Dlaczego zajęci faceci nas kręcą?

Czy zauważyłaś związek – facet zajęty, jest bardziej atrakcyjny? Tak, to prawda. Zajęci mężczyźni kręcą nas dużo bardziej od wolnych strzelców. Notowania zajętego przystojniaka rosną dużo szybciej, niż wolnego faceta.

W czasach jaskiniowych kobieta była żywiona i utrzymywana przez samców, a znalezienie idealnego partnera było sprawą życia i śmierci. Kobiety nie przeżyłyby wtedy bez mężczyzn, może więc jeśli widzisz na ulicy zajętego przystojniaka odzywa się w tobie właśnie taka kobieta jaskiniowa?  Oczywiście nie dosłownie, ale to że jest on zajęty, sprawia, że zakładasz w podświadomości, że jest on doskonałym obrońcą i żywicielem rodziny, a wszystko to sprawia, że wydaje ci się bardziej fascynujący.

Odwrotnie reagują mężczyźni, dla nich wcale nie jesteśmy atrakcyjniejsze gdy mamy partnera. Dla nich ważne są walory fizyczne, oznaczające płodność, takie jak na przykład szerokie biodra, a żeby to ocenić wystarczy jeden niewinny rzut oka. To, że zajęci faceci nas pociągają wcale nie oznacza, że od razu się na nich rzucimy nie zwracając uwagi na ich partnerkę. Maleńkie współzawodnictwo z inną kobietą to jeszcze nie grzech, ale odbijanie jej faceta tak. Kobiety na ogół nie robią takich rzeczy ponieważ… są z natury dobre i szanują związek i więź łączącą innych ludzi. Nie wspominając o fakcie, że zależy nam na zachowaniu dobrej reputacji. Wiele z nas jest zadowolonych ze swoich znajomych i przyjaciół i nie chce ich stracić. Lepiej więc poczekać aż nasz zajęty obiekt zainteresowań będzie wolny i wtedy brać się do dzieła.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...