Dlaczego włosy po ciąży wypadają?

Spis treści:

Wypadanie włosów po ciąży to problem, który dotyka wiele kobiet na całym świecie. Może być to z początku niepokojące, jednak jest to całkowicie naturalny i przede wszystkim przejściowy proces. Jakie są powody tego zjawiska i czy można zminimalizować jego występowanie? Sprawdź kluczowe informacje o łysieniu poporodowym.

Co sprawia, że włosy po ciąży wypadają?

Wypadanie włosów po ciąży związane jest z gwałtownymi zmianami hormonalnymi, które zachodzą w Twoim ciele. Wysoki poziom estrogenów w trakcie ciąży sprawia, że włosy dłużej znajdują się w fazie wzrostu. Po porodzie poziom tego hormonu gwałtownie spada, przez co włosy przechodzą szybko w fazę wypadania. Po około 3 lub 4 miesiącach od czasu porodu można zauważyć przerzedzanie się i osłabienie włosów.

Wypadanie włosów po ciąży jest jednak zupełnie naturalnym procesem, przez który przechodzi większość kobiet. Powinien przeminąć sam w ciągu pół roku, a włosy odrosnąć, jeśli wraz z wypadaniem nie występują żadne inne dolegliwości np. świąd czy intensywny łupież.

Poporodowe wypadanie włosów – czy można mu zapobiec?

Mimo że wypadanie włosów po porodzie jest naturalnym procesem, istnieją sposoby, aby wspomóc ich szybki i gęsty odrost. Zmiana trybu życia po ciąży może spowodować niedobory składników odżywczych. Warto więc przede wszystkim dbać o codzienne zdrowe przepisy, które wpłyną pozytywnie na zdrowie Twoich włosów.

Kluczowe w diecie będą produkty bogate w żelazo, cynk i wszystkie witaminy z grupy B i A. Potrzebne do wzrostu włosa mogą być także jedzenie ze zdrowymi kwasami tłuszczowymi, miedź i biotynę. Warto więc jeść m.in. marchewki, cytrusy, szpinak i orzechy.

Zbilansowana dieta może pomóc wzbogacić organizm w potrzebne witaminy i minerały, których brakuje w nim po ciąży. Będą one niezbędne do zdrowego rozwoju i wzrostu włosa oraz zapobiegania jego przyszłego wypadania.

Jak dbać o włosy po ciąży?

Ciąża i poród są dużym obciążeniem dla organizmu kobiety. Dlatego warto wspomóc odnowę ciała i włosów po tym procesie. Stres i fizyczne uszkodzenia mogą także powodować przerzedzanie włosów. Poza zdrowymi nawykami żywieniowymi, aby poprawić ich kondycję, możesz stosować różnego rodzaje zewnętrzne produkty.

Warto stosować wieloetapową pielęgnację włosów. Możesz stosować różnego rodzaju naturalne odżywki do włosów oraz maski, które wzmocnią ich strukturę. Sprawdź przykładowe propozycje produktów m.in. na stronie: onlybio.life/maski-do-wlosow. Unikaj także rozjaśniania czy intensywnego farbowania włosów, które może dodatkowo spowalniać ich rozwój.

Chociaż może być to trudne w pierwszych miesiącach opieki nad niemowlakiem, staraj się ograniczać stres, który negatywnie wpływa na wzrost włosów. Pamiętaj jednak przede wszystkim, że wszelkie wypadanie włosów po porodzie jest zupełnie naturalne i minie z czasem, ponieważ wynika ze stabilizowania się poziomu hormonów w ciele. Dodatkowo wspomóż swoje ciało, stosując na co dzień odpowiednie środki pielęgnacyjne i kosmetyczne oraz dietę bogatą w składniki odżywcze.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...