Dlaczego tak trudno poznać kogoś wyjątkowego ?

Nie wiesz gdzie poznać kogoś wolnego i ciekawego?  Twoje poszukiwania ciągle nie przynoszą efektów, pomimo tego, że jesteś gotowa na związek? Wspólnie z portalem MyDwoje.pl przedstawiamy wyniki sondy dotyczącej dlaczego tak trudno poznać kogoś wyjątkowego ? Podpowiadamy również co zrobić, by w końcu się to udało!

Znudzona młoda dziewczyna siedzi przy stoliku w kawiarni, podczas gdy jej chłopak używa telefonu komórkowego

fot. freepik

Zobacz także: 6 sposobów jak zaimponować mężczyźnie ?

 Aż 22% zapytanych twierdzi, że nie lubi przejmować inicjatywy i czeka na to, aż zacznie druga strona.  Aż u 24% kobiet, które nie chce aktywnie poszukiwać lub zaczynać kontaktu. Zadziwiający jest również wysoki wynik mężczyzn, aż 17% z nich chciałoby zostać odnalezionych przez wybrankę. Okazuje się, że nie każdy z panów chce być zdobywcą i z chęcią odpowie na zaproszenie od kobiety.

Jak poderwać faceta – 10 skutecznych sposobów

Jak poderwać faceta – 10 skutecznych sposobów

Jak poderwać chłopaka, mężczyznę, kolegę z pracy? - takie pytanie zadaje sobie wiele z nas. Jedną z najtrudniejszych bowiem rzeczy na temat poznawania mężczyzn, jest faktyczne ich poznanie. Wiele z nas spotyka przystojnych facetów w

Co piąty singiel online przyznaje, że boi się odrzucania. Może to wynikać z obniżonej samooceny wpojonej w rodzinnym domu i nabytej podczas lat szkolnych. Lęk przed rozpaleniem uczuć i porzuceniem może także być skutkiem wielu negatywnych doświadczeń, będących następstwem nieudanych związków lub rozwodu. Również tym ‘zranionym” singlom łatwiej wchodzić w daną relację powoli, poznając oczekiwania drugiej osoby i zestawiając je z własnymi pragnieniami, a następnie dopiero planować spotkanie, pierwszą randkę.

Ponad 10% pań i 7% panów przyznaje natomiast, że ich trudności z zapoznawaniem nowych osób wynikają z tego, jak są odbierani w życiu codziennym. Inni widzą ich, jako zdystansowanych i chłodnych, więc onieśmielają sobą nawet odważnych i pasujących kandydatów. Te osoby ukrywają swoje prawdziwe „ja”, by nie zostać skrzywdzonym.

Single zauważają też,  że czasem samotność wynika z ich własnych deficytów. Niewielka grupa osób ma zdecydowany problem ze swobodną rozmową w cztery oczy z kimś nowopoznanym. Ponad 5% singli nie wie nawet jak zacząć, a 9% ma problem z poprowadzeniem rozmowy tak, by zaciekawiła rozmówcę. Takim osobom w nawiązywaniu znajomości przeszkadza nieśmiałość lub brak kompetencji w komunikacji. Osoby nieśmiałe chętnie przenoszą wstydliwą dla nich fazę zapoznania ewentualnego kandydata/ kandydatki na partnera, do Internetu.

Polecamy również: Co może oznaczać pocałunek ?

W internecie nie trzeba wstydzić się ani swojego singlowego stanu, ani swoich oczekiwań i planów na przykład w kwestiach małżeństwa lub założenia rodziny. Singlom łatwiej jest zapoznać się wirtualnie i sprawdzić wcześniej wszelkie ważne kryteria wobec przyszłego partnera, kandydata na żonę/męża – jak wykształcenie, wzrost, stosunek do dzieci, do religii. Gdy te są spełnione, mogą wybrać  się na spotkanie z lekkim poczuciem: w tej osobie wolno mi się zakochać. Myślimy, że wtedy spotkanie będzie już tylko czystą przyjemnością. Niestety, czasem nasze oczekiwania do pierwszego spotkania są także zbyt wyidealizowane. Gdy generalnie rzadko umawiamy się na randki, to na takie starannie przygotowane spotkanie idziemy z wielkimi oczekiwaniami, licząc, że „to musi być ten jedyny/ta jedyna”.

Ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński mówi na temat oczekiwań wobec pierwszej randki:

//www.youtube.com/embed/tVgw95tppTo

Optymalnym wydaje się droga złotego środka – poznawanie wielu singli, rozszerzanie pola swoich poszukiwań przez poznawanie singli w życiu codziennym i w sprawdzonych portalach w sieci, ale nie ograniczanie ściśle kryteriów, gdyż ten jedyny wybrany według nich nie musi być tym, w którym się zakochamy.

Każda z nas była przez pewien czas singielką. Każda z nas również poszukiwała partnera. Co Wam przeszkadzało w poznaniu tej wyjątkowej osoby? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Gocha  20 kwietnia 2015 08:37

  Ja przyznaję, że byłam bardzo wstydliwa, jeśli jakiś facet mi się podobał. Dla takich osób jak ja dobrym rozwiązaniem jest przejście etapu znajomości => przyjaźni do miłości 😉

  Odpowiedz
 2. luna341  20 kwietnia 2015 08:39

  Dlaczego? proste -bo wyjątkowych ludzi jest bardzo mało

  Odpowiedz
 3. bbo  20 kwietnia 2015 10:02

  A ja myślę, że przecież każdy jest wyjątkowy. Tylko dla każdego to znaczy coś zupełnie innego. Trudno spotkać, a raczej trudno odkryć osobę, która skrywa właśnie te walory, których poszukujemy. Takie czasy, ze jesteśmy zamknięci w sobie, zachowujemy dystans i nie dajemy się poznać…

  Odpowiedz
 4. Patriszia  20 kwietnia 2015 12:15

  Ja miałam bardzo niską samoocenę i to bardzo mi przeszkadzało. Na szczęście znalazłam kogoś wyjątkowego kto dostrzegł moje zalety i podniósł samoocenę 🙂

  Odpowiedz
 5. oskarek1995  20 kwietnia 2015 13:37

  Także jestem osobą nieśmiałą, ale raczej nie mam problemu z poznaniem nowych osób:)

  Odpowiedz
 6. lilkawodna  20 kwietnia 2015 15:06

  Ja też nie wierzyłam w siebie i jak podrywał mnie przystojny chłopak szukałam w tym podstępu, a chłopaka uważałam za kobieciarza, który krzywdzi kobiety.

  Odpowiedz
 7. martucha180  20 kwietnia 2015 15:07

  Mało tych wyjątkowych, a w tym wyjątku trzeba odnaleźć to sławetne COŚ.

  Odpowiedz
 8. Kmakolagwa  20 kwietnia 2015 19:10

  Bardzo ciekawy artykuł. Z autopsji wiem, że często nastawiam się na porażkę. Pesymistycznie podchodzę do tego typu spotkań z góry zakładając, że nic z tego nie będzie. Takim nastawieniem na pewno nie raz straciłam okazję na fajną znajomość, ale na szczęście staram się z tym walczyć.

  Odpowiedz
 9. lucyna  21 kwietnia 2015 08:07

  Ludzie w tych czasach mają za wysokie wymagania .

  Odpowiedz
 10. Elżbieta Wawer  21 kwietnia 2015 20:49

  Z poznaniem kogoś wyjątkowego na pewno są trudności bo dla każdego to znaczy co innego a po za tym w dzisiejszych czasach w większości liczy się czy ktoś ma pieniądze i jaki jest jego status a nie liczy się wrażliwość dobroć i tolerancja

  Odpowiedz
 11. Anita  29 kwietnia 2015 11:05

  Niestety, ale my kobiety mamy za duże wymagania. Ciężko jest im sprostać i znaleźć kogoś idealnego 🙂

  Odpowiedz
 12. AnnaKwasniak  14 maja 2015 19:51

  Uważam, że ideałów nie ma, ale osoba, która jest dla mnie idealna jest u mego boku

  Odpowiedz
 13. Hidari11  1 czerwca 2016 06:47

  Co poznawałam chłopaka, o którym myślałam, że to moja bratnia dusza, to on tego nie odwzajemniał. Zawsze było we mnie coś, co im przeszkadzało: dla jednego byłam za mało imprezowa, dla innego za gruba, dla innego przeciętna. Najgorzej chyba zniosłam argument wypowiedziany przez chłopaka z prestiżowego domu, że mamy inne życia, co znaczyło, że byłam dla niego po prostu nikim, biedniejsza, bez pleców w postaci wysoko ustawionego ojca.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany