Dlaczego zdradzamy swoich partnerów?

Co byłoby gorsze – Twój partner, który idzie z kimś innym do łóżka, czy – osoba, z którą jesteś w związku – zakochuje się w kimś innym? Oba scenariusze nie brzmią najlepiej! Pierwszy szczególnie dla panów, a drugi dla pań. eDarling przeprowadziło wśród swoich użytkowników ankietę na temat wierności w związkach. Jakie wyniki otrzymaliśmy?

Zdrada

Okazuje się, że dla mężczyzn większy problem stanowi zdrada fizyczna, natomiast dla kobiet – emocjonalna.  Aż 61%panów przyznało, że gdyby ich druga połówka poszła z kimś innym do łóżka bez emocjonalnego przywiązania, byłoby to o wiele gorsze niż zakochanie się w kimś innym. Dla 52% kobiet o wiele gorszą rzeczą jest zdrada o charakterze emocjonalnym. Mimo tych opinii, to właśnie mężczyźni najczęściej posuwają się do zdrady, chcąc spróbować seksu z kimś innym, natomiast panie z powodu zakochania się w innej osobie. Czyż to nie hipokryzja – boimy się tego, do czego sami jesteśmy skłonni?

Dlaczego zdradzamy?

Powody mogą być różne – od błahych, jak w przypadku ponad połowy ankietowanych panów, którzy zdradzili, bo… nie było właściwie ku temu powodu, ale jakoś tak wyszło. Inną przyczyną okazała się nuda w związku, która szczególnie dokucza paniom, w przypadku, wśród których aż co trzecia przyznała się do zdrady właśnie z tego powodu. Jeśli chodzi o mężczyzn to jedynie co czwarty posunął się do zdrady z powodu nudy – czyżby jednak kobiety potrzebowały więcej ekstremalnych bodźców? Zdecydowana mniejszość ankietowanych zdradziła swoich partnerów w odwecie za ich niewierność, jedynie 14%mężczyzn i 15% kobiet przyznało się do potraktowania zdrady jako aktu zemsty. Jeśli chodzi o motywację – jak by to było, gdyby tak przespać się z kimś innym – to więcej panów (25%) niż pań (17%) podało ją jako powód swojej niewierności.

Czy zdradę można wybaczyć

16% ankietowanych wybaczyłoby zdradę i nie zdecydowałoby się na zakończenie związku z powodu niewierności drugiej strony. 86% osób odpowiedziało też, że nie posunęłoby się do zemsty w formie zdrady w odpowiedzi na niewierność ukochanej osoby. Co również ważne – ponad 90% ankietowanych wskazało wierność oraz szczerość jako najważniejsze wartości w związku! Ponadto 79% osób przyznaje, że wierzy w prawdziwą miłość i nie wyobraża sobie bycia w otwartym związku. 86% ankietowanych uważa również, że randki internetowe stwarzają ludziom więcej szans na znalezienie miłości!

Dlaczego-zdradzamy

Uczciwość i wierność wygrywają, więc w tym zestawieniu z kłamstwem i niewiernością – to bardzo optymistyczna perspektywa dla związków!

Źródło: www.edarling.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  21 lipca 2014 17:16

  Zawsze mówiłam,że nigdy bym nie wybaczyła zdrady. Teraz gdy będę miała dziecko myślę,że może dla dobra dziecka, gdyby mąż żałował, byłaby to zdrada jednorazowa to bym wybaczyła. Tylko nigdy nie wiadomo jak się człowiek zachowa w danej sytuacji do póki się w niej nie znajdzie.

  Odpowiedz
 2. martus2833  17 sierpnia 2014 14:53

  Nie wybaczyłabym zdrady mojemu mężowi.

  Odpowiedz
 3. efffciaa  25 lutego 2016 14:34

  lilkawodna nie rób nigdy nic „dla dobra dziecka” bo zawsze na tym więcej stracisz niż zyskasz , dziecko też – jak raz zdradzi to będzie już to robił a ty będziesz siedziała i ryczała „dla dobra dziecka” które będzie cały czas na to patrzyło

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany