecaczka wykonanego z włókien syntetycznych, jak i do bardzo gustownych, skórzanych torebek.

Trudno więc popełnić modowe faux-pas, wybierając długą jeansową spódnicę, jako podstawę swojej stylizacji. Eksperymentuj!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. maminek  5 marca 2024 09:22

    uwielbiam jeans , ale już spódnice niekoniecznie – nie przekonuje mnie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany