Dlaczego rejsy tak kuszą turystów?

Infrastruktura hotelowa w najwyższych standardach, leżakowanie przy basenie płynąc po morzu, podróż podczas snu w wygodnym łóżku czy zwiedzanie miast portowych kilku krajów. W ubiegłym roku nawet 22 miliony osób wybrało się w rejsy.    

statek wycieczka

fot. pixabay.com

 

Podróże nowoczesnymi statkami to obecnie olbrzymie przedsięwzięcie i coraz popularniejsza forma spędzania wakacji. Rejsy to najszybciej rosnący sektor rynku podróży na świecie. Według CLIA (Cruise Lines International Association) w 2014 roku w podróż statkiem wybrało się ponad 22 miliony turystów na całym świecie.

 

Według ekspertów z Zingtravel.pl, serwisu specjalizującego się w aktywnej turystyce i organizatora rejsów, tego typu forma wypoczynku w Polsce zyskuje na popularności i stanowi coraz większą część programów o charakterze objazdowym. Wzrost zainteresowania rejsami w Polsce już spowodował znaczne poszerzenie oferty w tym zakresie.

 

Zamiast objazdówek

 

Polscy turyści najchętniej wybierają wyjazdy z polskim pilotem, traktując rejsy jako alternatywę dla wycieczek objazdowych. Podczas podróży statkiem, można zwiedzić kilka miast i portów w różnych państwach. Polskojęzyczny przewodnik oprowadza po odwiedzanych miejscach, ale jest także obecny na pokładzie, pełniąc rolę rezydenta, a także tłumacza.

 

Co w standardzie

 

Nowoczesne rejsowce wyposażone są we wszelkie udogodnienia, gwarantujące standardy najlepszych hoteli i odpowiednie warunki do relaksu po zwiedzaniu. Pasażerowie mogą zregenerować siły na przykład w ośrodkach spa lub korzystając z kąpieli słonecznych przy basenie. Na pokładach statków znajdują się często sale koncertowe, kina, teatry, kasyna i wiele innych atrakcji, które można znaleźć w ofertach hoteli.

Kiedy, dokąd, za ile?

 

 

Osobami, które najchętniej korzystają z takiej formy podróżowania, są przede wszystkim turyści lubiący poznawać świat, nastawieni na zwiedzanie ciekawych miejsc, ale także ceniący komfort transportu. Najpopularniejszymi porami roku na wyprawy statkami są wiosna, lato i jesień. Turyści wybierają wtedy najchętniej rejsy w basenie Morza Śródziemnego. Polaków do rejsów przekonują także stosunkowo niskie ceny. 8-dniowa wyprawa, w której statek zawija do miejsc takich jak Marsylia we Francji, Barcelona i Minorka w Hiszpanii, czy Civitavecchia (Rzym) we Włoszech, w pierwszym tygodniu wakacji to koszt 315 EUR/osobę, gdzie w cenie oprócz rejsu jest zakwaterowanie, całodniowe posiłki, korzystanie z infrastruktury hotelowej, a także udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku. W morską podróż można wyruszyć również zimą. Wówczas popularniejsze są dalsze i bardziej egzotyczne kierunki, jak na przykład Karaiby. Trzeba wziąć jednak pod uwagę dodatkowe koszty związane z przelotem. Można to jednak zorganizować wcześniej, we własnym zakresie, korzystając z różnych promocyjnych ofert przelotów.

 

 

Rejsy wspaniałymi pływającymi hotelami budzą coraz większe zainteresowanie turystów, zwłaszcza tych lubiących wycieczki objazdowe. Dzięki pobytowi na pokładzie, turyści mogą nie tylko zwiedzić kilka krajów w ciągu krótkiego czasu, ale także wygodnie spędzić czas pomiędzy zwiedzaniem, w wysokich standardach hotelowych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  17 czerwca 2015 09:10

  Miałam okazję płynąć promem do Szwecji. To był chyba 4 dniowy rejs łącznie z jednodniowym zwiedzaniem szwedzkiego miasta portowego. Krótko, ale było bardzo fajnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Gocha  17 czerwca 2015 10:23

  Same zdjęcia tych statków zachęcają i strasznie kuszą 🙂 Chętnie bym się wybrała na taki rejs. Jestem tylko ciekawa, czy odczuwa się jakieś kołysanie i jak by to wpłynęło na mój żołądek ;p

  Odpowiedz
 3. bbo  17 czerwca 2015 11:53

  Kto by nie chciał płynąc takim promem 🙂 Jak na Titanicu.

  Odpowiedz
 4. martucha180  17 czerwca 2015 15:50

  Rejs po Nilu był pełen różnych wrażeń, choć na o wiele mniejszym promie.

  Odpowiedz
 5. dorotade  18 czerwca 2015 06:35

  Marzy mi się taki rejs, może kiedyś… 🙂

  Odpowiedz
 6. macierzanka  18 czerwca 2015 15:13

  Chciałabym udać się w rejs objazdowy nowoczesnym statkiem.

  Odpowiedz
 7. scrabble  18 czerwca 2015 17:53

  Oj tak, wolałabym taki cudny rejs niż wylegiwanie się przez 7 dni na plaży 😀

  Odpowiedz
 8. lilkawodna  19 czerwca 2015 11:22

  Gdyby nie moja choroba morska to dawno udałabym się w taki rejs. Zawsze mi się marzył.

  Odpowiedz
 9. Patriszia  19 czerwca 2015 19:45

  Za bardzo boję się wody… ale musi to być niezłe przeżycie 🙂

  Odpowiedz
 10. Wusia  21 czerwca 2015 11:58

  Tak turystyka to namiastka podróży -wszystko zaplanowane- od -do, z mnóstwem współtowarzyszy, gwarem i hałasem. Zdecydowanie wolę jeździ i przygotowywać podróże indywidualnie z rodziną.

  Odpowiedz
 11. Kmakolagwa  22 czerwca 2015 15:39

  Świetna sprawa, ale nie dla mnie. Boje się wody i głębokości i całą podróż na pewno bała bym się że coś się stanie.

  Odpowiedz
 12. efffciaa  14 marca 2016 14:31

  Zawsze marzyłam o rejsie wielkim liniowcem z basenami , kasynami i restauracjami , ale po obejrzeniu Titanica 🙂 i rejsie promem do Szwecji , gdzie był sztorm na morzu jakoś mi się rejsów morskich odechciało .

  Odpowiedz
 13. nigar  3 lipca 2016 20:55

  Moje marzenie …

  Odpowiedz
 14. Aneta  9 grudnia 2016 14:44

  Chciałabym kiedyś wybrać się w taki rejs! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany