Dlaczego warto kupować obuwie ze skóry naturalnej?

Buty skórzane od zawsze są synonimem wygody i luksusu. Nie każdy z nas jednak wie, że takie obuwie jest także o wiele zdrowsze dla naszych stóp niż tańsze modele z tworzyw sztucznych. Skóra jest bowiem materiałem naturalnym, który „oddycha” oraz dopasowuje się do indywidualnego kształtu naszej stopy. Najkorzystniejsze dla nas jest więc noszenie butów wykonanych ze skóry naturalnej. Jest to bowiem inwestycja nie tylko w naszą wygodę oraz trwałość obuwia, ale przede wszystkim w zdrowie naszych stóp.

Wygoda i idealne dopasowanie do kształtu stóp

Obuwie wykonane ze skóry naturalnej od lat cieszy się największą popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Skórzane buty najczęściej wybieramy ze względu na ich atrakcyjny wygląd, trwałość oraz wygodę noszenia.

Warto jednak wiedzieć, że skóra naturalna jest materiałem, który posiada niezwykłą właściwość: jest w stanie dopasować się do indywidualnego kształtu naszej stopy. Wybierając więc kozaki damskie ze skóry naturalnej, mamy zawsze pewność, że nasza stopa będzie odpowiednio ułożona we wnętrzu buta, który w trakcie noszenia dostosuje się do jej kształtu.

Buty wykonane ze sztucznych materiałów są niestety całkowicie pozbawione tej właściwości. Ich noszenie jest więc nie tylko mniej wygodne, ale na dłuższą metę może być także szkodliwe dla naszych stóp. Obuwie ze sztucznych materiałów wymusza bowiem nienaturalne ułożenie stopy we wnętrzu buta, co może prowadzić do licznych schorzeń stóp, w tym do powstawania halluksów.

Buty skórzane to higieniczne obuwie na każdą porę roku

Nasze stopy pełnią bardzo istotną rolę w procesie regulowania temperatury całego naszego ciała. To właśnie z tego powodu tak wiele osób ma problem z ich poceniem się. Na naszych stopach, na 1 cm ich powierzchni, znajduje się bowiem aż 600 gruczołów potowych! Za pomocą potu nasz organizm wydziela na zewnątrz nadmiar nagromadzonego ciepła oraz przywraca w ten sposób równowagę cieplną.

Bardzo ważną właściwością skórzanych butów jest to, ze skóra jest materiałem, który umożliwia wymianę gazową. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pocenia się. Obuwie wykonane ze skóry, np. kozaki damskie ze skóry naturalnej, pozwalają naszej skórze oddać na zewnątrz nadmiar ciepła, przez co stopa mniej poci się w ich wnętrzu. Zmniejsza to z kolei ryzyko rozwoju we wnętrzu buta szkodliwych bakterii oraz grzybów, które są przyczyną brzydkiego zapachu oraz mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Buty wykonane z tworzyw sztucznych nie oddychają, zapewniają więc znakomite środowisko do rozwoju grzybów i bakterii, w efekcie czego możemy nabawić się grzybicy. Skórzane buty są więc jedynym słusznym wyborem, jeśli zależy nam na wygodzie noszenia obuwia, dobrym samopoczuciu oraz zdrowiu naszych stóp. Mając do wyboru kozaki damskie ze skóry naturalnej lub podobny i tańszy model wykonany z ekoskóry, zdecydowanie powinniśmy wybrać buty skórzane. Jest to bowiem najlepsza inwestycja w zdrowie oraz wygodę naszych stóp.

Buty ze skóry naturalnej – czy zawsze muszą dużo kosztować?

Buty wykonane ze skóry naturalnej, zwłaszcza modele od znanych i cenionych producentów, to obuwie dość kosztowne w zakupie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku długich butów zimowych, które ze wglądu na ilość zużytych materiałów, są zazwyczaj najdroższe. Nie oznacza to jednak, że osoby o ograniczonym budżecie muszą zrezygnować z ich kupna. Wystarczy rozejrzeć się bowiem za skórzanym obuwiem w Internecie. Kozaki damskie ze skóry naturalnej w 3i-store.com kupimy bowiem w znacznie niższej cenie niż podobne do nich modele dostępne w galeriach handlowych lub w stacjonarnych sklepach obuwniczych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (77 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany