Dlaczego pasta nie musi się pienić?

Spis treści:

Dla wielu z nas ilość piany powstałej podczas mycia zębów jest synonimem ich prawidłowego i rzetelnego oczyszczania. Warto jednak zwrócić uwagę, że za powstanie piany odpowiadają substancje znane pod skrótami SLS i SLES, które mogą podrażniać błonę śluzową. Na szczęście na rynku można znaleźć skuteczne naturalne pasty niezawierające tych substancji.

Dlaczego pasta nie musi się pienić?

Sodium Lauryl Sulfate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulfate (SLES) można znaleźć w składach wielu kosmetyków, w tym również past do zębów. Obie substancje mają właściwości pieniące, niestety mogą również podrażniać. Jest to szczególnie istotne w przypadku jamy ustnej. Podrażniona błona śluzowa jest mniej odporna na działanie bakterii, wirusów oraz innych szkodliwych substancji. Okazuje się więc, że ilość piany wcale nie musi przekładać się na zdrowie dziąseł i zębów.

Jak wybrać dobrą pastę do zębów?

Dobra i skutecznie czyszcząca pasta do zębów nie musi mieć w składzie parabenów, sztucznych barwników, alkoholu, sacharynatów i innych syntetycznych substancji słodzących ani pieniących. Przykładem mogą być pasty BIOMED, które mają minimum 97% składników pochodzenia naturalnego. Mogą się również pochwalić certyfikacją bezglutenową i wegańską. Ponadto nie zawierają fluoru, a i tak doskonale chronią zęby przed próchnicą. Skuteczność past BIOMED została potwierdzona kliniczne. Produkty przeszły bowiem testy in vitro. Dzięki bogactwu naturalnych olejków każdy może wybrać pastę, która nie tylko pomoże rozwiązać problemy, ale również będzie kusić owocowym smakiem.

Jak działają naturalne olejki i enzymy?

Pasta BIOMED Superwhite, dzięki zawartości cynamonu i oleju kokosowego, charakteryzuje się pikanto-korzennym smakiem. Te składniki działają również łagodząco na dziąsła. Z kolei, zawarte w paście bromelaina i papaina skutecznie rozprawiają się z płytką nazębną, a przy okazji polerują szkliwo. Wyciąg z babki lancetowatej i liści brzozy, to znane od wieków antyseptyki, które łagodzą stany zapalne i oczyszczają.

Te dwa składniki wraz z wyciągiem z kory dębu znaleźć można również w paście BIOMED Sensitive. Zawiera ona także olej z pestek winogron. Dlatego jest polecana osobom, które zmagają się ze stanami zapalnymi dziąseł.

Ciekawą propozycją jest pasta BIOMED Citrus Fresh. W jej składzie znaleźć można moc naturalnych olejków eterycznych z: grejpfruta, mandarynki, cytryny i mięty, które są wzbogacone o witaminy C, B2 i PP. To składniki zapewniające długotrwałą świeżość oddechu. Naturalne olejki eteryczne z szałwii, eukaliptusa, rozmarynu oraz cedru, wspomagające zdrowie dziąseł znajdują się na liście składników pasty BIOMED Biocomplex. Nadają one nie tylko niepowtarzalny aromat, ale zapewniają również kompleksową ochronę dziąseł.

Pasty BIOMED zawierają też biozgodny hydroksyapatyt wapniowy (HAP) i l-arginina są znane ze swoich właściwości odbudowujących szkliwo. Z kolei naturalny enzym bromelainy, pochodzący z ananasa skutecznie rozprawi się z płytką bakteryjną.

Warto pamiętać o nitkowaniu

Zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie. Specjaliści zalecają również, aby po porannym i wieczornym szczotkowaniu sięgnąć po nić dentystyczną, taką jak np. SPLAT Professional SUPERSLIM, której włókno pokryte jest jonami srebra. Dzięki temu ma ona silne właściwości bakteriobójcze zwiększane przez olejek miętowy. Zostało to potwierdzone testami in vitro.

Jej włókno jest bardzo cienkie, dlatego potrafi dotrzeć do bardzo wąskich przestrzeni międzyzębowych, usuwając nie tylko resztki jedzenia, ale również osad ze styku zębów. Nić, podobnie jak pasty BIOMED, nie zawiera fluoru.

Szczoteczka z jonami srebra kontra bakterie

Oprócz odpowiednich preparatów ważny jest także wybór szczoteczki. Godną polecenia jest szczoteczka BIOMED Silver o uniwersalnej, średniej twardości i włóknie z powłoką antybakteryjną. Jest ono wzmocnione jonami srebra, które zapobiegają namnażaniu bakterii. Szczoteczka dociera do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe, wgłębienia czy szczeliny. Skutecznie usuwa resztki jedzenia oraz miękką płytkę bakteryjną. Specjalnie zaprojektowana końcówka sprawia, że nie ma problemu z dotarciem do tylnych zębów. Szczoteczkę należy wymieniać co dwa – trzy miesiące oraz po każdej infekcji jamy ustnej.

W dzisiejszych czasach można cieszyć się zdrowymi zębami i białym uśmiechem dzięki naturalnym produktom, które są wytwarzane w warunkach przyjaznych środowisku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...