Dlaczego wybrać linię Hyaluron Expert™ firmy Eveline Cosmetics? Radzi specjalista dermatolog

Lek. med. Bożena Bierzniewska – specjalista dermatolog, ekspert Eveline Cosmetics wyjaśnia dlaczego dla młodego wyglądu skóry tak ważny jest kwas hialuronowy. Zwraca także uwagę, że nie każda forma kwasu hialuronowego przenika przez warstwę rogową skóry. Co wyróżnia innowacyjną linię kremów do twarzy Hyaluron Expert™ firmy Eveline Cosmetics? Przeczytaj poniżej

Hyaluron Expert™ – hybrydowa fuzja  kwasu hialuronowego

Prawidłowa ilość kwasu hialuronowego jest niezwykle istotna dla zachowania optymalnego nawilżenia i młodości skóry. Kwas hialuronowy charakteryzuje się wyjątkowo silnymi właściwościami wiążącymi wodę gdyż zaledwie jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Nie bez powody bywa nazywany „molekularną gąbką” a technolodzy firm zajmujących się produkcją kosmetyków zastanawiają się nad metodami lepszej penetracji tego kwasu w głąb naskórka. Dostarczenie skórze kwasu hialuronowego jest szczególnie istotne w przypadku cer dojrzałych, bo zachodzą w nich zmiany, które polegają między innymi na niedoborze tego składnika.

Formy kwasu hialuronowego

Wyróżnia się kilka form kwasu hialuronowego. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy (wielkość 1MD)  – jego cząsteczka jest tak duża, że w ogóle nie przenika przez warstwę rogową. Tworzy na powierzchni skóry ochronny film, lokalnie silnie podwyższa wilgotność warstwy rogowej co powoduje jej jedwabistość i gładkość. Zwiększa również przepuszczalność naskórka i ułatwia penetrację innych składników aktywnych.

Małocząsteczkowy kwas hialuronowy (wielkość średnio 0,5 MD) – może już wnikać do naskórka, zwiększa jego nawilżenie, ułatwia penetrację innych substancji czynnych oraz wpływa na prawidłowe działanie keratynocytów i fibroblastów.

Ultra małocząsteczkowy kwas hialuronowy jest szczególnie ciekawy bo jego wielkość to zaledwie 3-4 tysiące Daltonów. Tak mała cząsteczka z łatwością penetruje do naskórka i bezpośrednio wpływa na zwiększenie wiązania wody oraz pobudzenie procesów związanych z rewitalizacją.

Od pewnego czasu można zaobserwować, że na rynku pojawiają się produkty, które bazują na połączeniu tych kilku form kwasu hialuronowego dzięki czemu kosmetyk zapewnia bardzo głęboką penetrację tego składnika.

Linia Hyaluron Expert™ firmy Eveline Cosmetics to wyjątkowo innowacyjne kosmetyki o składzie opartym na połączeniach różnych rozmiarów cząsteczek kwasu hialuronowego dzięki czemu udało się uzyskać wyjątkowa aktywność nawilżającą i odmładzającą skórę.

Określenie „hybrydowa technologia” odnoszące się do produktów tej linii oznacza, że w jednym kosmetyku można połączyć właściwości kremu, korektora i serum. 

Produkty wchodzące w skład linii Hyaluron Expert™

Hyaluron Expert 30+

Krem idealnie nadaje się do pielęgnacji jeszcze dość młodej skóry, na której dopiero pojawiają się pierwsze zmarszczki Należy pamiętać, że już w tym okresie można liczyć się z istotnymi ubytkami nawilżenia, które mogą przyczynić się do szybszego starzenia. Jest to czas, w którym trzeba już zadbać o cerę i dostarczyć jej najważniejszych, brakujących składników. Hybrydowa fuzja trzech różnych cząsteczek kwasu hialuronowego gwarantuje nawilżenie skóry na jej różnych poziomach zaczynając od warstwy rogowej a kończąc na głębszych warstwach epidermy. Wzmocnienie bariery lipidowej gwarantuje Blue Collagen™, który przenika powierzchowne warstwy naskórka a dzięki silnemu wiązaniu wody wytwarza na powierzchni skóry napinająco – liftingującą siateczkę. Pro-retinol to kolejny niezwykle ważny dla przeciwdziałania starzeniu skóry składnik, który stymuluje produkcje kolagenu i elastyny i zapobiega objawom starzenia spowodowanego wpływem promieniowania ultrafioletowego.

Hyaluron Expert™ 40+

Skóra po czterdziestym roku życia zaczyna borykać się z takimi problemami jak: spadek ilości kwasu hialuronowego, spowolnienie reakcji odnowy komórkowej, zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny. Krem z nowoczesnymi postaciami kwasu hialuronowego staje się w tym okresie niezbędny dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania bariery naskórkowej oraz utrzymania nawilżenia. Podobnie jak we wszystkich produktach tej linii hybrydowe połączenie trzech różnych rodzajów cząsteczek kwasu hialuronowego zapewnia nawilżenie skóry na jej różnych poziomach. Nowoczesne peptydy odmładzające – Matrixyl®3000 aktywnie wpływa na pobudzenie procesów rewitalizacji. Witamina E nazywana „witaminą młodości” odpowiada za neutralizowanie wolnych rodników i chroni skórę przed niekorzystnym wpływem różnych czynników zewnętrznych

Hyaluron Expert 50+

Jest to krem, który musi zmierzyć się ze wszystkimi problemami skóry związanymi z okresem około menopauzalnym wynikającymi z narastających niedoborów hormonalnych. Jest to czas, w którym wszystkie procesy związane ze starzeniem ulegają błyskawicznemu przyspieszeniu i aby temu zapobiec potrzeba kosmetyku działającego na różnych poziomach potrzeb skóry. Hybrydowa fuzja trzech rodzajów cząsteczek kwasu hialuronowego jest w stanie zaspokoić potrzeby skóry związane ze spadkiem aktywności wewnętrznego czynnika nawilżającego naskórka. Efekt ten zostaje wzmocniony przez dodatek Aquareviporinu™, który stymuluje syntezę akwaporyn – kanalików przez które jest transportowana woda do naskórka. Obecność prawidłowej ilości akwaporyn jest niezbędna do utrzymania prawidłowego nawilżenia naskórka. Odmładzające właściwości kremu zostały wzmocnione przez dodatek Alg laminaria, które łączą w sobie działanie detoksykujące, rewitalizujące i wpływają na zwiększenie nawilżenia.

Hyaluron Expert™ 60+

Kremy przeznaczone dla tego przedziału wiekowego muszą łączyć w sobie trzy podstawowe funkcje: silne działanie nawilżające, rewitalizujące i liftingujące. Charakterystyczna dla linii hybrydowa fuzja trzech wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego jest w stanie zapewnić zarówno głębokie nawilżenia jak również pobudzić procesy związane z regeneracją i odmłodzeniem skóry. Dodatek Blue Collagen™ poprzez silne wiązanie wody wzmacnia nawilżający efekt kwasu hialuronowego jak również ma działanie liftingujące i wygładzające zmarszczki. Składnikiem, który szczególnie wyróżnia tę serię jest Ever Lift™ Complex, który natychmiast po aplikacji zmniejsza widoczność zmarszczek, napina skórę i poprawia owal twarzy.

Hyaluron Expert™ 70+

Kobiety po siedemdziesiątym roku życia w obecnych czasach chcą wyglądać młodziej niż wskazuje na to ich wiek metrykalnym. Dbają o siebie i poszukują skutecznego kremu, który szybko pomoże w regeneracji i poprawie wyglądu ich cery. Podobnie jak w poprzednich produktach hybrydowe połączenie różnych wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego zapewnia bardzo skuteczne nawilżenie naskórka. Dodatek molekularnego retinolu (nazwa pochodzi od specjalnej struktury retinolu) regeneruje skórę i jest w stanie odwrócić część zmian związanych, przyczyniając się do szybkiego odmłodzenia wyglądu skóry. W kremach przeznaczonych dla tego przedziału wiekowego nie może zabraknąć ceramidów, które skutecznie regenerują uszkodzenia naskórka, zwiększają gęstość skóry, niwelują zwiotczenie i utratę elastyczności.

Hyaluron Expert™ Odmładzające Serum Wypełniające Zmarszczki

Omawiając ten produkt należy podkreślić, że jego unikalność wynika przede wszystkim z tego, że jest to 100% mikrocząseczkowy kwas hialuronowy nowej generacji. Serum to kosmetyk, który już poprzez samą swoją formę gwarantuje głębsze przenikanie cząsteczki kwasu hialuronowego. Dzięki temu, w szczególności w miejscach aplikacji na okolice występowania zmarszczek dochodzi do bardzo silnego wiązania wody w naskórku. Zmarszczki ulegają spłyceniu i natychmiast stają się mniej widoczne. Aplikację tego typu preparatu można porównać do zabiegów o charakterze profesjonalnym. Produkt powinien być stosowany przez 7 kolejnych dni, po których zaleca się minimum trzy tygodnie przerwy.

Podsumowując należy podkreślić, że mimo iż kwas hialuronowy już od dawna jest obecny w kremach to jednak dopiero teraz produkowane są jego nowe formy, które charakteryzują się nieporównywalnie większą penetracją do naskórka i są w stanie zapewnić głębokie i długo utrzymujące się nawilżenie. Powstanie niskocząsteczkowych form kwasu hialuronowgo to z całą pewnością nowy i bardzo ważny trend produkcyjny i każda kobieta, która świadomie podchodzi do pielęgnacji anti-aging powinna skorzystać z tego osiągnięcia i jak najszybciej zaopatrzyć się w ten rodzaj kosmetyków.

Lek. med. Bożena Bierzniewska – Specjalista dermatolog
Ekspert Eveline Cosmetics

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (247 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...