Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

Większość kobiet zdecydowanie woli wchodzić w związki ze starszymi mężczyznami. Dzieje się tak już od nastoletnich lat, gdy bardziej podobają nam się choćby o rok, dwa, trzy lata starsi koledzy. Ci zamiast ciągać nas na włosy woleli już z nami chodzić za rękę. Byli dojrzalsi i bardziej odpowiedzialni. Taki schemat powtarza się również w dorosłym życiu. Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? – Mają doświadczenie

Są już doświadczeni zarówno w kwestiach relacji z kobietami, jak i w przypadku spraw intymnych.  Wiedzą jak się zachowywać, wiedzą czego chcą i wiedzą co robić w łóżku.

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? – Posiadają świetne maniery

Dojrzały mężczyzna będzie bardziej szarmancki. Przepuści nas w drzwiach, otworzy drzwi, również te z samochodzie! Nigdy nie pozwoli nam dźwigać zakupów, będzie wiedział jak zachować się w restauracji i sam zaprosi nas do tańca.

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? – Są dojrzali

I nie chodzi tu tylko o wiek, ale raczej o styl bycia. To mężczyzna, który nie upija się kilkoma piwami, nie opowiada krepujących dowcipów i raczej nie będzie spędzał całego wieczoru na graniu na konsoli.

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? – Są (niezwykle!) przystojni

Wielu mężczyzn z wiekiem zyskuje na urodzie. Mężczyznom siwizna i zmarszczki nie ujmują nic z wyglądu – wręcz przeciwnie. Znamy przecież takich mężczyzn, którzy starzeją się jak wino!

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn?

Dlaczego kobiety wolą starszych mężczyzn? – Dają poczucie bezpieczeństwa

Starszy mężczyzna ma więcej życiowych doświadczeń, którymi może się dzieli i korzystać z nich. Może pomóc Ci rozwiązać Twoje problemy, z pewnością lepiej będzie się znał nie tylko na wyborze dobrego wina, ale również na przepisach prawnych, podatkach,  może prowadzeniu działalności. Będzie bardziej oczytany, a bycie z nim będzie czerpało na jego doświadczeniach dając poczucie bezpieczeństwa i stabilności życiowej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (273 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martus2833  7 czerwca 2016 09:02

  Mnóstwo stereotypów… Nie KAŻDY starszy pan posiada świetne maniery, jest przystojny i dojrzały… Są cechy, które nabywa się niekoniecznie z wiekiem.
  Osobiście zawsze wybierałam facetów w swoim przedziale wiekowym. Nie wyobrażam sobie związać z kimś w wieku mojego taty.

  Odpowiedz
  • Aneta  7 czerwca 2016 13:16

   Dokładnie. To, że ktoś jest starszy nie znaczy od razu, że jest ideałem, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie od danego człowieka, nie można ujednolicać.

   Odpowiedz
   • martus2833  7 czerwca 2016 13:51

    Otóż to 🙂

    Odpowiedz
 2. kasia87g  7 czerwca 2016 09:04

  nie mogłabym mieć dużo starszego faceta z różnicą między nami 20-30 bo ciągle myślałabym tylko jak będzie wyglądała nasza starość, w sensie ile mój partner będzie żył

  Odpowiedz
  • xtina120  7 czerwca 2016 09:24

   Myślę tak samo….też nie chciałabym mieć o wiele starszego mężczyzny, rozumiem kilka lat ale nie kilkanaście czy kilkadziesiąt. Taka duża różnica wieku mnie przeraża.

   Odpowiedz
 3. Anett13  7 czerwca 2016 09:27

  Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami. Trzeba jednak przyznać, ze jest pewien typ Panów, który starzeje się bardzo ładnie i w wieku około 40 lat potrafią wyglądać dużo lepiej niż jako dwudziestolatkowie.

  Odpowiedz
  • Jaworka  7 czerwca 2016 17:19

   Zgadzam się również z wcześniejszymi wypowiedziami ale Anett13 masz rację że niektórzy mężczyźni starzejąc się nabierają takiej męskości i uroku i bardziej mi sie podobają niż jako młodsi np. Sean Connery bardziej podoba mi się w filmach już jako starszy niż jako młody ale jednak nie każdy facet tak ma

   Odpowiedz
 4. agata20  7 czerwca 2016 09:39

  A ja zgadzam się ze wszystkim tym co napisane jest w artykule. Mam porównanie jak wygląda związek z rówieśnikiem (a nawet młodszym mężczyzną) a jak ze starszym.

  Odpowiedz
 5. Tara  7 czerwca 2016 12:23

  To wszystko zależy od charakteru mężczyzny, a wiek nie ma tu nic do rzeczy…
  Można być dojrzałym 23-latkiem i niestety nieogarniętym 45-latkiem…

  Odpowiedz
 6. espe  7 czerwca 2016 12:56

  To tylko kwestia gustu 😉

  Odpowiedz
 7. efffciaa  7 czerwca 2016 14:26

  Moi faceci zawsze byli starsi ode mnie o jakieś 6 lat i z takimi mi się najlepiej układało . Faceci w moim wieku i młodsi to dla mnie dzieciuchy – niereformowalne zresztą .

  Odpowiedz
 8. amina  7 czerwca 2016 17:42

  kwestia charakteru

  Odpowiedz
 9. sylwiawes  7 czerwca 2016 18:00

  Myślę ,że nie chodzi o wiek tylko o to jaki jest ten mężczyzna 🙂

  Odpowiedz
 10. nataliaa  8 czerwca 2016 00:41

  większość znajomych mi starszych mężczyzn to niestety buraki.. ale znam i takich, którzy posiadają te wszystkie cechy wymienione w artykule. więc to zależy.. ale ze zdjęciami Redakcja tutaj poszalała, sami wymarzeni mężczyźni – ahhhh!

  Odpowiedz
 11. Uśmiechnij się :)  9 czerwca 2016 19:07

  Sama jestem dość młoda, ale jak patrzę na swoje związki, to trafiam na samych młodszych facetów. To nie jest duża różnica, bo rok, max 3. Często przyglądam się starszym mężczyznom i dosłownie na palcach jednej ręki potrafiłabym wskazać, ilu z nich tak na prawdę pociąga mnie fizycznie. Większość facetów w średnim wieku to takie Janusze z butelką browara w ręku, niewielu z nich ma w sobie klasę i „to coś”.

  Odpowiedz
 12. Anitella  11 czerwca 2016 11:55

  Wiek niestety nie jest gwarancją, że ktokolwiek będzie bardziej kulturalny, szarmancki, nie będzie się upijał… To raczej kwestia charakteru. Pan z pierwszego zdjęcia jest tego dowodem. Co z tego, że dojrzały jak nie ćpun z coraz to większymi problemami ze sobą…

  Odpowiedz
 13. as_sa  11 czerwca 2016 12:07

  Hmmm…taki na przykład typ Piotrusia pana nawet z wiekiem nie mądrzeje 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany