Dlaczego zdradzamy swoich partnerów?

Co byłoby gorsze – Twój partner, który idzie z kimś innym do łóżka, czy – osoba, z którą jesteś w związku – zakochuje się w kimś innym? Oba scenariusze nie brzmią najlepiej! Pierwszy szczególnie dla panów, a drugi dla pań. eDarling przeprowadziło wśród swoich użytkowników ankietę na temat wierności w związkach. Jakie wyniki otrzymaliśmy?

Okazuje się, że dla mężczyzn większy problem stanowi zdrada fizyczna, natomiast dla kobiet – emocjonalna.  Aż 61%panów przyznało, że gdyby ich druga połówka poszła z kimś innym do łóżka bez emocjonalnego przywiązania, byłoby to o wiele gorsze niż zakochanie się w kimś innym. Dla 52% kobiet o wiele gorszą rzeczą jest zdrada o charakterze emocjonalnym. Mimo tych opinii, to właśnie mężczyźni najczęściej posuwają się do zdrady, chcąc spróbować seksu z kimś innym, natomiast panie z powodu zakochania się w innej osobie. Czyż to nie hipokryzja – boimy się tego, do czego sami jesteśmy skłonni?

Dlaczego zdradzamy?

Powody mogą być różne – od błahych, jak w przypadku ponad połowy ankietowanych panów, którzy zdradzili, bo… nie było właściwie ku temu powodu, ale jakoś tak wyszło. Inną przyczyną okazała się nuda w związku, która szczególnie dokucza paniom, w przypadku, wśród których aż co trzecia przyznała się do zdrady właśnie z tego powodu. Jeśli chodzi o mężczyzn to jedynie co czwarty posunął się do zdrady z powodu nudy – czyżby jednak kobiety potrzebowały więcej ekstremalnych bodźców? Zdecydowana mniejszość ankietowanych zdradziła swoich partnerów w odwecie za ich niewierność, jedynie 14%mężczyzn i 15% kobiet przyznało się do potraktowania zdrady jako aktu zemsty. Jeśli chodzi o motywację – jak by to było, gdyby tak przespać się z kimś innym – to więcej panów (25%) niż pań (17%) podało ją jako powód swojej niewierności.

Czy zdradę można wybaczyć

16% ankietowanych wybaczyłoby zdradę i nie zdecydowałoby się na zakończenie związku z powodu niewierności drugiej strony. 86% osób odpowiedziało też, że nie posunęłoby się do zemsty w formie zdrady w odpowiedzi na niewierność ukochanej osoby. Co również ważne – ponad 90% ankietowanych wskazało wierność oraz szczerość jako najważniejsze wartości w związku! Ponadto 79% osób przyznaje, że wierzy w prawdziwą miłość i nie wyobraża sobie bycia w otwartym związku. 86% ankietowanych uważa również, że randki internetowe stwarzają ludziom więcej szans na znalezienie miłości!

Dlaczego-zdradzamy

Uczciwość i wierność wygrywają, więc w tym zestawieniu z kłamstwem i niewiernością – to bardzo optymistyczna perspektywa dla związków!

Źródło: www.edarling.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...